5 kolorów garnituru, które Pan Młody może założyć na własny ślub

Gładkie garnitury o neutralnej fakturze są ponadczasowe i sprawdzą się zarówno w sytuacjach biznesowych , jak i życiu osobistym. Będą też idealną propozycją w tym jednym wyjątkowym dniu - dniu ślubu.

 

Jeśli chodzi o wybór koloru garnituru, to najbezpieczniejszy będzie granat i ciemnoszary, który w lecie można zastąpić jaśniejszym odcieniem, a na śluby i wesela odbywające się po zmroku dobrą opcją będzie czarny garnitur. Jeżeli zdecydujesz się na materiał o średniej gramaturze z powodzeniem wykorzystasz go zarówno zimą, jak i w lecie. Wybierając garnitur zwróć uwagę na marynarkę, ponadczasowe będą te o prostych klapach, zapinane na dwa guziki i z dwoma rozcięciami z tyłu. 

 

 

Garnitur granatowy

Uważany jest za najbardziej uniwersalny i wszechstronny, poza tym granat ma w sobie klasę i dostojność. Powinien być także pierwszym wyborem jeśli decydujemy się założyć garnitur na własny ślub. Skala formalności granatowego garnituru jest niemal nieograniczona. Zakładając białą koszulę z krytą plisą i muchę, możemy z powodzeniem udać się do opery czy na eleganckie przyjęcie. Zaś z klasyczną koszulą zapinaną na guziki i stonowanym ciemnym krawatem na ważne spotkanie biznesowe albo ślub przyjaciela.

Granatową marynarkę możemy połączyć z szarymi spodniami i stworzyć w ten sposób klasyczny zestaw koordynowany a nawet pójść jeszcze dalej i założyć do niej bawełniane chinosy i koszulę w kratę gingham. Granat będzie dobrze wyglądał zarówno po zmroku  jak i w dzień. Jest oznaką dobrego stylu, zaufania i profesjonalizmu.

Warto zauważyć, że jest to kolor pełen klasy, ulubiony przez gwiazdy, polityków, prezenterów a także biznesmenów. Zakładając granatowy garnitur możesz być pewien, że nie popełnisz żadnej gafy. Do grantowego garnituru będą pasowały buty ze skóry licowej zarówno czarne, różne odcienie brązu, a także burgund oraz do zestawów o niższym stopniu formalności buty w brązie ze skór zamszowych. 


 

 

 

 


Garnitur ciemnoszary, a w letniej odmianie jasnoszary

Jest dobrą alternatywą dla granatu, zdecydowanie lepiej spisze się jako garnitur dzienny, nie jest polecany na okazje typowo  wieczorowe, szczególnie jeśli szarość jest w jaśniejszym odcieniu ale w przypadku ślubu w plenerze będzie strzałem w dziesiątkę. Szary to kolor neutralny i z tego względu jest też ulubionym kolorem w biznesie, zatem taki garnitur posłuży Ci też po ślubie. Łatwo łączy się z dodatkami i kolorami, jest niemal tak uniwersalny jak granat.

Zestaw z szarym garniturem możemy uzupełnić białą, błękitną czy różową koszulą. Czarne buty będą w takiej sytuacji pasowały wyśmienicie ale wszelkie odcienie brązu czy kolor wiśniowy, szczególnie w mniej formalnych sytuacjach, też są wskazane.   

 

 

 

 

 

 

Garnitur czarny

Czerń w klasycznej modzie męskiej zarezerwowana jest na wyjątkowe i eleganckie okazje wieczorowe dla formalnych strojów tj. smoking czy frak. Dawniej garnitur przy takich okazjach nie były wykorzystywane, uważano, że jest to ubiór dzienny i za mało formalny. Obecnie zarówno frak jak i smoking nie są już obowiązkowym elementem garderoby eleganckiego mężczyzny, chociaż smoking jest nadal chętnie wykorzystywany podczas wesel i eleganckich przyjęć. Czarny garnitur będzie więc dobrym wyborem na okazję wieczorową i weselną zabawę - zaprezentuje się o wiele lepiej po zmroku i w sztucznym świetle. W zasadzie jedynymi stosownymi dodatkami w formalnych sytuacjach będą czarne buty, biała koszula, biała poszetka ułożona w prostokąt i ciemny krawat.  

Wbrew bardzo popularnej opinii czarny garnitur nie nadaje się na wszystkie okazje i nie jest najbardziej uniwersalny. Istotną wadą czarnego koloru, jest to, że podkreśla on wszelkie niedoskonałości cery, zaczerwienienia a także jasne karnacje, które w zestawieniu z czarnym stają się jeszcze bledsze. Ogólnie kolor ten nie wygląda dobrze w świetle słonecznym i dlatego nie jest polecany przez koneserów  mody do garniturów dziennych. 

 

 


 

Garnitur niebieski, atramentowy, szafirowy 

Podobnie jak w przypadku garnituru granatowego będzie to uniwersalny i wszechstronny wybór. Ten kolor pasuje do większość typów urody i rodzajów karnacji.

Jeśli Pan Młody zdecyduje się na niebieski garnitur, najlepiej zaprezentuje się od podczas ślubów odbywający się ze dnia, sprawdzi się też w przypadku ceremonii w plenerze. 

 


 

 

Garnitur brązowy

Wielu mężczyzn pyta czy brąz to dobry wybór na własny ślub. Od lat kolor ten był zaliczany do palety tzw. kolorów ziemi takich jak żółty, beżowy, ciemnozielony -zatem barw, które przeznaczone są na czas wolny i kojarzą się raczej z odpoczynkiem, niż biznesem lub formalnymi uroczystościami. Jednak dzisiaj odnaleźć można wiele głosów, które łagodzą sztywne zasady dresscode i pozwalają na drobne odstępstwa od reguł.

Naszym zdaniem brąz jest dopuszczalny, w przypadku kiedy ślub odbywa się za dnia, w letnich miesiącach i w plenerze. Natomiast zdecydowania odradzamy go w sytuacji, gdy planujemy wieczorową imprezę weselną. 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź