Jakie stoły wybrać na wesele – okrągłe czy prostokątne?

Sprawdź jaki wpływ ma kształt stołów na weselu i jak je odpowiednio dopasować do przestrzeni i gości!

fotografia: Anna Więcławska Fotografia

 

 

Jakie stoły wybrać na wesele – okrągłe czy prostokątne?
 

Wybór stołów na ten wyjątkowy i niepowtarzalny dzień Nowożeńców to wbrew pozorom naprawdę istotna kwestia. Odpowiednie dopasowanie stołów przyczyni się nie tylko do ogólnego komfortu wszystkich gości, ale i (przy prawidłowym ustawieniu  oraz dobrze wykorzystanej przestrzeni ) będzie prezentować się fenomenalnie. W jaki sposób więc podjąć najlepszą decyzję i tym samym zadowolić zarówno nas samych, jak i naszych gości?

 

stoły weselne slubnaglowie.pl

fotografia: Anna Więcławska Fotografia

 

 

Stoły okrągłe 

 

W ciągu ostatnich lat okrągły kształt stołów stał się coraz bardziej popularny i niezwykle często wykorzystywany. Być może dzieje się tak z tego względu, iż Młode Pary potrzebują nieco świeżości i nowości na swoim weselu, a takie rozwiązanie niewątpliwie jej dodaje. 

Stoły okrągłe to nie tylko nowoczesny pomysł, ale także taki, który znacznie przyczynia się do lepszego i przede wszystkim większego komfortu osób przy nich siedzących. Mimo, iż pomieści mniej osób niż w przypadku prostokątnego stołu, to jednak dzięki takiemu rozwiązaniu można w łatwiejszy sposób pomieścić naszych gości zgodnie z ich relacjami czy też po prostu według poziomu znajomości. 

Mimo, iż wybór okrągłych stołów najbardziej kojarzy się ze stylem glamour lub też nowoczesnym, to jednak przy odpowiednim dopasowaniu dekoracji, może doskonale wkomponować się zasadniczo w wiele innych, różnorodnych stylów. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż im więcej osób przy stole okrągłym, tym mniejszy komfort gości, dlatego optymalny ilość to maksymalnie 10. 

 

fotografia: Kamil Błaszczyk Fotografia

 

okrągłe

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

Stoły prostokątne 

 

Prostokątny kształt stołów to niewątpliwie najpopularniejsze rozwiązanie, na które nieustannie decydują się Pary Młode. Niegdyś była to w Polsce zasadniczo jedyna możliwość w przypadku standardowych sal weselnych. Takiego typu kształt stołu był kiedyś pewnego rodzaju tradycją, która jednak coraz częściej staje się zażegnana. Jednakże nie da się ukryć, iż prostokątne stoły są wciąż wybierane i okazują się być najlepszym rozwiązaniem. 

Przede wszystkim umożliwia to gościom większego „zjednoczenia się” i wspólnego biesiadowania przy jednym stole. Zazwyczaj na weselu są 3 duże stoły prostokątne, które umożliwiają usadzenie gości według rodziny Pani Młodej, rodziny Pana Młodego oraz znajomych i przyjaciół. Takie rozwiązanie może okazać się bardziej praktyczne w sytuacji, kiedy posiadamy dużą ilość osób i trudno byłoby je w odpowiedni sposób usadzić przy stołach okrągłych. 

 

prostokątne stoły na wesele slubnaglowie.pl

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 

 

A co, jeśli zastosujemy metodę mieszaną?

 

Nietypowym pomysłem rozmieszczenia naszych weselnych gości wewnątrz sali weselnej jest zastosowanie zarówno stołów okrągłych, jak i prostokątnych. Taka metoda z pewnością jest niekonwencjonalna, jednak sprawdza się rewelacyjnie jako kompromis w sytuacji, gdy wraz z partnerem mamy odmienne zdanie co do kształtu, który preferujemy. 

Oprócz tego dzięki mieszanemu kształtowi stołów możemy w łatwiejszy sposób usadzić naszych gości tak, aby mieli z kim rozmawiać i zwyczajnie czuli się komfortowo. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, że pod względem wizualnym i wraz z poszczególnymi dekoracjami i aranżacją, może prezentować się fenomenalnie! 

 

dekoracje weselne

fotografia: Cztery Kadry

 

okrągle stoły slubnaglowie.pl

fotografia: Lucjan Wójcik Fotografia

 

 

Jaki kształt stołu dla Pary Młodej?

 

Najczęściej wybieranym kształtem prezydialnego stołu jest oczywiście stół prostokątny, przy którym siedzi Para Młoda wraz ze swoimi świadkami i ich osobami towarzyszącymi (czasem również rodzice). Jednakże coraz częściej Pary Młode decydują się również na stół okrągły, który również może wyglądać znakomicie. W ciągu ostatniego czasu coraz więcej par  decyduje się również na stół, przy którym będą siedzieć tylko oni. 

Pamiętajmy o tym, iż bez względu na to, jaki kształt stołu prezydialnego wybierzemy, powinien on nieco wyróżniać się od pozostałych, tak aby Para Młoda mogła czuć się wyjątkowo i oczywiście najważniejsza. 

 


stół  młodej pary slubnaglowie.pl

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź