9 najczęstszych błędów w męskiej stylizacji weselnej

Gotowi na ubraniowe faux pas w wydaniu męskim?

 

Wesele to okazja szczególna, która wymaga również odpowiedniego stroju, i to nie tylko od Pary Młodej, ale również i gości. To jedna z najbardziej eleganckich uroczystości, na której obowiązują sztywne zasady co do ubioru, a jeśli je złamiemy, ryzykujemy zostanie przyszłymi bohaterami żartów i anegdot z wesela. Gotowi na ubraniowe faux pas w wydaniu męskim? Jak ich uniknąć radzi ekspert marki r3s men`s accessories.

 

 

1. Koszula z krótkim rękawem

To jedno z najczęstszych faux pas spotykanych wśród gości weselnych płci męskiej. Koszula z krótkim rękawem kusi, zwłaszcza podczas imprez ślubnych organizowanych latem. Ale założenie jej nie przystoi eleganckiemu mężczyźnie. Niektórzy panowie, chcąc dodać sobie elegancji, do tego typu koszuli zakładają krawat, co stanowi ostateczne przypieczętowanie stylizacyjnej porażki.  
Co zamiast niej? Na weselach obowiązkowa jest koszula z długim rękawem i z mankietem, który wystaje spod marynarki na 1-1,5 cm. Gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury, warto ubrać się w koszulę z wysokiej jakości, przewiewnej bawełny. Nawet jeśli jest nam gorąco podczas weselnych hulanek, wystarczy rozpiąć mankiety koszuli i podwinąć rękawki.

 


2. Koszula Winchester

Zwana też koszulą maklerów giełdowych. Jej cechą charakterystyczną jest biały kołnierzyk i mankiety w tym samym odcieniu oraz kolorowy korpus, co tworzy wyraźny kontrast.
To element garderoby, który sprawdzi się bardziej na biznesowym spotkaniu aniżeli na eleganckiej uroczystości weselnej. Względnie można założyć ją do formalnej stylizacji typu Morning Dress, ale do kompletu z żakietem.

 


3. Koszula niedopasowana do sylwetki

Ani zbyt duża, ani zbyt obcisła - koszula musi być dobrana pod kątem sylwetki. Za obszerna sprawi, że będziecie wyglądać, jak w koszuli pożyczonej od starszego i większego brata. Za mała z kolei będzie źle się układać i pojawia się przy niej ryzyko pęknięcia szwów.

 


4. Za długie spodnie

Nogawki niechlujnie opadające na buty i zakrywające znaczną jego część to błąd, który znajdziemy również wśród gwiazd filmu i celebrytów. Tymczasem spodnie powinny mieć taką długość, aby ich zatrzymywały się na górnej linii cholewki buta lub odrobinę wyżej.

 

 

5. Niewłaściwa długość krawata

Zbyt krótki lub za długi krawat to stylizacyjny błąd, nie tylko zresztą na weselu. Krawat powinien kończyć się na klamrze paska.

 


6. Źle dobrany krawat

Krawat o krzykliwym kolorze lub ekstrawaganckim wzorze to nienajlepszy pomysł w przypadku gościa weselnego. Powinien być podkreśleniem stroju, wisienką na torcie, a nie dominującą ozdobą, przez którą jego właściciel pozostanie na językach innych gości jeszcze na długo po weselu. Nietaktem jest również wybór krawata kolorystycznie zbieżnego z odcieniem sukienki partnerki. Jeśli para bardzo chce podkreślić harmonijny charakter swoich strojów, niech nawiązania te będą jednak subtelne.

 


7. Garnitur w jasnym odcieniu lub lśniący niczym zbroja

Garnitury zakładane na przyjęcia weselne nie powinny być w jasnych kolorach, ani z błyszczącej tkaniny (zwykle z poliestru). Odbijając światło, optycznie dodaje kilogramów.  
Co wybrać? Klasykę - dwuczęściowy garnitur, najlepiej w kolorach: granatowym lub grafitowym, z dobrego gatunkowo materiału.

 


8. Kamizelka na koszuli

Kamizelka to część większej całości, należy ją więc nosić w komplecie z marynarką lub nie zakładać jej wcale.

 

 

9. Za krótkie skarpetki

Ten dodatek do stroju również należy odpowiednio dobrać. Nieodpowiednia długość skarpetek wygląda nie tylko nieelegancko, ale wręcz niechlujnie. Prawdziwą próbą doboru skarpetek jest moment podwijania się nogawek spodni, np. podczas siadania czy zakładania nogi na nogę. Odsłonięta łydka łamie zasady weselnego savoir-vivre'u.  Jaka jest więc najbardziej pożądana długość? Gdy skarpetka sięga do połowy łydki. Część z panów, którzy do serca biorą sobie klasyczny styl preferuje także zakładanie podkolanówek.


Wybierając stylizację na wesele, pamiętajmy, że zostaliśmy zaproszeni na elegancką uroczystość i wymaga się od nas uszanowania określonego dress code'u. W związku z tym wszelkie przejawy nonszalancji w ubiorze będą bardzo nie na miejscu.
 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź