Jaka koszula dla pana młodego?

Sprawdź, jak właściwie dobrać koszulę do garnituru ślubnego, by stworzyć perfekcyjną stylizację.


Ślub, to wyjątkowa uroczystość, podczas której para młoda skupia uwagę wszystkich gości swoim olśniewającym wyglądem. Dobór stroju ślubnego, to klucz do tego, aby ten dzień stał się niezapomniany.

Panowie nie będą zaskoczeni faktem, iż dobrze dobrany garnitur wpływa na wygląd oraz komfort podczas całego dnia. Czym jednak byłby nawet najpiękniejszy garnitur bez idealnej koszuli? Sprawdź, jak właściwie dobrać koszulę do garnituru ślubnego, by stworzyć perfekcyjną stylizację.
 

biała koszula do ślubnego garnituru LANCERO slubnaglowie.pl

 

 

Kolor koszuli ślubnej – biel, bieli nierówna
 

Koszula, to niejako tło do stylizacji ślubnej. Kolor koszuli, który narzeczony powinien wybrać na tę uroczystość, w głównej mierze zależy od charakteru przyjęcia, ale również od koloru kreacji panny młodej. Niezastąpiona, w niemal każdym wydaniu, będzie oczywiście klasyczna biel. Warto jednak wcześniej skonsultować to z wyborem kreacji swojej wybranki i dobrać kolor koszuli zgodnie z odcieniem jej sukni.

Doskonały pomysł na znalezienie koszuli w odpowiednio dopasowanym kolorze, to przyłożenie skrawka materiału sukni do koszuli – tym samym zyskujemy pewność, że koszula współgra z odcieniem kreacji narzeczonej. Biel, podobnie jak inne kolory, może posiadać tonacje ciepłe lub zimne. Tym samym koszula w chłodnym, śnieżnobiałym odcieniu nie będzie prezentować się spójnie z suknią w odcieniu, na przykład, écru, a więc zdecydowanie ciepłym. 

 

garnitru w kratę Lancerto slubnaglowie.pl

 

 

Koszula dla pana młodego – podstawowe zasady


Najczęściej powielanym błędem modowym podczas uroczystości ślubnej, jest dobór koszuli z krótkim rękawem. Jest to element męskiej garderoby, któremu bliżej do wakacyjnej nonszalancji, a niekoniecznie formalnej uroczystości. Krawat zestawiony z koszulą z krótkim rękawem, w tym przypadku może być odebrany jako prawdziwe modowe faux-pas.

Wskazane jest zatem, aby niezależnie od charakteru przyjęcia i uroczystości, dopasować koszulę z długim rękawem. Jeśli w dniu ślubu pan młody decyduje się na smoking, powinien pamiętać o tym, by dobrać do niego specjalnie skrojoną koszulę z łamanym kołnierzem, a zamiast krawata wybrać elegancką muchę oraz pas smokingowy.

 

koszula na spinki, spinki do slubu slubnaglowie.pl

 

Koszula na spinki – tak, czy nie?


Naszą propozycją dopełnienia eleganckiego, klasycznego garnituru ślubnego jest koszula z podwójnym mankietem francuskim na spinki. Spinki, to niezwykle szykowny element biżuteryjny, który doda ślubnej stylizacji elegancji. Jeśli tego dnia pan młody stawia na elegancję w połączeniu z komfortem, z pewnością zwróci uwagę na koszulę z kołnierzem typu hidden button-down. Model ten posiada guziczki ukryte pod wyłogami, dzięki czemu kołnierzyk nie rozchodzi się nieestetycznie na boki.

Co dla mężczyzn poszukujących „bezpiecznej” opcji? Koszula z kołnierzem półwłoskim, w której wyłogi są nieco mniej szerokie, aniżeli w przypadku kołnierza włoskiego. Świetnie pasuje do większości kształtów twarzy, przez co jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Perfekcyjnie skrojone koszule znajdziesz w kolekcji LANCERTO.

 

Co na to dresscode?


Należy pamiętać, że zasady ślubnego dresscode’u wcale nie muszą być przez państwa młodych sztywno przestrzegane. W końcu to dzień należący do nich! Jeśli motyw przewodni wesela zakłada rolę innych, nietypowych barw, śmiało można wybrać kolor zgodny z myślą przewodnią przyjęcia. Ważne jest to, by stworzyć spójną, pełną klasy i dobrego smaku całość.
 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź