8 kosztów ślubu i wesela, o które kłóci się każda para

Prawie każda para sprzecza się o pieniądze. Zresztą, tego rodzaju sprzeczki to również element każdego małżeństwa. Jak sobie z nimi radzić? Sprawdźcie koniecznie!


Ślub i wesele to uroczystość pochłaniająca naprawdę dużo pieniędzy. A tam, gdzie pojawiają się kwestie finansowe, dochodzi również do różnego rodzaju zgrzytów. Sprawdź jakich jest 8 punktów budżetu ślubnego, o które kłóci się każde przyszłe małżeństwo.

 

źródło: junebug weddings / pinterest.com

 


1. Ogrom wydatków

Dopiero kiedy realnie zaczynacie przeliczać swój budżet, pojawi się również napięcie. Często młodzi ludzie nigdy w życiu nie operowali i nie wydawali takich sum. Jedna strona może w tym momencie żądać radykalnych cięć, bojąc się ogromu wydatków.

5 TRUDNYCH WĄTKÓW W TEMACIE: WESELNY BUDŻET, A POMOC RODZICÓW

 

źródło: weddingforward / pinterest.com / suknia: Milla Nova 2017

 


2. Kto płaci za co

Podział kosztów to sprawa kłopotliwa zwłaszcza w sytuacji, kiedy to rodziny obu stron finansują uroczystość. Zwłaszcza, jeżeli nie mogą sobie one pozwolić na rozdział kosztów po połowie. Dotyczy to również narzeczonych, których zarobki znacząco się od siebie różnią. Dlatego już na początku grajcie w otwarte karty i od razu przedstawcie swoje możliwości.

KTO ZA TO ZAPŁACI? O PODZIALE ŚLUBNYCH KOSZTÓW SŁÓW KILKA…

 

źródło: junebug weddings / pinterest.com

 

3. Ustalenie priorytetów

Jedna ze stron, najczęściej żeńska, może chcieć bardzo wystawnego, kosztownego ślubu. Zacznijcie od wyboru miejsca wesela – to w dużej mierze pozwoli także na ustalenie budżetu. Dojdźcie do kompromisu, z którego obie strony będą zadowolone.

7 RZECZY, NA KTÓRE GOŚCIE WESELNI NIE ZWRACAJĄ UWAGI

 

źródło: southern weddings magazine / pinterest.com

 


4. Co warto kupić?

Uważasz, że upominki dla gości i pokaz fajerwerków to tylko olbrzymia strata pieniędzy, ale twój przyszły mąż upiera się przy nich? Z kolei ty nie wyobrażasz sobie podjechania pod kościół w czymś innym, niż limuzyna? Znowu – spróbujcie dojść do kompromisu, który polega na tym, że obie strony z czegoś zrezygnują. Zastanówcie się dobrze, czy te drobiazgi naprawdę znaczą aż tak wiele?

8 UKRYTYCH KOSZTÓW, KTÓRE MUSISZ WLICZYĆ DO ŚLUBNEGO BUDŻETU!

 

źródło: brit.co

 


5. Kto zaprosi więcej gości

Lista gości to oczywiście czynnik w największej mierze wpływający na kosztorys ślubu. Dlatego zgrzyty mogą pojawić się w momencie tworzenia listy zaproszeń, jeżeli twoja rodzina jest mała, a narzeczonego bardzo duża lub odwrotnie. Zadecydujcie, kto naprawdę należy do najbliższych krewnych, których chcecie widzieć na ślubie, a których zapraszacie jedynie, bo tak wypada. W końcu was budżet nie jest z gumy.

6 PYTAŃ, KTÓRE WARTO SOBIE ZADAĆ PRZED SPORZĄDZENIEM LISTY GOŚCI

 

źródło: 4lovepolkadots / pinterest.com

 

6. Racjonalne odłożenie pieniędzy na potem

Zwykle w parze to jedna osoba jest bardziej racjonalna i zapobiegliwa. Może ona nieprzychylnie podchodzić do kwestii wydania całych waszych oszczędności na jedną imprezę. Może warto pomyśleć o przyszłości, bo z pewnością będziecie chcieli kupić dom, mieć dzieci, czy oszczędzać na emeryturę? Prowadźcie otwartą i uczciwą dyskusję na temat długoterminowych priorytetów i oceny waszych wspólnych finansów.

 

źródło: junebug weddings / pinterest.com

 

7. Czy wesele jest najważniejsze?

Niektórym osobom zależy przede wszystkim na hucznym weselu, perfekcyjnej zabawie w gronie rodziny i przyjaciół. Inni z kolei uważają, że to miesiąc miodowy ma znaczenie, w końcu trwa dłużej i lepiej wydać w tym czasie więcej pieniędzy. Dlatego rozmawiajcie i planujcie.

 

źródło: modwedding / pinterest.com


8. Porównywanie budżetów

Nie ma co porównywać ze sobą budżetów innych par. W końcu każda uroczystość naprawdę różni się, również pod względem finansowym. Inni mogli otrzymać rabat za wcześniejszą wpłatę zaliczki, mogli także trafić na bardziej korzystnych dostawców. Porównania i pretensje wobec siebie nie niosą za sobą nic dobrego. W końcu to wasz ślub.

 

7 RZECZY W PLANOWANIU ŚLUBU, O KTÓRYCH NIKT CI NIE POWIE

 

źródło: pixiest / pinterest.com


Prawie każda para sprzecza się o pieniądze. Zresztą, tego rodzaju sprzeczki to również element każdego małżeństwa. Nie pozwólcie jednak, aby kłótnie na temat kosztów zrujnowały was związek. Podejmujcie decyzję razem i nauczcie się trudnej sztuki kompromisu. To prawdziwy klucz do sukcesu.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź