Jak zatrzymać swoją miłość? Kilka porad dla Młodej Pary

Poznaj sekret małżeństw z długim stażem... czyli co oprócz miłości jest podstawą dobrych relacji w związku!

fotografia: Best Friends Weddings - Cinematic stories about Love

 

 

Jak zatrzymać miłość w związku


Życie po ślubie może w pierwszym momencie was przytłoczyć. W końcu nie będziecie mieli już przed sobą tego punktu odniesienia, na który cały czas czekaliście.

Z pewnością czeka was również sporo zmian. Aby sprawnie przełączyć się z trybu „narzeczeni”, na tryb „małżonkowie”, zebraliśmy kilka przydatny wskazówek.

Dowiedz się co robić, aby wasza miłość była tak samo silna.

 

Fotografia: Lucjan Wójcik Fotografia 

 

 

1. Pamiętaj o ważnych datach w kalendarzu

 

Chociaż pewnie słyszałaś to już mnóstwo razy, to nigdy nie zaszkodzi tego jeszcze raz podkreślić: pamiętaj o czasie, który poświęcacie sobie nawzajem.

Ponieważ codzienne obowiązki staną się dla was wkrótce rutyną, nie zapominajcie o tym, jak to wszystko się zaczęło. Od pierwszej randki, przez pierwszy pocałunek, aż do dnia waszego ślubu.

Co najmniej jedną noc w tygodniu poświęćcie tylko na świętowanie swojej miłości. To pomoże waszemu małżeństwu cały czas błyszczeć. Ważne daty w kalendarzu to nie tylko dosłowność, ale także przenośnia. 

 

fotografia: Dariusz Bundyra

 

 

2. Słuchaj i komunikuj się 

 

Rozmawiajcie ze sobą szczerze i słuchajcie się uważnie. Walki mogą rozpocząć się tylko dlatego, że jedna ze stron nie spełnia oczekiwań drugiej.

Porozmawiaj o tych trudnych chwilach. Pamiętaj, że twój małżonek nie czyta ci w myślach. Odłóżcie telefony komórkowe i znajdźcie czas, w trakcie którego możecie po prostu porozmawiać.

Nie muszą to być cały czas poważne tematy – po prostu wymieńcie się uwagami na temat mijającego dnia. Zapytaj męża o pracę albo o jego marzenia. Im lepiej się będziecie znać, tym staniecie się sobie bliżsi.

 

fotografia: Best Friends Weddings - Cinematic stories about Love

 

 

3. Zmiany są ważne

 

Oboje w trakcie swojego małżeństwa przeżyjecie wiele zmian, które mogą być stresujące dla obojga. Pamiętaj o tym i bierz to pod uwagę.

Dlatego tak ważne jest, aby od czasu do czasu dać się nieco wytrącić z rutyny. Niezależnie od wszelkich zmian, cały czas gracie w jednej drużynie. Ważne jest, aby nauczyć się sobie wybaczać, nawet wtedy, gdy nie jest to łatwe. Tylko na tym zbudujecie solidny fundament.

 

fotografia: BrodiFotografia

 

Sekretem małżeństw z długim stażem, oprócz banalnej miłości, jest przywiązanie, lojalność i szczerość, dzięki której można pokonać wszystkie przeciwności losu.

Od tych maleńkich, do całkiem dużych. Dlatego nawet po ślubie nie możecie przestać pracować nad swoim związkiem.

 

 

Zobacz także:

8 MAŁYCH RZECZY, DZIĘKI KTÓRYM TWÓJ PARTNER BĘDZIE CZUŁ SIĘ KOCHANY

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź