5 pułapek, na które musicie uważać planując letnie wesele

Czy lato to wymarzona pora ślub? Bez wątpienia! Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, by uniknąć wpadek.

fotografia: Malachite Meadow

 

Gdy rozpoczynacie planowanie swojego wymarzonego dnia, po pierwsze musicie zdać sobie sprawę, że nie ma czegoś takiego jak „idealny ślub i wesele” bez względu na porę roku.

Oczywiście zawsze można wierzyć głęboko, że akurat nasza uroczystość obędzie się bez przykrych niespodzianek, jednak o wiele lepiej jest się po prostu przed nimi zabezpieczyć. 

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

Sukienki na lato

 

1. Zbyt ciężka suknia

Grube i ciężkie materiały zdecydowanie odpadają. W takiej sukni będzie Ci nie tylko trudno się poruszać, ale będziesz po prostu ciągle odczuwać dyskomfort. Wybierz zwiewny tiulowy fason, bądź model z odpinanym dołem.

 

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

2. Zwiędnięta butonierka

O ile bukiet Panny Młodej jest zazwyczaj dość zwarty i dobrze zabezpieczony przed więdnięciem, nie zawsze jest tak z butonierką Pana Młodego. Najczęściej to pojedynczy kwiatek lub niewielka kompozycja, która nie wytrzymuje upału, uścisków gości i zdejmowania marynarki.

By Pan Młody na zdjęciach wyszedł nienagannie, zarówno na ślubie jak i sesji podczas wesela, warto, zwłaszcza w upalne lato, mieć zapasowy stroik do butonierki, który można trzymać w kieliszku z chłodną wodą. 

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

Organizacja wesela

 


3. Brak cienia i klimatyzacji

Zapewnienie cienia podczas letniego wesela to podstawa. Dokładnie sprawdźcie miejsce, gdzie odbędzie się uroczystość oraz czy taras, na który będą wychodzić goście jest dobrze ochroniony przed słońcem. 

Podstawą jest również sprawna klimatyzacja na parkiecie.

Otwieranie okien, a co za tym idzie- przeciągi i chmara owadów, nie będą przecież sprzyjać dobrej zabawie. 

 

tort weselny z bitej smietany slubnaglowie.pl

fotografia: Bauaban Fotografia

 

 

4. Zniecierpliwieni goście

Coraz częściej odchodzi się od tradycji, gdy goście muszą cierpliwie czekać przed lokalem lub w poczekalni na przyjazd Pary Młodej, która w tym czasie może mieć sesję ślubną.

Warto zaprosić ich w tym czasie pod namiot na świeżym powietrzu lub do patio, gdzie będą mogli usiąść oraz skorzystać z drink baru ze schłodzonymi napojami i przystawkami. 

 

fotografia: FOTOTIKKA

 

 

5. Zła pora na sesję

Niestety najczęściej wybieraną porą dnia na sesję w dniu ślubu jest południe tuż przed wyznaczoną godziną ślubu. Niestety nie jest to czas, w którym wyjdziecie na zdjęciach korzystnie.

Wysokie słońce oznacza ostre cienie, które przeszkadzają zwłaszcza przy fotografii portretowej. Ciemne cienie pod brwiami będą zasłaniać oczy, usta schowają się w cieniu nosa, a szyja zniknie pod brodą.

Nastrojowe, wpadające w oko zdjęcia można uzyskać jedynie wczesnym rankiem lub po południu, np. podczas zachodu słońca.

 

Pokaz fajerwerków na weselu slubnaglowie.pl

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Zobacz także:

WSZYSTKO CO POWINNAŚ WIEDZIEĆ O PERSONALIZOWANYCH ZAPROSZENIACH ŚLUBNYCH

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź