Długie, czy krótkie narzeczeństwo? Poznaj plusy i minusy!

Ile powinno trwać idealne narzeczeństwo? Oto plusy i minusy długiego jak i krótkiego narzeczeństwa!

Photo by Jose Martinez on Unsplash

 

Ile powinno trwać idealne narzeczeństwo?


Kiedy odbędą się już zaręczyny, świeżo upieczeni narzeczeni spotykają się z mnogością pytań: kiedy ślub? Nie zawsze wiedzą to same zainteresowane strony.

Niektórzy chcą długiego okresu narzeczeństwa, by przed ślubem zdążyć uporządkować swoje sprawy. Innym zależy na szybkim ślubie i dają sobie na jego przygotowanie nie więcej, niż kilka miesięcy.

Jeżeli oboje jesteście niezdecydowani pod tym względem, przedstawiamy kilka kwestii, które warto rozważyć.

 

 Photo by Anastasiya Pavlova on Unsplash

 


Długie narzeczeństwo

 

Długi czas przygotowań do ślubu to szansa na dogranie wszystkich wymarzonych drobiazgów w tym ważnym dniu. Możecie wówczas poświęcić zdecydowanie więcej czasu na poszukiwania wymarzonego miejsca, Panna Młoda ma okazję do wyboru naprawdę idealnej sukienki. To także szansa na skorzystanie z promocji i rozłożenie wydatków w czasie.

Przyszła Para Młoda, szczególnie jej żeńska połówka, zyskuje czas na przeszukiwanie portali ślubnych i poradników, a także szukanie inspiracji na Pintereście. To znacznie mniej stresujące, niż znajdowanie rozwiązań na szybko. Ogłoszenie daty ślubu to również więcej czasu dla gości na przygotowania. Wcześniejsze zaproszenia pozwolą rodzinie z zagranicy na zorganizowanie podróży, a wszystkim gościom – na wcześniejsze ustalenie ślubnych wydatków. Wolne w pracy, opiekunka do dziecka i wiele innych, to kwestie, których nie rozwiązuje się z dnia na dzień. Dotyczy to również Państwa Młodych, którzy mają szansę na załatwienie wszystkich swoich życiowych spraw przed zmianą statusu związku.

Jednak długie narzeczeństwo posiada również istotną wadę. Przede wszystkim jest nim zmęczenie. Ślubne przygotowania mogą być bardzo przyjemne, ale także męczące. Długi czas działania, to długa lista spraw do załatwienia… A rozmyślanie nad każdym szczegółem spowodować może rodzinne spięcia.

 

CO ZNAK ZODIAKU MÓWI O WASZYM ŚLUBIE?

 

Photo by Allef Vinicius on Unsplash

 


Krótkie narzeczeństwo

 

Jeżeli jesteście parą, która zmaga się z niezdecydowaniem, krótkie narzeczeństwo zdecydowanie jest dla was. W tym przypadku najczęściej raz podjętej decyzji, na przykład odnośnie kwiatów, nie można już zmienić. Dodatkowo jeżeli należycie do osób, które łatwo czują się przytłoczeni, krótkie narzeczeństwo także jest dla was.

Chociaż będziecie się stresować i do załatwienia będzie wiele spraw, w ogólnym rozrachunku całe przedsięwzięcie potrwa zdecydowanie krócej. I szybciej minie ślubna gorączka.


Krótszy termin to wyższe koszty. Nie ma co liczyć na atrakcyjne promocje, uczestnictwo w niezliczonych targach ślubnych i kupowanie sukni ślubnej na wyprzedaży. Zmniejsza się także wybór, bo wiele sal, zespołów, fotografów etc. może mieć już zwyczajnie zajęte terminy. Z drugiej strony można „wskoczyć” na miejsce jakiejś osoby, która rozmyśliła się w ostatniej chwili. Tylko czy na pewno chcecie tak ryzykować?

Szybki ślub ma jeden zasadniczy plus – szybciej zostaniecie mężem i żoną. Jeżeli ma to dla was fundamentalne znaczenie, nie ma się nad czym zastanawiać. Weźcie jednak pod uwagę wasze możliwości finansowe, a także ilość czasu, jaką warto dać swoim gościom na przygotowania, i  ustalcie datę również w oparciu o to.

 

Photo by Jonathan Borba on Unsplash

 

 

Zobacz także:

SKRÓCONY KODEKS ŚLUBNEJ JAZDY

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź