8 rzeczy, które mogą zniszczyć małżeństwo

Czego unikać, by wieść długie i szczęśliwe życie u boku ukochanej osoby? Sprawdź u nas!

fotografia: Karetta.pl

 

Skąd się biorą problemy małżeńskie?


Nawet najsilniejsze małżeństwa mają swoje problemy. Warto wiedzieć czego unikać, by wieść długie i szczęśliwe życie u boku ukochanej osoby. Trudności w związku, wynikają przede wszystkim z braku refleksji, skupieniu na własnym ja i nieumiejętnej komunikacji. 

 


Przedkładanie Ja nad My

Po ślubie priorytetem powinno stać się tworzenie wspólnie zgranego duetu. To nie oznacza wcale, że należy skleić się na siłę i się od siebie nie oddalać na krok. Myśl bardziej o swoim małżeństwie jako o urządzeniu, któremu do funkcjonowania potrzebny jest system kontroli i równowagi.

Jeżeli zauważysz, że cały swój czas poświęcasz dziecku lub pracy, czas by znaleźć w nim miejsce także na rozwijanie łączącej was relacji. Razem w tym znaczeniu nie jest eufemizmem.

 

 

Komunikacja w małżeństwie 

Bardzo istotne jest, by powiedzieć sobie rzeczy, które wam wzajemnie w sobie przeszkadzają. W przeciwnym razie skazujecie się na wieczną operę urazów i walk, które w końcu doprowadzić mogą do rozpadu związku.

Najważniejsze jest, by ze sobą rozmawiać. A także nauczyć się „zdrowo” kłócić. Kłótnia powinna być nie ciągiem wzajemnych wyrzutów, ale także prowadzić do znalezienia rozwiązania.

Naucz się mówić o wzajemnych rozczarowaniach bez obwiniania się.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Tajemnice i kłamstwa w małżeństwie 

Do swojej codziennej rutyny wprowadźcie punkt: rozmawiać ze sobą codziennie o swoich codziennych troskach. Takie rozmowy mają działanie terapeutyczne – pozwalają oczyścić się z negatywnych emocji.

Pamiętaj, że białe kłamstwa to nadal kłamstwa. Relacje buduje się poprzez wzajemne zaufanie, a jeżeli nie można przenieść go na małe sprawy, to co z tymi fundamentalnymi?

 

 

 

Rodzina a małżeństwo 

Rodzina i znajomi powinni mieć swoje miejsce w życiu każdego. Z pewnością nie powinni oni przeprowadzać inwazji na wasze życie.

Chociaż obie grupy ludzi są ważne, nie powinniście przez nich czuć się klaustrofobicznie. Jeżeli tak jest, przyszedł czas by nauczyć się mówić nie natrętnym gościom.

 

 

Przeprosiny w związku

Wśród dorosłych ludzi przyznanie się do błędu nie powinno być niczym niezwykłym. Więc jeżeli zrobisz coś złego albo zranisz czyjeś uczucia, należy przeprosić.

Oczywiście łatwiej jest szukać wymówek dla swoich zachowań albo co gorsza, obwiniać o wszystko drugą stronę. Ale to droga donikąd. 

 

 

fotografia: Białe Kadry 

 

 

Brak wdzięczności

Powiedzieć „dziękuję” za to, co robi twój współmałżonek to praca domowa, którą każdy powinien odrobić. Nawet jeżeli są to tylko standardowe prace domowe. Wdzięczność to długa droga. Nawet jeżeli twój partner lubi kosić trawnik, nigdy nie zaszkodzi mu za to podziękować.

Wyraź uznanie, to zawsze budujące.

 

 

Zazdrość w małżeństwie 

Potęgowanie zazdrości nie jest najlepszą metodą na scementowanie związku. Jest to nawet jedna z gorszych metod.

Wszelkie manipulacje mają krótkie nogi i szybko obracają się przeciwko posługującej się nimi osobie.

 

fotografia: DexLab.pl

 

 

Terapia dla par 

Kiedy pojawia się problem w małżeństwie, należy go rozwiązać. Jeżeli to nie udaje się na drodze rozmowy, należy poszukać pomocy gdzieś indziej. Najlepiej u certyfikowanego terapeuty, który pomoże obnażyć rzeczywiste problemy i poszukać dla nich rozwiązania.

Pamiętaj, że im szybciej uzyskacie pomoc, tym większa jest szansa na przetrwanie waszego małżeństwa.

 

Miłość 

"Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości." Paulo Coelho

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź