5 wskazówek, jak schudnąć przed ślubem

Nie zostawiaj odchudzania na ostatnią chwilę! Wybierz cel mądrze.

 

Pierścionek lśni na palcu, data już wybrana, a w Twojej głowie jawią się cudne, białe kreacje? Coraz mocniej wyobrażasz sobie ten dzień, jesteś już pełna emocji, ale czujesz, że wizja siebie w sukni odbiega od tego, o czym zawsze marzyłaś? Chcemy mieć w tym ważnym dniu swój udział, dlatego spieszymy z pomocą. W tym artykule dietetyk Vitalia - portalu z dietami online, przekaże Ci 5 wskazówek dotyczących tego jak osiągnąć piękną sylwetkę, nie tylko na czas tego wyjątkowego dnia, ale także po nim.

 

Porzuć pomysł o modnych dietach


Często musimy przekonać się o wielu rzeczach na sobie, w końcu - lubimy się uczyć na swoich błędach - ale zaufaj mi i odłóż na bok wszelkie myśli o obiecujących gruszki na wierzbie, modnych dietach. Ba! Nie pozwól im nawet wykiełkować. 

Diety z mocnymi restrykcjami, monodiety i plany z niską kalorycznością przynoszą więcej strat niż zysku. Co gorsza - spadek masy ciała wcale nie jest zagwarantowany. Dlaczego? W uproszczeniu dlatego, że tego rodzaju diety powodują złą relację z jedzeniem, która w wielu sytuacjach kończy się po prostu nadmiernym objadaniem i pochłanianiem dużo większej ilości energii niż zjedlibyśmy korzystając z racjonalnego sposobu odżywiania. Weź pod uwagę, że okres przygotowań do ślubu to wymagający czas. Twoja energia będzie w większości skupiona na ślubnych sprawach, a odchudzanie nie będzie stanowiło priorytetu. Może być Ci zwyczajnie trudno podążać za dziwnymi, restrykcyjnymi dietami.  

Co więcej, długie stosowanie restrykcyjnych diet doprowadza do niedoborów żywieniowych, co ostatecznie znajduje swoje odzwierciedlenie w stanie skóry, włosów i paznokci. Nie jest to także obojętne dla naszej gospodarki hormonalnej. Podejdź do sprawy racjonalnie i świadomie, poproś o pomoc specjalistę. Idealną z pewnością okaże się dla Ciebie serwis vitalia.pl - gdzie na podstawie swoich parametrów, możesz dobrać właściwą kaloryczność diety, a także oznaczyć preferencje dotyczące proponowanych posiłków. Dzięki prostej diecie online, nie tylko zgubisz kilogramy, ale także na zawsze zmienisz swoje nawyki żywieniowe. W ramach wykupionego abonamentu na Vitalii możesz skontaktować się z dietetykiem, który z chęcią odpowie na nurtujące Cię pytania. 

 

Wybierz cel mądrze


Wybierz realny cel. Nie zakładaj, że będziesz chudnąć kilogram tygodniowo, bo na zdrowej redukcji dzieje się tak u naprawdę bardzo wąskiego grona próbujących. W idealnym świecie spadek 0,5-1 % masy ciała tygodniowo jest osiągalnym do zrealizowania celem. Zakładając, że ważysz 60 kg, to tygodniowo możesz oczekiwać spadku rzędu 0,3-0,6 kg. Przyjmij, że raczej będziesz realizować ten niższy pułap. Dlatego schudnięcie 5 kg wg matematyki powinno Ci zająć około  17 tygodni. 

Zawsze nadejdzie czas, w którym nie znajdziesz czasu na trening, zdarzy się jakaś impreza okolicznościowa, zawita kilka gorszych dni. Jesteśmy ludźmi, sytuacje losowe się zdarzają. Bądź na nie gotowa. 

 

co jesc przed slubem slubnaglowie.pl

 

Nawadniaj się


Mały, pozornie oczywisty aspekt, ale trzeba o nim wspomnieć. Wypijaj ok. 30-40 ml na kg. masy ciała (płynów) - dla jednej osoby optymalne będzie 1,5 l, dla drugiej 2,5 l - oblicz to indywidualnie. Nierzadko w ferworze ogarniania zapominamy o czymś tak błahym jak picie. 

Odwodnienie o 4% masy ciała zmniejsza naszą zdolność do pracy o 20-30%! Brak właściwego nawodnienia poskutkuje tym, że będziemy niezadowolone z jednej na trzy rzeczy, a chyba chcemy, by wszystko na ten dzień zaplanowane było idealnie. Dobre nawodnienie odwdzięczy się lepszą koncentracją i zwiększoną gotowością do działania, a o tym marzy chyba każda Panna Młoda przed swoją topową uroczystością. 

Ogranicz się do wody, wody z dodatkiem plasterków cytryny/ogórka/pomarańczy/ liści mięty, naparów ziołowych, kawy, herbaty - oczywiście bez cukru, śmietanki czy wysokoprocentowego mleka. Dużym ułatwieniem na redukcji jest wykluczenie słodzonych napojów gazowanych, kaw z dodatkiem śmietanki, cukru, mleka wysokoprocentowego. W kawiarniach sieciowych średniej wielkości cappuccino to dodatek jakichś 100 kcal - wypita do spółki z kawałkiem ciasta może zniwelować Twój dzienny deficyt. Najlepszą metodę jak zjeść ciastko i mieć ciastko opracujesz ze swoim dietetykiem.  W kwestii spadku masy ciała korzystnie będzie działać zielona herbata, możesz także wesprzeć się jej czerwoną odpowiedniczką.

 

Trenuj


Czy robić kardio 5 razy w tygodniu, czy 3 razy iść na trening oporowy całego ciała to już jest kwestia Twojej wygody i Twojego wyboru. Badania pokazują zalety z obu tych treningów. Więc wybierz to co sprawia Ci przyjemność i nie pochłania całej Twojej energii mentalnej.  Tzn. wybierz wysiłek, który spowoduje, że nie będziesz wymyślała 15 powodów, dla których nie warto go robić, a który mimo swojej użyteczności (spalania kcal) przyniesie Ci uciechę i poprawi nastrój. Czy to będzie bieganie, fitness w grupie, czy dźwiganie ciężarów - to jest Twój czas na pracę i zrozumienie się z Twoim ciałem. Lekcje tańca przed tym ważnym dniem też mogą stanowić pewnego rodzaju urozmaicenie ;) 

 

Nie zostawiaj odchudzania na ostatnią chwilę


Presja czasu to coś co potrafi zniszczyć nawet najlepiej rozpisany w teorii projekt. Nie zostawiaj odchudzania na ostatnią chwilę. Niepotrzebny stres i napięcie, które będzie towarzyszyć nieoptymalnemu dla ciała procesowi (tak! odchudzanie to nie jest stan, w którym nasze ciało uwielbia trwać) może popsuć całą magię przygotowań. Nie chcesz wybierać papeterii na łapu capu, bo Twoje myśli absorbuje brak spadku masy ciała, prawda? Uwzględnij przestrzeń na potknięcia i daj sobie możliwość komfortowego wyboru tortu weselnego. Nie decydujesz się na ślub z dnia na dzień, zapewnij sobie luksus i zadbaj o wygodę. 

 

trening przed slubem dieta dla panny mlodej slubnaglowie.pl

 

Podsumowanie


Planowanie ślubu to angażująca rzecz. W ramach rozluźnienia postaraj się uwzględnić kilka treningów w tygodniu, dbaj o ruch, spaceruj - to na pewno wpłynie korzystnie na Twój nastrój i Twoją sylwetkę. Nie decyduj się na mocno restrykcyjne diety - wpłyną one na Twój nastrój, samopoczucie. Bądź dla siebie w tym czasie wyrozumiała i postaraj się zaplanować redukcję. Dbanie o ruch, nawodnienie, rozsądna redukcyjna dieta - pozwolą Ci utrzymać witalność i koncentrację.  

Planowanie, jak również delegowanie niektórych zadań (otrzymanie planu opartego o zaznaczone preferencje) może być ogromną pomocą w czasie przygotowań ślubnych. Na stronie vitalia.pl znajdziesz diety online (zarówno te klasyczne, jak i specjalistyczne), które ułatwią Ci zrzucanie zbędnych kilogramów. Dlatego nie wahaj się i pozwól się odciążyć w tym czasie. Oszczędzaj zasoby na piękny dzień, a Vitalia zajmie się resztą ;) 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź