Jak się ubrać na poprawiny?

Jak wystylizować Pana Młodego na POPRAWINY - kilka propozycji przygotowanych z asortymentu GIACOMO CONTI.

Moda i jej znaczenie w naszym życiu, jest dla wielu z nas niesamowicie istotna. Ślub to piękna uroczystość, której ukoronowaniem jest wesele. Wybierając się na przyjęcie weselne, chcemy wyglądać po prostu pięknie, dotyczy to również następujących po samej uroczystości poprawin.

Wyjść w tym samym stroju  po prostu nie  wypada, poza tym większość gości weselnych nadal leczy „skutki” całonocnej zabawy i włożenie formalnej garderoby jest często ostatnią rzeczą na jaką ma się ochotę. Całe szczęście, w większości wypadków wcale taka garderoba od nas wymagana nie jest.

Kanon stroju na poprawiny zależy bowiem od miejsca, w którym się one odbywają, podpowiedzieli nam specjaliści męskiej marki odzieżowej GIACOMO CONTI. Im bardziej eleganckie miejsce poprawin, tym bardziej schylić się musimy ku garniturom i klasycznym zestawom. Tyczy się to pałaców i prestiżowych sal balowych. W pozostałych lokalach, śmiało pozwolić sobie możemy na umiarkowanie elegancki smart casual, a krawat nie jest obowiązkowy.

Poniżej kilka propozycji przygotowanych z asortymentu GIACOMO CONTI.

 

Pan Młody 

Zaczynając od najważniejszej postaci, Pan Młody na poprawiny ubiera zazwyczaj garnitur, ale nic nie stoi na przeszkodzie by założył klasyczny ciemny zestaw jak poniżej – wykwintna marynarka w kratę, ciemne spodnie, klasyczny krawat i koszula z włoskim kołnierzem oraz mocniejszy akcent w postaci fioletowej jedwabnej poszetki.

Całość nadal wyróżni go z tłumu dopracowaną elegancją, ale on sam czuć się będzie bardziej komfortowo niż w garniturze ślubnym.

 

 

Goście 

Z kolei goście weselni płci męskiej na poprawinach mogą sobie już modowo trochę „poswawolić”. Najlepszym i najbardziej uniwersalnym wyborem będzie elegancka marynarka, materiałowe spodnie w innym kolorze oraz koszula (z rozpiętym jednym guzikiem bądź w połączeniu z krawatem).

Kolor marynarki zależeć powinien od pory roku - jeżeli poprawiny odbywają się w sezonie wiosenno-letnim, dozwolone są odcienie niebieskiego i pastele, na zimę i jesień lepszym rozwiązaniem będą z kolei ciemniejsze zestawy.

 

 

Czego unikać na poprawinach?  

Marynarki w krzykliwych kolorach oraz kolorze czarnym, mocno formalne stroje typu smoking, koszule z krótkim rękawem, bojówki czy mocno sportowa odzież, to ubrania które nie szczególnie pasują do poprawin i powinno się ich raczej unikać. Jeżeli  zależy nam na zachowaniu stylu, polecamy dzisiejsze propozycje od GIACOMO CONTI

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź