4 rzeczy, których goście weselni zdecydowanie nie lubią

Aby stworzyć fantastyczną atmosferę podczas ślubu i wesela należy wziąć pod uwagę oczekiwania gości i zniwelować ewentualne niedogodności...

fotografia: Malachite Meadow

 

1. Długa ceremonia ślubna

 

Niestety - z perspektywy gości- im krótsza ceremonia ślubna, tym lepsza ;) Gdy trwa ona ponad godzinę, goście zaczynają się nudzić i są już myślami na weselu. To samo dotyczy dzieci, które robią się znużone i płaczliwe.

Najlepiej przed zaplanowaną datą ślubu porozmawiać z księdzem i zapytać o typową długość mszy podczas której udziela ślubu.

Warto pamiętać, że istnieje także możliwość ślubu kościelnego bądź konkordatowego bez nabożeństwa i trwa on od 20 do 30 minut, podczas gdy ślub z tradycyjną mszą może trwać nawet do 1,5 godziny.  

 

fotografia: Krzysztof Jaskólski Fotografia

 


2. Kolejka do składania życzeń

 

Jeśli organizujemy niewielkie wesele na kilkadziesiąt osób, składanie życzeń przebiegnie  dość szybko. Większy problem stanowią pod tym względem wesela na 100 i więcej osób, gdzie każda z nich (wraz z osobą towarzyszącą) pragnie pogratulować Parze Młodej oraz wręczyć prezent.  

Można jedynie się domyślać, że goście stojący w godzinnej kolejce zaczynają się mocno niecierpliwić i irytować, zwłaszcza jeśli przed nimi niektórzy z zaproszonych ucinają sobie pogawędki z dawno nie widzianymi Młodymi.

Żeby wszystko przebiegło sprawnie, warto przyjmować od gości weselnych tylko krótkie życzenia, a dłuższe rozmowy przełożyć na później.

 

fotografia: Białe Kadry

 


3. Brak winietek na stołach

 

Goście nie cierpią sytuacji w której muszą „galopem” zajmować miejsca. Najczęściej prowadzi to do totalnego chaosu i znacznego wzrostu niezadowolonych ze swojego miejsca i towarzystwa osób. Wcześniejsze ustalenie miejsc jest koniecznością zwłaszcza przy dużych weselach.  

Nie musimy umieszczać winietek przy każdym z nakryć. Jeśli decydujemy się na okrągłe stoliki, wystarczy  przyporządkować do nich określoną grupę gości i podać informację w recepcji.

 

fotografia: Written by hand

 

 

4. Zmuszanie do zabawy

 

Goście powinni czuć się swobodnie i nie być zobowiązani za wszelką cenę do uczestnictwa w zabawach, na które nie mają najmniejszej ochoty.

Wyciąganie ich na siłę czy to przez wodzireja, czy Parę Młodą jest nie tylko nieeleganckie, ale może nawet sprawić komuś przykrość czy zniechęcić do uczestnictwa w kolejnych imprezach weselnych.

 

fotografia: FOTOTIKKA

 

 

Zobacz także:

8 KOSZTÓW ŚLUBU I WESELA, O KTÓRE KŁÓCI SIĘ KAŻDA PARA

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź