Jak dobrać garnitur do sylwetki Pana Młodego?

Dobrze uszyty i perfekcyjnie dobrany garnitur ślubny lub smoking z jednej strony ukryje mankamenty figury, a z drugiej wyeksponuje to co w Twojej budowie najkorzystniejsze.

 

Tkanina, kolor, krój, styl a może dodatki ślubne? Zastanawiasz się, co jest istotne w przypadku ślubnego stroju? Odpowiedź jest prosta: wszystko, ale szczególne znaczenie ma dopasowanie ubrania do sylwetki.

Nawet najpiękniejsza i najdroższa tkanina, na nic się zda – jeśli Twój garnitur będzie źle leżał.

W tym artykule dowiesz się jak dobrać ślubny ubiór do budowy Twojego ciała.

 

źródło: Lancerto

  

Dobrze uszyty i perfekcyjnie dobrany garnitur ślubny lub smoking z jednej strony ukryje mankamenty figury, a z drugiej wyeksponuje to co w Twojej budowie najkorzystniejsze. W zależności o tego czy jesteś dobrze zbudowany, masz kilka kilogramów za dużo, a może jesteś typem wysokiego i szczupłego „ołówka” przy wyborze ślubnego outfit’u zwróć uwagę na konkretne elementy i wystrzegaj się dodatków oraz wzorów, które dodatkowo zaburzą właściwe proporcje. Powiedzmy to sobie szczerze - nawet najlepszy strój nie ukryje poważnej nadwagi ale mając trochę wiedzy i zwracając uwagę na kolor, krój, detale i dodatki możesz w prosty sposób osiągnąć bardzo dobry efekt nie mając figury filmowego amanta. 

 

źródło: Lancerto


SYLWESTKA MASYWNA

Pionowe linie będą Twoim sprzymierzeńcem, krawat i delikatne prążki na tkaninie są wskazane. Szczególnie w przypadku marynarek zrezygnuj z za dużych wypełnień ramion, nadmiar materiału doda Ci kilogramów. 

Marynarka: unikaj wąskich klap, szersze np. frakowe poprawią proporcje Twoich ramion względem brzucha.

Spodnie: wybierz te które mają nogawkę zwężaną poniżej kolana – zadbaj aby nie była za długa, zaprasowany kant doda linii nóg smukłości, możesz też zrezygnować z paska na rzecz szelek. 

Dodatki: wąski krawat typu śledzik zburzy proporcje Twojej sylwetki, wybierz te o regularnej szerokości. Użyj poszetki kontrastującej z marynarką – odwróci ona wzrok od dużego brzucha. Przy wyborze eleganckiej koszuli niska stójka i kołnierzyk z dłuższymi wyłogami będą pożądane.

 

źródło: Lancerto

 

SYLWESTKA ATLETYCZNA

Ostrożnie dobieraj dodatki, unikaj tych o krzykliwych wzorach i kolorach. 

Marynarka: unikaj wypełnienia ramion i bardzo wąskich wyłogów marynarki, zaburzą one proporcje między Twoją dobrze zbudowaną klatką i wąskim biodrami. 

Spodnie: wybierz wąskie spodnie o regularnej szerokości lub zwężane ku dołowi. 

 

źródło: Lancerto

 

źródło: Lancerto

 

 

MĘŻCZYZNA SZCZUPŁY I WYSOKI

Unikaj pionowych linii – sprawią, że będziesz wyglądał na jeszcze wyższego i szczuplejszego. 

Marynarka: wybierz tę z minimalnym wypełnieniem ramion i klapami o regularnej szerokości. Nie bój się jaśniejszych kolorów. Szczególnie jeśli ceremonia odbywa się latem i za dnia. 

Spodnie: te z niskim stanem będą dla Ciebie odpowiednie, spróbuj też spodni zakończonych mankietami. Koniecznie załóż pasek, najlepiej czarny, jeśli ślub odbywa się za dnia – może być w kolorze brązowym – stworzy linię poziomą. 

Dodatki: Wybierz krawat w poziome lub skośne pasy, użyj białej poszetki złożonej prostokątnie – to kolejna horyzontalna linia – a te są Twoim sprzymierzeńcem. Szeroko rozstawione wyłogi i wysoka stójka kołnierzyka powinny być priorytetem przy wyborze koszuli.

 

źródło: Lancerto

 

MĘŻCZYZNA NISKI

Staraj się aby proporcje dolnej i górnej części ciała były do siebie zbliżone, unikaj dużych wzorów i kratek ale delikatny prążek będzie wskazany.” 

Marynarka: zasada, że marynarka dzieli sylwetkę na pół jest dla Ciebie kluczowa. W Twoim przypadku nie może być za długa, polecany jest fason wyszczuplony slim-fit i wąskie rękawy. 

Spodnie: nie mogą być za szerokie, wybierz prosty fason lub zwężany ku dołowi.” 

Dodatki: Unikaj poziomych linii, szerokich krawatów, nadmiernie wyeksponowanych poszetek. Wąski pasek i buty na smukłym kopycie będą dobrym rozwiązaniem.


Dodatki: odrzuć dodatki, które nie będą pasowały do twojej budowy: szerokie paski i krawaty oraz buty z wydłużanym noskiem nie są dobrym pomysłem, możesz, ale nie musisz zrezygnować z poszetki.

 

źródło: Lancerto

 

Lancerto.com

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #PanMłody - zobacz 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź