Jak dobrać idealny zestaw dla Pana Młodego?

W poszukiwaniu idealnego zestawu.

Myli się ten, kto sądzi, że o dobrym wyglądzie Pana Młodego świadczy jedynie dobrze skrojony, wysokojakościowy garnitur. Nie wystarczy zakupić garnitur, a później „jakąś” białą koszulę, „jakiś” krawat, założyć „jakieś” wizytowe buty a całość przybrać „jakimś” kwiatkiem czy jakąś „poszetką”. Znaczenie ma cały zestaw ślubny.

 

 

Od czego zacząć?


Na początek trzeba mieć pomysł. Należy zdecydować się na pewien styl, w który pójdziemy, a styl ten powinien odpowiednio pasować do miejsca, w którym wesele się odbędzie oraz do sukni Panny Młodej.

Jeśli planujemy uroczystości weselne w pałacu czy bardzo luksusowym zamku, pójść powinniśmy w bardzo wykwintną stronę i pochylić czoła przed ponadczasową klasyką – smoking lub wełniany garnitur, śnieżnobiała koszula z mankietami zapinanymi na spinki dla dodatkowego prestiżu, żadnych awangardowych dodatków – raczej czernie, biele, szarości.

Jeżeli zaś myślimy o luźniejszej ceremonii, wówczas możemy odejść od stosunkowo konserwatywnych kanonów mody i na przykład, poprzez kontrastowe dodatki, wyróżnić całą stylizację.

 

 

Definiujemy „zestaw Pana Młodego”


Później należy uświadomić sobie, co wchodzi w pojęcie zestaw dla Pana Młodego. Przypomnijmy, że jest to: garnitur ślubny, 2-3 białe koszule (na zmianę w trakcie przyjęcia), eleganckie buty wizytowe, prosty skórzany pasek, poszetka oraz krawat bądź mucha, ewentualnie spinki do mankietów.

Sklepy z elegancką odzieżą męską, takie jak na przykład salony mody męskiej GIACOMO CONTI, oferują właśnie taki kompleksowy asortyment i dodatkowo zapewniają bezpłatne przeróbki krawieckie garnituru. Myli się bowiem ten, kto sądzi, że można zakupić ot tak idealny garnitur prosto z wieszaka – zdarza się to 1 raz na 100. Zazwyczaj potrzebne jest choćby delikatne skrócenie nogawek czy rękawów. Z tego też powodu rekomendujemy raczej salony mody niż standardowe sklepy sieciowe – tam na takie indywidualne traktowanie rzadko kiedy można liczyć.

 

 

Jaki fason garnituru, dla kogo?


Męska moda ślubna jest w swym kanonie stosunkowo konserwatywna i klasyczna, a w klasycznym, dobrze skrojonym garniturze, dobrze wygląda każdy mężczyzna bez względu na rodzaj sylwetki.

Warto jednak pamiętać o dopasowaniu fasonu do indywidualnej budowy – szczupli, wysportowani mężczyźni powinni wybierać taliowane garnitury (inaczej zwane włoskimi czy dopasowanymi), a mocniej zbudowani, garnitury typu regular (czyli nietaliowane). Warto też pamiętać o odpowiedniej ilości guzików w marynarce – jedynie bardzo wysocy, stosunkowo szczupli mężczyźni pozwolić sobie mogą na 3 guziki w marynarce. Guziki wizualnie skracają sylwetkę, dlatego bezpieczniejszym wyborem jest marynarka zapinana na 2 lub 1 guzik.

 

 

Idealny zestaw dla Pana Młodego


W najbliższych miesiącach królować będą granatowe i grafitowe garnitury ślubne zapinane na 1-2 guziki, białe koszule z włoskim i pół-włoskim kołnierzykiem oraz muszki. Nie przemija również trend luksusu widoczny w fascynacji stylem smokingowym.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź