5 typów Panów Młodych – jak porozumieć się z każdym?

Jak włączyć swojego partnera w przygotowania do tak ważnej dla was obojga uroczystości? Przedstawiamy pięć najczęstszych typów Pana Młodego i radzimy jak poradzić sobie z każdym z nich.

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA


Planowanie ślubu to sport zespołowy. Nic więc dziwnego, że chcesz włączyć swojego partnera w przygotowania do tak ważnej dla was obojga uroczystości.

Przedstawiamy pięć najczęstszych typów Pana Młodego i radzimy jak poradzić sobie z każdym z nich.

 

Pan młody 

 


1. Tak kochanie!

 

Kiedy zaproponujesz nowy pomysł na dekoracje ciasta, listę utworów muzycznych, czy kolor jego muszki, on zawsze się z tobą zgodzi. Nie zadaje żadnych pytań i nie oferuje żadnej alternatywy. Dla wielu kobiet wydaje się to być idealny narzeczony – w końcu pozostawi ci tyyyle wolności.

Jednak na dłuższą metę brak oparcia w podejmowaniu decyzji może być męczący. Przyczyny takiej postawy są różnorodne. Z jednej strony może on nie dbać o detale związane ze ślubem, ponieważ są dla niego nieistotne.

Z drugiej strony – może on również bać się wyrażać swoje opinie z obawy przed atakiem szału z twojej strony. Jeżeli twój narzeczony to właśnie taki egzemplarz, na każdym kroku podkreślaj, że jego opinia jest dla ciebie istotna, a ślubny harmonogram macie prawo planować razem. W końcu ślub jest wspólny.

 

fotografia: Światłokolorowi

 

 

2. Potworny narzeczony

 

To męska wersja Panny Młodej z piekła rodem. Stara się kontrolować każdą część ślubu. On sprawi, że będziesz znała jego opinie na każdy temat, a poza tym, zawsze dostaje to, czego chce. Taki narzeczony z pewnością będzie przyczyną niejednego sporu w związku.

Aby temu zapobiec, należy odpowiednio ustawić swojego partnera już w momencie, kiedy zaczyna wszystko kontrolować. Podkreślaj, że ty także chcesz brać udział w przygotowaniach, a obowiązki powinny zostać równomiernie podzielone.

Bądź przygotowania na rozmowy, wysłuchiwanie i zrobienie wszystkiego dla utrzymania pokoju.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

3. Leniwy narzeczony

 

Ten człowiek nie ma żadnych obowiązków związanych ze ślubem. Wzrusza ramionami na twoje prośby o pomoc, a omawianie szczegółów zbliżającej się uroczystości wyraźnie go nudzi.

Jeżeli Pan Młody nie wykazuje żadnego zainteresowania ślubem, masz prawo czuć się zraniona i zdenerwowana. Spokojnie porozmawiaj o swoich uczuciach do niego i wyjaśnij dlaczego oczekujesz pomocy. To prawda, że wielu ludzi po prostu nie jest zainteresowanych planowaniem ślubu. Takie osoby mogą czuć się przytłoczone koniecznością wyboru najmniejszego szczegółu uroczystości.

Wybierz dla niego rodzaj zadań, które będą najbardziej zgodne z jego zainteresowaniami, na przykład dobranie odpowiedniej muzyki. Każdy jest bardziej skłonny do pomocy, jeżeli lubi wykonywać daną czynność.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

4. Konserwatywny narzeczony

 

W przeciwieństwie do leniwego osobnika, ten typu rzeczywiście pomaga w planowaniu ślubu, ale tylko w przypadku tradycyjnego podziału obowiązków. Należy do nich zamawianie stroju dla siebie i świadka, wybieranie zespołu, czy organizacja podróży poślubnej. Aby docenić jego wysyłki, możesz skorzystać z jego pomocy także na przykład przy wyborze projektu zaproszenia.

Utrzymanie otwartej komunikacji to najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji. Twój Pan Młody w końcu chce pomóc, a ty musisz mu pokazać w jaki sposób może to zrobić. Przedyskutujcie temat obowiązków ślubnych.

fotografia: Malachite Meadow

 

 

5. Strażnik budżetu

 

Planując swój ślub, pewnie niewielką wagę przywiązujesz do detali, które mogą wpływać na koszty uroczystości. Inaczej jest w przypadku narzeczonego – strażnika budżetu.

Będzie on pytał o cenę wszystkiego i wpadał w panikę na wieść o każdym nieprzewidzianym wydatku. Przed rozpoczęciem przygotowań ślubnych, wspólnie ustalcie swoje możliwości finansowe oraz zakładany budżet. Ustalcie także swoje ślubne priorytety i miejsca w harmonogramie, w których możecie zaszaleć.

Jednocześnie zdecydujcie, gdzie warto zaoszczędzić. Stworzenie konkretnej mapy finansowej pomoże złagodzić myśli Pana Młodego, a praca z budżetem pozwoli wam lepiej zaplanować wydanie gotówki otrzymanej w ramach ślubnych prezentów.

 

fotografia: Connected Dots Photography

 

Zobacz także:

8 KOSZTÓW ŚLUBU I WESELA, O KTÓRE KŁÓCI SIĘ KAŻDA PARA

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź