Lookbook ślubny Pana Młodego cz.1

Jakie garnitury będą modne w sezonie ślubnym 2015?

Co wpisuje się w obecnie panujące trendy uroczystości weselnych – ponadczasowa klasyka i minimalizm podkreślony wyjątkowością wełny, z jakiej uszyto garnitur, czy nowoczesna nonszalancja w eleganckiej formie? Może surduty, fraki, smokingi?

Na te pytania, odpowiedź da nam Lookbook ślubny 2015 marki Giacomo Conti, który podzieliliśmy na dwie praktyczne z punktu widzenia przyszłych Panów Młodych części. 

 


W pierwszej części przedstawiamy męskie stylizacje ślubne oparte o uniwersalne garnitury.

Przez „uniwersalne” nie mamy na myśli „zbyt mało eleganckie”, tylko klasyczne, świetnie skrojone garnitury, z których korzystać będziemy nie tylko w dniu ślubu i wesela. Przez „uniwersalne” rozumiemy bowiem, iż nie mają one smokingowych czy wieczorowych elementów zdobniczych, które sprawiałaby, że pasują one jedynie na sam dzień ślubu lub niezwykle wykwintną, wieczorową galę.

Te, które wybraliśmy, będzie można później wykorzystać również na uroczystości rodzinne, specjalne okazje czy biznesowo. Nie ma się co oszukiwać nawzajem, wiele Par Młodych podchodzi praktycznie do tematu zakupu garnituru ślubnego i nie ma w tym nic złego. Mężczyźni niekoniecznie lubią trzymać w szafie „garnitur na 1 raz” – cenią przestrzeń (np. w szafie), cenią użyteczność.

 


Jeżeli ktokolwiek sądzi, że z pozoru prosty garnitur bez żadnych lamówek czy klap z aksamitem, nie sprosta randze ślubnej ceremonii, grubo się myli, o czym może się przekonać szybko przeglądając poniższe zdjęcia prezentujące garnitury Giacomo Conti. 

 


Taki garnitur to jak najbardziej formalna propozycja adekwatna do okazji. Klasyczna elegancja broni się zawsze sama podkreślając dostojeństwo projektu.

Niepotrzebne są tu żadne tzw. „pseudofanaberie” jakie czasem próbują wmówić nam media czy niektóre firmy, zdobiąc garnitury trylionem dodatkowych zdobień. Jak widać, niekiedy wystarczy jedynie delikatna stębnówka przy klapach). Swoją drogą, jest ona w tym sezonie niezwykle modna.

Jeżeli mowa o trendach w świecie formalnych garniturów ślubnych, królować będą:

•    skokówka, czyli przerywany ścieg nici widoczny na klapach, krawędziach lub kieszeniach marynarki;
•    klasyczne kolory – niebieskie, granaty, grafity i czernie,
•    taliowane fasony garniturów – idealne dopasowanie do sylwetki pod względem szerokości i długości zamiast tzw. oversize.

 

 

Przeglądając lookbooki ślubne warto zwrócić również uwagę na dodatki wykorzystane w stylizacjach.

Zauważmy, istnieją 2 drogi doboru dodatków do garnituru: pierwsza klasyczna - krawat, mucha w kolorach szarości, czerni lub niebieskiego i obowiązkowo biała poszetka dobrana pod odcień bieli koszuli ślubnej; oraz druga luźniejsza i bardziej awangardowa, w której wykorzystano muchy we wzory lub w kolorach odważniejszych czerwieni.

 

 

Więcej inspiracji na www.giacomo.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź