6 sztuczek pomocnych podczas planowania rozsadzenia gości

Strategiczne rozsadzenie gości w trakcie przyjęcia weselnego, to sztuka godna największych generałów. W końcu musicie zrobić to w taki sposób, aby nie doszło do żadnych niesnasek, pamiętając o wszystkich rodzinnych i towarzyskich animozjach.

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 


Strategiczne rozsadzenie gości w trakcie przyjęcia weselnego, to sztuka godna największych generałów. W końcu musicie zrobić to w taki sposób, aby nie doszło do żadnych niesnasek, pamiętając o wszystkich rodzinnych i towarzyskich animozjach. Należy przy tym wziąć pod uwagę również wiek gości oraz ich ewentualne przybycie z drugą połówką.

Najlepiej, jeżeli proponowane przez nas plany zaczniecie tworzyć już na 2-3 tygodnie przed weselem, kiedy goście potwierdzą swoje przybycie.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Nie bójcie się kolorów

 

Kolory mogą wam znacznie ułatwić cały proces planowania rozsadzenia gości. Stwórzcie własny system, zgodny z waszymi potrzebami.

Na przykład kolor fioletowy może oznaczać rodzinę, niebieski – przyjaciół Panny Młodej, żółty – przyjaciół Pana Młodego. W notatkach zaznaczcie imiona i nazwiska odpowiednią barwą.

 

 

 

Odpowiednia kolejność

 

Rozpoczynając proces rozsadzania, przyjmijcie kryterium ważności. Zacznijcie oczywiście od siebie.

W dalszej kolejności znajdźcie miejsce dla rodziców, świadków, swoich najbliższych przyjaciół i rodziny.

Na końcu usadźcie resztę zaproszonych. Zaczynając od usadzenia najważniejszych osób, możesz wypełniać puste miejsca obok nich.

 

fotografia: BedurWeddings

 

 

Wiek

 

Czynnik wieku również ma istotne znaczenie. Starsi goście z pewnością będą chcieli usiąść z dala od głośnej orkiestry, a do tego mieć swobodę przejścia na przykład do toalety. Z kolei młodzi przyjaciele ze studiów chętnie skorzystają z parkietu.

Rozważcie usadzenie dzieci razem, na przykład przy oddzielnym stole, na którym obowiązywać będzie nieco inne menu.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Laminowanie planu

 

Zalaminowany plan rozsadzenia gości to bardzo wygodna opcja.

Dzięki temu możesz pisać po jego powierzchni i dodawać notatki bez konieczności ciągłego drukowania lub przepisywania rozkładu. 

 

Zmiany, zmiany… i zmiany

 

Bądźcie przygotowani na to, że sporządzony przez was rozkład nie jest ostateczny.

Z pewnością dojdzie w nim do jeszcze niejednej roszady. Dobrze jest zrobić planowi zdjęcie, aby mieć go pod ręką. Ostatecznie kupcie nawet suchościeralną tablicę lub farbę kredową na ścianę…

 

fotografia: FOTOTIKKA

 

 

Rozkład w wersji cyfrowej

 

Jeżeli chętnie korzystacie z różnorodnych narzędzi i aplikacji, wypróbujcie także AllSeated lub Tablerrr.

Pozwalają one na łatwe importowanie listy gości oraz na stworzenie odpowiedniego planu usadzenia. A w razie potrzeby możecie się tymi informacjami szybko podzielić z waszymi dostawcami lub konsultantem ślubnym.

 

fotografia: Dream Day Design - designerska agencja ślubna

 

 

Zobacz także:

4 RZECZY, KTÓRYCH GOŚCIE WESELNI ZDECYDOWANIE NIE LUBIĄ

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź