Jak zatrzymać swoją miłość? Kilka porad dla Młodej Pary

Poznaj sekret małżeństw z długim stażem... czyli co oprócz miłości jest podstawą dobrych relacji w związku!

foto credit jennymccann.com via greenweddingshoes


Życie po ślubie może w pierwszym momencie was przytłoczyć. W końcu nie będziecie mieli już przed sobą tego punktu odniesienia, na który cały czas czekaliście.

Z pewnością czeka was również sporo zmian. Aby sprawnie przełączyć się z trybu „narzeczeni”, na tryb „małżonkowie”, zebraliśmy kilka przydatny wskazówek.

Dowiedz się co robić, aby wasza miłość była tak samo silna.

 

 

8 RZECZY, KTÓRE MOGĄ ZNISZCZYĆ MAŁŻEŃSTWO

 

Fotografia: Lucjan Wójcik Fotografia 

 

 

1. Pamiętaj o ważnych datach w kalendarzu

Chociaż pewnie słyszałaś to już mnóstwo razy, to nigdy nie zaszkodzi tego jeszcze raz podkreślić: pamiętaj o czasie, który poświęcacie sobie nawzajem.

Ponieważ codzienne obowiązki staną się dla was wkrótce rutyną, nie zapominajcie o tym, jak to wszystko się zaczęło. Od pierwszej randki, przez pierwszy pocałunek, aż do dnia waszego ślubu.

Co najmniej jedną noc w tygodniu poświęćcie tylko na świętowanie swojej miłości. To pomoże waszemu małżeństwu cały czas błyszczeć. Ważne daty w kalendarzu to nie tylko dosłowność, ale także przenośnia. 

 

KILKA KOMPROMISÓW NA KTÓRE NIE POWINNAŚ ZGADZAĆ SIĘ W ZWIĄZKU!

 

fotografia: B&W Photography

 

 

2. Słuchaj i komunikuj się 

Rozmawiajcie ze sobą szczerze i słuchajcie się uważnie. Walki mogą rozpocząć się tylko dlatego, że jedna ze stron nie spełnia oczekiwań drugiej.

Porozmawiaj o tych trudnych chwilach. Pamiętaj, że twój małżonek nie czyta ci w myślach. Odłóżcie telefony komórkowe i znajdźcie czas, w trakcie którego możecie po prostu porozmawiać.

Nie muszą to być cały czas poważne tematy – po prostu wymieńcie się uwagami na temat mijającego dnia. Zapytaj męża o pracę albo o jego marzenia. Im lepiej się będziecie znać, tym staniecie się sobie bliżsi.

 

PROBLEMY PIERWSZEGO ROKU MAŁŻEŃSTWA! RODZINA, INTYMNOŚĆ, ZANIEDBANIE, CZĘŚĆ 2

 

fotografia: Promise Studio

 

 

3. Zmiany są ważne

Oboje w trakcie swojego małżeństwa przeżyjecie wiele zmian, które mogą być stresujące dla obojga. Pamiętaj o tym i bierz to pod uwagę.

Dlatego tak ważne jest, aby od czasu do czasu dać się nieco wytrącić z rutyny. Niezależnie od wszelkich zmian, cały czas gracie w jednej drużynie. Ważne jest, aby nauczyć się sobie wybaczać, nawet wtedy, gdy nie jest to łatwe. Tylko na tym zbudujecie solidny fundament.

 

8 MAŁYCH RZECZY, DZIĘKI KTÓRYM TWÓJ PARTNER BĘDZIE CZUŁ SIĘ KOCHANY

 

Sekretem małżeństw z długim stażem, oprócz banalnej miłości, jest przywiązanie, lojalność i szczerość, dzięki której można pokonać wszystkie przeciwności losu.

Od tych maleńkich, do całkiem dużych. Dlatego nawet po ślubie nie możecie przestać pracować nad swoim związkiem.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź