Cytrusowe wesele latem

Latem warto pomyśleć o dekoracyjnym detalu, który urozmaici weselną aranżację... np o orzeźwiających cytrynach!

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

Lato to najgorętsze miesiące w roku: zarówno pod względem temperatur, jakie szykuje nam aura, jak i z powodu gorącego sezonu ślubnego.

Wiele par wybiera lato jako porę idealną na zawarcie małżeństwa i urządzenie weselnego przyjęcia. Przyroda dokazuje i sama w sobie stanowi najpiękniejszą oprawę ślubnej ceremonii. Warto jednak pomyśleć o dekoracyjnym detalu, który urozmaici weselną aranżację, a może nawet stanie się jej motywem przewodnim. Co powiecie na orzeźwiające cytrusy?

 

fotografia: Ania Dymek


To świetny pomysł na kolor, akcent dekoracyjny stylizacji państwa młodych oraz sali, w której odbędzie się zabawa weselna. Żółte, cytrynowe, energetyczne barwy w dodatkach stroju panny młodej to doskonałe uzupełnienie jej stylizacji. Kanarkowe buty, torebka, czy soczyście żółty naszyjnik kolorystycznie nawiążą do barw upalnego letniego dnia.

Zielone, limonkowe lub pomarańczowe akcenty wspaniale zaprezentują się w postaci ozdobnej kokardy w pasie, szpilek, stroika we włosach czy muchy pana młodego.

 

 

Oczywiście bukiet panny młodej daje ogromne pole do popisu - żółte jaskry, margaretki, frezje czy storczyki w połączeniu z zielonymi liśćmi, gipsówką - możliwości "cytrusowych" kompozycji jest mnóstwo.

 

Owoce cytrusowe są rewelacyjnym materiałem na dekoracje. Ich żywe, intensywne kolory, mięsiste skórki i przyjazne, okrągłe kształty świetnie sprawdzają się jako ozdoba weselnych stołów. Ich przygotowanie jest banalnie proste: wystarczy wyłożyć owoce na paterach, między nakryciami lub "utopić" w szkalnych wazach i misach.

 

fotografia: FOTOTIKKA

 

Równie interesująco i oryginalnie prezentują się dzbany z limonkowo-cytrynową lemoniadą. Oszronione od lodu naczynia wypełnione plastrami cytrusów wyglądają bajecznie.

 

Jeżeli zdecydujecie się na cytrusowe wesele, wykorzystanie limonek, cytryn, pomarańczy w weselnym menu jest oczywiste. Orzeźwiające owocowe sałatki, cytrynowe torty, ciasta, tartaletki przyciągną weselnych gości rozgrzanych letnią temperaturą i dobrą zabawą :)

Wspomniana już wcześniej lemoniada oraz wazy z aromatycznym cytrynowym ponczem to świetna alternatywa dla przesłodzonych soków i napojów gazowanych.

 

Cytrusowe motywy mogą wkraść się do weselnych aranzacji już w fazie przygotowań. Zaproszenia weselne z owocową grafiką zaanonsują motyw przewodni mającego nastąpić waszego święta.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź