8 rozmów, które trzeba przeprowadzić przed ślubem

Oto lista tematów, które z pewnością warto poruszyć jeszcze przed ślubem, dzięki którym uporządkujecie swoje wspólne życie.

fotografia: WHITESTORY.PL


Współcześnie bardzo wiele par żyje ze sobą na długo przed ślubem. Mieszkając razem już zdążyli podzielić między sobą obowiązki dotyczące wyrzucania śmieci czy sprzątania łazienki.

Istnieje jednak lista tematów, które z pewnością warto poruszyć jeszcze przed ślubem, dzięki którym uporządkujecie swoje wspólne życie.

 

 

Sprawy do omówienia przed ślubem

 


1. Długi i finanse

 

Jeszcze na długo przed ślubem usiądźcie wspólnie ze swoim partnerem i odbądźcie ważną rozmowę na temat waszej sytuacji finansowej. Jeżeli któreś z was ma jakieś zadłużenia, na przykład kredyt studencki, nie ukrywajcie tego przed sobą.

Równie ważne jest określenie swojego stanowiska dotyczące kredytów. Być może jesteś ich absolutną przeciwniczką. To również ważny moment, aby zdecydować kto będzie zajmował się pieniędzmi w waszej rodzinie.

Porozmawiajcie także na tematy związane na przykład z zaciągnięciem kredytu hipotecznego na zakup domu.

 

fotografia: WHITESTORY.PL

 

 

2. Dzieci i rodzicielstwo

 

Na pewno przyjdzie taki moment, w którym będziecie musieli się opowiedzieć na temat chęci, i liczby, posiadania dzieci. Określcie wówczas także, jaki model rodzicielstwa was interesuje. Być może uważasz, że matka powinna całkowicie oddać się swoim dzieciom, rezygnując przy tym z pracy? A może wręcz przeciwnie – chcesz jak najszybciej wrócić do swojej kariery. Czy dzieci pójdą do żłobka, zatrudnicie nianię albo oddacie swoje maleństwo pod opiekę babci?

To także moment, aby przedyskutować wychowanie potomstwa w duchu jakiejś religii. 

 

fotografia: Światłokolorowi

 

 

3. Przeprowadzka

 

Czasy są trudne, a co za tym idzie – wymuszają nieraz przeprowadzkę do innego miasta lub nawet kraju w poszukiwaniu pracy.

Porozmawiaj ze swoim partnerem na temat jego gotowości do przeniesienia się gdzieś dalej. Przemyślcie przy tym również odległość od swojej rodziny – tu także znaleźć musicie kompromis.

 

 

4. Priorytety życiowe

 

Ślub to świetny moment do powzięcia jakiś długofalowych planów. Dlatego już na początku sprawdźcie, jak rozkładają się wasze priorytety.

Wolisz przez kilka lat oszczędzać, aby kupić dom? A może coroczne wakacje za granicą są dla ciebie obowiązkowe? Ustalcie swoje ambicje i spojrzenie na przyszłość.

 

fotografia: cyrografia

 

 

5. Starzejący się rodzice

 

Porozmawiajcie już teraz na temat potrzeb waszych krewnych. W końcu za dekadę mogą już wymagać pomocy z waszej strony. Ma to ścisły związek z listą priorytetów.

Czy twój partner wyobraża sobie życie pod jednym dachem z krewnymi? A może wolałby umieścić ich w zakładzie opieki?

Porozmawiajcie o tym również ze swoim rodzeństwem.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

6. Polityka

 

Poglądy polityczne wbrew pozorom mają bardzo istotne znaczenie dla późniejszej małżeńskiej zgody.

Dzięki temu poznacie swój punkt widzenia i dowiecie się, czy ewentualne różnice nie wpłyną na wasze relacje.

Niektórzy do swoich osobistych wartości są przywiązani na tyle mocno, że nie ma w tym obszarze mowy o jakichkolwiek zmianach.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

7. Radzenie sobie w trudnych sytuacjach

 

Porozmawiajcie o najtrudniejszych momentach w waszym dotychczasowym życiu.

Dzięki temu zrozumiesz w jaki sposób twój partner radzi sobie w obliczu tragedii i niepowodzeń.

Przedyskutujcie jak poradzicie sobie w skrajnych sytuacjach (bezpłodność, trudności finansowe, niewierność, problemy zdrowotne).

 

 

fotografia: Magdalena Kańska Fotografia Ślubna

 

 

8. Poprawienie komunikacji

 

Jeżeli jesteście ze sobą już od kilku lat, to zapewnie macie już ustalone schematy komunikacji. Co nie znaczy wcale, że nie można czegoś w tym obszarze poprawić. Porozmawiajcie o argumentacji, negocjacji i kompromisie.

Zapytaj narzeczonego o to, kto jest dla niego wzorem w tym zakresie albo czyich zachowań nie chce powielać.

Dyskusja na temat komunikacji będzie owocna dla waszego związku.

 


 

fotografia: BrodiFotografia

 

 

Zobacz także:

12 ZNAKÓW, ŻE MAŁŻEŃSTWO NIE BĘDZIE TRWAŁE

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź