Lookbook ślubny Pana Młodego cz.2

W ostatnim wpisie Giacomo Conti (Lookbook ślubny Pana Młodego cz.1) prezentowaliśmy część lookbooków przedstawiających garnitury ślubne marki Giacomo Conti z kolekcji 2015. Były to stylizacje z nutką fantazji w postaci kolorowych dodatków lub angażujące śmiałe niebieskie i granatowe garnitury.

Dziś kontynuujemy temat, prezentując dla odmiany bardzo formalne stylizacje-inspiracje od Giacomo Conti, odpowiadające ekskluzywnością kanonu ślubom i weselom organizowanym w pałacach i dworkach, gdzie wykwintna ślubna otoczka wymaga odpowiedniego dookreślenia strojem. 

Na samym początku przypomnijmy jedną, często pomijaną zasadę: im bliżej formalnego kanonu i minimalizmu w modzie męskiej, tym jest bardziej elegancko. Nazywa się to też klasyką, a na klasykę nie patrzymy tylko z perspektywy sezonowych trendów, hołdujących awangardowym muszkom czy zdobionym kamizelkom. Klasyka to klasyka, a klasyka ślubna to przede wszystkim połączenie śnieżnobiałej koszuli, czarnego lub granatowego garnituru tudzież smokingu czy garnituru łączącego elementy formalniejszych strojów takich jak surdut czy frak, oraz dodatki w kolorze białym, czarnym, niebieskim lub szarym.

Giacomo Conti

Giacomo Conti

Wyjątki od tej reguły naginają pełnię formalności i choć nadal wyglądają elegancko (bo przecież, który mężczyzna nie wygląda elegancko w garniturze?) nie jest to już bardzo formalna elegancja.

W prezentowanych poniżej propozycjach ujrzymy klasykę kanonu ślubnego: smoking z wyściełanymi atłasem klapami, do którego gustownie dobrano białą koszulę ze zdobnymi czarnymi guzikami, czarną muszkę i białą poszetkę oraz garnitur w stylu surdutowym z dłuższą marynarką o charakterystycznym półokrągłym kształcie z dodatkami w tej samej klasycznej kolorystyce i koszulą z krytą plisą. Są to zdecydowanie dwie najbardziej wykwintne propozycje dla Pana Młodego.

 

Giacomo Conti

Giacomo Conti

Giacomo Conti

Giacomo Conti


Dalej zobaczymy elegancki czarny garnitur z guzikami obszytymi materiałem, przez co całość nawiązuje do wieczorowego smokingu (tutaj granatowa jedwabna mucha i biała poszetka) oraz przykuwający uwagę granatowy garnitur smokingowy z czarnymi elementami marynarki.

 

Giacomo Conti

Giacomo Conti


Na koniec pozostaje nam klasyka klasyki ślubnej, z pozoru prostu w formie ciemny garnitur z wysokojakościowej wełny, który zestawiono z białą koszulą z czarnymi zdobnymi guzikami i białą muszką.

 

Giacomo Conti

 

Giacomo Conti

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź