Jaką sukienkę na wesele wypada ubrać?

Zobacz, jakie są najpopularniejsze ślubne przesądy i zasady dotyczące stroju!


Wybierając się na wesele, należy ubrać się bardzo elegancko, jednak nie każdy strój będzie pasował do tej okoliczności. Błędy dotyczące ślubnego savoir-vivre mogą być odczytywane jako brak szacunku dla pary młodej i gości weselnych. Dlatego warto je poznać, aby wiedzieć, czego lepiej unikać. Sprawdź, czy wiesz, o czym musisz pamiętać, kompletując outfit na taką imprezę!


Ślub i wesele to uroczystości, którym towarzyszą liczne przesądy i tradycje. Wiele zasad dotyczy strojów – zarówno nowożeńców, jak i zgromadzonych gości. Osoby uczestniczące w imprezie powinny się do nich stosować, w ten sposób okazując szacunek i życzliwość wobec nowożeńców. Zobacz, jakie są najpopularniejsze ślubne przesądy i zasady dotyczące stroju!

 


Jakich sukienek na wesele lepiej nie wybierać?


Zasady dotyczące stroju zaproszonych na wesele kobiet pozostawiają wiele swobody w wyborze kreacji. Jednak trzeba pamiętać o najważniejszej zasadzie – sukienki na wesele  nie mogą być białe! Szczególnie jeśli ich fason mógłby przypominać suknię ślubną. Wybór takiej stylizacji jest odczytywany jako niegrzeczny w stosunku do panny młodej, gdyż jest to kolor zarezerwowany właśnie dla niej. Chociaż od tej reguły również są wyjątki – zdarza się, że młoda para życzy sobie, żeby goście ubrali się na biało.


Ciemne ubrania na wesele 


Czerń również może być nie najlepszym wyborem. Kojarzona jest z żałobą, więc widuje się ją raczej na pogrzebach. Jeśli lubisz ciemniejsze barwy, to lepszym pomysłem będzie sukienka w kolorze bordowym, granatowym lub ciemnozielonym – ciekawe propozycje znajdziesz na https://camashopping.com/ W kwestii czarnych ubrań wiele zależy od samej pary młodej. Niektóre nie mają nic przeciwko eleganckiej czerni na swoim ślubie. 

 

Jaka długość sukienki na wesele?

 

Jest to impreza nieformalna, nie ma też obowiązku skromnego ubioru. Dlatego można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w kwestii długości sukienki. Możesz wybrać długą, elegancką sukienkę do ziemi szczególnie efektowne są modele z głębokim wycięciem na nogę. Jeśli czujesz się dobrze w krótkich sukienkach, to na wesele również możesz założyć mini. Pamiętaj jednak, żeby sukienka nie przeszkadzała Ci w swobodnym schylaniu się. Jeśli szukasz czegoś skromniejszego, to najbezpieczniejszą długością jest sukienka sięgająca w okolice kolan.

 

Dobierz sukienkę do figury

 

Aby sylwetka prezentowała się jak najlepiej, warto wybrać fason, który podkreśli atuty Twojej figury i zamaskuje ewentualne niedoskonałości.

  • Kobiety o figurze jabłka będą się najlepiej prezentować w sukienkach rozkloszowanych, odcinanych pod biustem lub w kształcie litery A.
  • Gruszki świetnie prezentują się np. w sukienkach z hiszpańskim dekoltem i lekko rozkloszowanym dołem.
  • Kobiety o figurze trójkąta, najkorzystniej wyglądają w sukienkach z dopasowaną górą i mocno rozkloszowanym dołem.
  • Na więcej swobody mogą pozwolić sobie panie o figurze klepsydry – będą się korzystnie prezentować w różnych fasonach. 

Niezależnie od tego, jaki masz typ sylwetki, wybierz sukienkę, w której będziesz się czuć pięknie i komfortowo.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź