10 pomysłów na wieczór kawalerski

Organizacja wieczoru kawalerskiego.

fotografia: FOTOTIKKA

 

Zbliża się wesele twojego przyjaciela, a ty, jako świadek, masz za zadanie przygotować mu wieczór kawalerski.

Opierając się na “tutorialach” made in Hollywood, w stylu “Kac Vegas” czy “American Pie: Wesele” możesz wpędzić was w poważne kłopoty, z których najgorszym wcale nie będzie nakaz aresztowania za nieobyczajne zachowanie, ale trudny do okiełznania gniew przyszłej małżonki ;)

Na szczęście nie wszyscy panowie pragną stracić uzębienie podczas (nie)zapomnianej nocy, a sposobów na spędzenie ostatniego kawalerskiego weekendu jest sporo. My zebraliśmy 10 najciekawszych pomysłów - do wykorzystania, ewentualnej modyfikacji, w zależności od zainteresowań, warunków i chęci :)

 

1."Domówka"

Zaczynamy od wersji podstawowej, czyli domowej imprezy. Takie rozwiązanie wcale nie oznacza sztampy i nudy. Postaraj się o atrakcje obowiązkowe i dodatkowe. Dobre jedzenie (nie - czipsy i kabanosy), tort o fikuśnym ;) kształcie, koktajle, alkohol (w zależności od preferencji), przebrania, dobra muzyka. Jako opcję możesz zamówić tancerkę, pokaz slajdu zdjęć z przyszłym panem młodym, opatrzone w zabawne podpisy, zabawę w bartenderów, wyjście do klubu po północy.

Cała impreza może być niespodzianką, wystarczy zachować dyskrecję podczas przygotowań i podstępnie zwabić przyjaciela na miejsce spotkania. Bardziej kosztowną wersją będzie wynajęcie domu z basenem, nad którym impreza nabierze dodatkowego kolorytu :)

Świetnym pomysłem będzie przygotowanie dla “kawalera” podarunku, na przykład bluzy ulubionej drużyny piłkarskiej, może nawet z autografem sportowca? Może uda ci się skontaktować z dawnymi kumplami z liceum czy studiów i zaprosić ich na imprezę? Zaskoczenie ma szansę wymieszać się z odrobiną wzruszenia :)

 

2.Party w klubie

To również klasyka - wynajęta loża w dobrym klubie (czy "kawaler" lubi go-go?), zorganizowane pokazy tańców, być może nawet striptizu, profesjonalnie przygotowane drinki, świetna muzyka i tańce do białego rana. Ta opcja uratuje sytuację, gdy w rodzinnym mieście zostało niewielu kolegów do zaproszenia na domówkę.

Siedzenie w trójkę w domu, skończyłoby się oglądaniem tv, a w klubie jest cała masa ludzi, która może przyłączyć się do zabawy na parkiecie.

 

3.Clubbing w limuzynie 

… albo w innym niestadartowym środku lokomocji: piętrowym autobusie, Hummerze, vanie. Do wynajętego pojazdu możecie zwabić pana młodego podstępem i krążyć po mieście od imprezy do imprezy.

Jeżeli planujecie zatrzymywać się na dłużej w niektórych miejscach, koniecznie zadbaj o rezerwację, unikniecie rozczarowania z odejścia z kwitkiem sprzed bramki. Być może jeżdżenie po mieście z dzikimi okrzykami, w tętniącym muzyką aucie niektórym wydaje się dziecinadą, ale dla wielu poważnych na co dzień panów w garniturach może się to okazać totalną frajdą :)

 

4.Gra miejska

To propozycja dla panów mile wspominających grę "w podchody" w dzieciństwie.

Przygotowana wcześniej trasa jest tajemnicą dla “kawalera”. Kolejne wskazówki, zebrane punkty, zadania do wykonania (na przykład namówienie 15 dziewczyn do złożenia “szminkowego” całusa na podkoszulku pana młodego, odśpiewanie przeboju Wodeckiego na ławce w parku) ukryte w zakamarkach miasta, prowadzą całą grupę do celu, którym może okazać się klub, dyskoteka lub… dom przyszłej teściowej :)

PS. Podchody mogą stać się wstępem do całonocnego balowania.

 

5.Kasyno

Wieczór kawalerski to być może pierwsza okazja na odwiedzenie “jaskini hazardu”. Już samo przekroczenie progów kasyna może okazać się atrakcją, a już wejście w grę, będzie wyjątkowym wydarzeniem. Każdy z uczestników kawalerskiego otrzymuje wykupioną wcześniej ilość żetonów, z którymi może spróbować szczęścia.

Przeważnie w cenie wstępu wliczone są drinki, warto ustalić to wcześniej, podobnie jak ogólne zasady korzystania z danego kasyna. 

 

6.Weekendowy wyjazd

Imprezę kawalerską można zorganizować poza rodzinnym miastem. W zależności od pory roku i oczywiście finansów - może to być weekendowy wyjazd biwakowy na Mazury lub szalone dwa dni na imprezowej Ibizie. Bilety lotnicze i nocleg znaleźć można w atrakcyjnych cenach, a wrażenia z takiego wyjazdu są niezapomniane.

A może ulubiony wokalista pana młodego właśnie koncertuje w Berlinie? Mała eskapada za zachodnią granicę to naprawdę niezła opcja. Z pewnością taki plan wymaga przygotowań z większym wyprzedzeniem.

 

7.Ekstremalnie

Można zaryzykować stwierdzenie, że większość mężczyzn lubi ekstremalne wyzwania. Zafunduj swojemu przyjacielowi wieczór kawalerski poprzedzony skokiem ze spadochronem, na bungee, lotem na paralotni lub szybowcu.

Jest wiele firm, które oferują takie atrakcje z instruktorem. Dokładnie dowiedz się, jakie warunki muszą być spełnione, aby zaliczyć taki “skok życia”. Wrażenia z lotu po prostu będziecie musieli omówić w pubie przy piwie ;)

 

8. Wyścigi dla fanów motoryzacji

Gokartami lub specjalnie przygotowanymi autami ścigać się można na specjalnie przygotowanych torach. Panowie lubią prędkość, warkot silnika, zapach palonych gum. Taki rajd po torze z pewnością zachwyci “kawalera” i jego towarzyszy, zwłaszcza jeśli będą mogli powalczyć o puchar toru!

A dla maniaków jazdy na krawędzi stworzone zostały kursy driftingu. Voucher na kurs to świetny pomysł na prezent dla pana młodego, który jest fanem motoryzacji. To nie tylko efektowne balansowanie po nawierzchni, jazda w kontrolowanym poślizgu, ale sprawdzenie siebie i nauka bezpiecznego wychodzenia z trudnych sytuacji. Emocje gwarantowane!

 

9.Paintball i bieg na orientację

Mimo że paintball dość długo funkcjonuje na polskim rynku rozrywek, nadal cieszy się powodzeniem. Trudno się dziwić, to połączenie dziecięcych zabaw “w wojnę”, dreszczyku emocji i elementów rywalizacji.

Podczas imprezy kawalerskiej w paitballowym plenerze możecie grać w oparciu o zaplanowaną strategię. Jest wiele firm, które zajmują się organizowaniem imprez painballowych z dużym rozmachem. Bieg po lesie na orientację, ostrzeliwanie się z okopów byłego poligonu, atak na pana młodego i kończące wszystko ognisko z kiełbaskami i piwem :)

 

10.Kursy i warsztaty

Nie wszyscy lubią ekstrema, dla spokojniejszych kawalerów proponujemy kusy i warsztaty, na przykład kulinarne. Spotkanie ze znanym szefem kuchni w erze Magdy Gessler i “Top Chefa” - to nie lada gratka.

Takie warsztaty są świetnie przygotowanymi spotkaniami ze wspaniałą kuchnią, którą (jak się okazuje) przygotować może każdy. Niejednokrotnie dodatkową atrakcją jest przygotowywanie dań z zaskakujących składników: co powiecie na sałatkę z szarańczą?


Aby uatrakcyjnić wieczór i sprawić by był rzeczywiście wyjątkowy, możesz przygotować dla całej grupy jednakowe nakrycia głowy (kowbojskie kapelusze!) specjalne koszulki z zabawnymi napisami. Kolorowy nadruk “Ostatni wieczór Daniela”, “Game Over”, nie tylko wyjaśni wszystko zdziwionym przechodniom, ale scali waszą grupę i stanie się świetną pamiątką z tej szalonej nocy.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź