Kalkulator alkoholu na wesele

Sprawdź ile alkoholu będziecie potrzebować na wesele!

fotografia: FOTOTIKKA


Jednym z problemów, które pojawiają się podczas planowania przyjęcia, jest próba ustalenia, ile alkoholu będziesz potrzebować. Jak każdy inny szczegół Twojego Wielkiego Dnia, Twój ślubny bar wymaga starannego planowania.

Nasz kalkulator alkoholu weselnego może Ci pomóc.

 

 

Alkohol na weselu

 

Po pierwsze, szczegóły mogą się różnić, ale przeciętnie Twój ślubny bar na 100 osób powinien zawierać (zakładając podawanie innych alkoholi niż wódka):

70 butelek wina;
175 butelek piwa;
15 butelek mocnego alkoholu;
20 butelek szampana.

 

150 gości


105 butelek wina;
266 butelek piwa;
22 butelek mocnego alkoholu;
30 butelek szampana.

 

200 gości:

140 butelek wina;
350 butelek piwa;
30 butelek mocnego alkoholu;
40 butelek szampana.

 

 

Wódka na tradycyjnym polskim weselu

 

W przypadku, jeżeli organizujesz tradycyjne wesele, podczas którego serwować będziesz głównie wódkę, sprawdza się przelicznik 0,5 litra na osobę.

Jednak w przypadku wesel, na których jest dużo osób niepijących i dzieci, można założyć, że mocnego alkoholu pójdzie zdecydowanie mniej.

 

Rodzaje barów weselnych

 

Otwarty bar to podejście, które goście doceniliby najbardziej. Koszt ślubu w barze otwartym może być nieco wyższy – goście nie płacą za nic, co oznacza, że ​​niektórzy mogą sobie pozwolić na więcej.

Jeśli masz znajomego, który może zbytnio sobie pofolgować, uprzedź o tym barmana.

 

Limitowany bar oferuje wybór drinków tylko w określonych porach.


Cash Bar to niepolecana opcja, w której goście płacą za wszystko, nie jest to popularne w Polsce.

Wesele bez alkoholu wybierz, jeśli jesteś pewna, że Twoi przyjaciele i rodzina go nie piją. Zamiast tego podawaj napoje bezalkoholowe: napoje gazowane, koktajle, soki, wodę, herbatę itp.

 

 

Pomyśl, jak długo potrwa przyjęcie?

 


Kiedy próbujesz obliczyć, ile alkoholu na ślub będziesz potrzebowała, pamiętaj o kilku rzeczach.

Przede wszystkim całkowita ilość alkoholu zależy od tego, jak długo trwa wesele. Zanim zaczniesz swoje szacunki, musisz przewidzieć długość imprezy.

Średnio wesele trwa około 5 godzin. Zwykle planiści ślubni zakładają, że goście będą pili 2 drinki w pierwszej godzinie otwartego baru i 1 dodatkowy napój co godzinę. Dobrze jest też dodać jeszcze jeden napój w sytuacji, gdy goście tańczą. Daje to wynik do 7 napojów na osobę na 5-godzinne wydarzenie. Oczywiście jest możliwe, że niektórzy ludzie nie będą pić w ogóle lub będą pić mniej, niż się spodziewali, ale zalecamy zachowanie bezpieczeństwa.

Butelki z winem i wódką to dobre prezenty i nagrody w konkursach, dlatego warto jest mieć ich pewien zapas.

Próbując dowiedzieć się, ile wina kupić na ślub, pamiętaj o średniej wielkości napoju.

Łatwo jest obliczyć liczbę butelek, które musisz podać, aby zadowolić gości. Zazwyczaj jedna butelka wina to około 5 kieliszków (butelka 750 ml). Jedna butelka szampana to 8 kieliszków, a jedna butelka mocnego trunku – około 18 kieliszków (butelka 750 ml). I oczywiście jedna butelka piwa to jedna porcja.

Nie zapominaj też, że potrzebna jest osoba, która będzie nadzorować alkohole. Piwo jest najłatwiejsze, jeśli zastanawiasz się, jak podawać alkohol na weselu bez barmana. Otwarty bar wymaga co najmniej jednego barmana do nalania wina, likieru i szampana, a ograniczony bar potrzebuje kilku kelnerów do podania napojów do stolików.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Zdecyduj się na różnorodność alkoholu

 

Kolejną rzeczą do rozważenia jest lista napojów alkoholowych. Istnieje kilka opcji, które możesz zaoferować: pełny bar, w którym serwujesz wino, piwo i różnorodne drinki mieszane albo zdecydować się tylko na przykład na wino.

W upalne dni ludzie piją więcej białego wina niż czerwonego. Średnio na każdy litr twardego alkoholu potrzebujesz 3 litry płynnych dodatków takich jak sok itp. Ponadto im więcej drinków podajesz, tym więcej składników będziesz potrzebować pod ręką, więc jeśli chcesz być oszczędna, wybierz tylko proste połączenia. 

Podstawowa lista produktów, których potrzebujesz do drinków na weselu:

Dla 100 osób:

Piwo: 6 skrzynek;
Whisky: 1 litr;
Burbon: 1 litr;
Gin: 2 do 3 litrów;
Szkocka: 2 litry;
Rum: 2 litry;
Wódka: 6 litrów;
Tequila: 1 litr;
Szampan: 2 skrzynki;
Czerwone wino: 2 skrzynki;
Białe wino: 3,5 skrzynki;
Słodki wermut: 1 litr.

 

Jeśli uważasz, że ta lista to za dużo, wypróbuj inną – dla 100 gości potrzebujesz:

70 butelek wina (35 butelek czerwonego, 23 butelki białego, 12 butelek musującego);
175 butelek piwa;
15 butelek alkoholu (750 ml): 6 butelek wódki, 4 butelki whisky, 2 butelki ginu, 2 butelki tequili, 1 butelkę rumu;
20 butelek szampana.

Dodatki

Tonik: 1 skrzynka;
Sok żurawinowy: 8 litrów;
Sok pomarańczowy: 4 litry;
Sok grejpfrutowy: 4 litry;
Sok imbirowy: 1 skrzynka;
Sok z limonki: 4 litry;
Woda gazowana: 2 skrzynki;
Sok z kokosa: 2 skrzynki.

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

Nie zapomnij także o zakupie lodu, wiader na lód lub lodówek, mieszadełek, naczyń szklanych, jeśli miejsce tego nie zapewnia, pojemników na śmieci i toreb. Możesz też potrzebować plasterków limonki, wiśni, oliwek i innych składników, jeśli zamierzasz podawać drinki.

Oczywiście, jeżeli decydujesz się na pełną obsługę barmańską, to firma jest odpowiedzialna za dostarczenie wszystkich składników, i to w ilości odpowiedniej do liczby gości. Jest to więc duża wygoda, która jednak przekłada się na nieco wyższą cenę za całość.

 

 

Zobacz także:

5 PUŁAPEK, NA KTÓRE MUSICIE UWAŻAĆ PLANUJĄC LETNIE WESELE

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź