6 noworocznych postanowień w Twoim związku

Oto 6 prostych wskazówek noworocznych dla par, które pragną od nowego roku pracować nad swoją relacją :)

 

Nowy Rok to moment postanowień i obietnic, które składamy zarówno sobie jak i często partnerowi. Warto usiąść razem i porozmawiać nie tylko o wspólnych planach na najbliższy rok, ale określić co powinniście zrobić, by Wasz związek nadal rozkwitał i każdy czuł się w nim doceniany i szczęśliwy. 

Oto 6 prostych wskazówek noworocznych dla par, które pragną od nowego roku pracować nad swoją relacją:

 

źródło: indiaearl.com

 

Offline zamiast online

Idąc ze sobą na zakupy, na spacer czy na randkę, wyłącznie telefon. Nie ma nic gorszego niż zajmowanie się innymi sprawami zamiast skupienie się tylko i wyłącznie na partnerze. Nowe wiadomości z Facebooka, powiadomienia z Instagrama czy maile mogą poczekać – ich notoryczne sprawdzanie przy ukochanej osobie świadczy o jej lekceważeniu.

 

źródło: barefootblondie.com


Siła wzajemnego doceniania

Nie przestawajcie się doceniać i prawić sobie komplementów bez względu na staż Waszej relacji. Wdzięczność zawsze należy wyrażać, nawet gdy już przyzwyczailiśmy się do tego, że druga strona wykonuje określone obowiązki czy po prostu się stara. Wspaniałe są także małe dowody wdzięczności- zaskoczenie partnera jakimś drobiazgiem czy niespodzianką. 

 

źródło: barefootblondie.com


Uważne wsłuchanie się w partnera

Uważne słuchanie może stać się jednym z najważniejszych Waszych postanowień noworocznych. Warto oduczyć się przerywania, nie narzucania swojego zdania. Za to cierpliwość w wysłuchaniu ukochanej osoby do końca zaowocuje tym, że będziecie bardziej rozumieć motywy jej działania i sposób myślenia, co przy okazji z pewnością zostanie docenione. 

 

źródło: blog.urbanoutfitters.com

 

Kłócić się, ale mądrze

Nigdy nie można uniknąć nieporozumień i kłótni za wszelką cenę. Jednak zamiast emocjonalnych reakcji dajmy sobie 5 minut samotności i przemyśleń, dopiero potem podchodźmy do dyskusji z partnerem. Będzie znacznie bardziej merytoryczna i spokojna.

 

źródło: pinterest.com / amazon


Dbanie o intymność

Flirt, bliskość, pieszczoty i seks powinny stanowić ważny element w Waszej relacji. Jeśli doszło do osłabienia jednego z tych elementów, porozmawiajcie o tym i zdecydujcie co zrobić by znów ożywić go w Waszym związku. Ważne jest okazywanie uczuć, pokazywanie partnerowi, że cały czas jest dla nas atrakcyjny oraz budowanie dobrej, pozytywnej atmosfery już od rana, by wieczór mógł zakończyć się równie miło w łóżku. 

 

źródło: junebugweddings.com


Zdrowie i dobre samopoczucie

Dbajcie o siebie wzajemnie, wychodźcie na spacery, zapiszcie się razem do siłowni lub na lekcje tenisa. Redukujcie stres wspólnym odprężającym masażem czy kąpielą. Pilnujcie także, by każde z Was piło co najmniej 1,5 l wody dziennie i regularnie róbcie badania profilaktyczne.  

 

źródło: hallofashionblog.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź