5 wątpliwości, jakie Panna Młoda ma przed ślubem

Prezentujemy pięć wątpliwości, które niepokoją niemalże każdą Pannę Młodą.

fotografia: Malachite Meadow


Jest coraz bliżej i bliżej twojego Wielkiego Dnia. Nie ma opcji, żebyś chociaż odrobinę nie wariowała z tego powodu. I to nawet wówczas, kiedy w głębi duszy wiesz, że bierzesz ślub z miłością twojego życia.

Sama myśl o tym, że resztę życia spędzi się już wyłącznie w towarzystwie jednej osoby, może stanowić olbrzymi problem. To naturalne, że możesz czuć się nieco zaniepokojona waszą podróżą w przyszłość.

Prezentujemy pięć wątpliwości, które dotyczą niemalże każdej Panny Młodej.

 

fotografia: Magdalena Kańska Fotografia Ślubna

 

 

Wątpliwości przed ślubem


Co jeśli znudzimy się sobą?

 

Średni wiek zawierania małżeństwa to obecnie około 30 lat, a średnia grubość życia dość znacznie przekracza 70 lat. Czyli niemalże pół wieku spędzicie w swoim towarzystwie, jeżeli tylko kierujecie się zasadą „dopóki śmierć nas nie rozłączy”.

Staraj się o małżeństwie nie myśleć w kategoriach nudy, bo czy nudzisz się w towarzystwie swoich rodziców lub swojego przyjaciela, z którymi przecież spędzasz mnóstwo czasu? Jest duża szansa, że przez dziesięciolecia stworzycie zgrany duet i nie ma powodu, aby martwić się związkami trwającymi całe życie.

 


Co będzie, jeżeli mój partner przestanie mnie kochać?

 

Oczywiście o to najbardziej będziesz się martwić, bo z pewnością jest to najgorsza rzecz, jaka może przytrafić się waszemu związkowi. Czasami nie ma sposobu, aby zapobiec takiej sytuacji. Możesz być najlepszą żoną na świecie i robić wszystko idealnie. Partner odejść może bez powodu. Takie wątpliwości są normalne.

Ale z drugiej strony – jak do tej pory tworzycie idealny duet, więc dlaczego nie dać sobie szansy na wiele szczęśliwych, wspólnych lat?

 

fotografia: Patrycja Kierońska Subtelna Fotografia

 


Co zrobić, jeżeli ja przestanę kochać mojego partnera?

 

Lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego broń się przed wszystkimi sytuacjami, kiedy to iskra może przerodzić się w pożar. Staraj się trzymać na dystans mężczyzn, którzy mogliby zbliżyć się do ciebie trochę za blisko.

Emocjonalne relacje mogą łatwo przekształcić się w coś więcej. Chroń swoje serce, aby uchronić również złożone śluby.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 


Boisz się, że związek się rozleci tak samo, jak poprzednie

 

Jeżeli masz za sobą burzliwe rozstanie, nic dziwnego, że się boisz. Pamiętaj, że jest to naturalne. Dobrze jest przeanalizować na spokojnie co się stało.

Porozmawiaj z kimś, na przykład z przyjaciółką, która pamięta cię także z poprzedniej relacji i być może wskaże ci jaką wówczas byłaś osobą. To, że poprzednio się nie udało z różnych przyczyn, nie znaczy wcale, że obecny związek nie będzie idealny.


fotografia: cyrografia

 

 

Czy rozstaniemy się po ciężkich przeżyciach?

 

Wszyscy słyszeli historie grozy par rozwodzących się po okropnych zdarzeniach, do jakich doszło w ich życiu. Los może rzucić nam pod nogi wiele kłód…

Jednak zamiast zamartwiać się hipotetycznymi sytuacjami, lepiej jest budować swoją partnerską więź, dzięki której przetrwacie niejedną burzę. Dzięki temu będziecie naprawdę silni.

 

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 

 

Zobacz także:

12 ZNAKÓW, ŻE MAŁŻEŃSTWO NIE BĘDZIE TRWAŁE

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź