Morskie motywy na weselu

Ślub na plaży, przy akompaniamencie morskich fal to marzenie niejednej z par, zobaczcie jak to zrealizować.

źródło: SklepSlubny.Love

 

Nic dziwnego: morze kojarzy się z wakacjami, słońcem, odpoczynkiem, beztroską. Urzekający, kojący nadmorski krajobraz byłby idealną scenerią dla ceremonii zaślubin.

Jeżeli macie marzenie, aby zawrzeć ślub na plaży, ruszajcie do pracy - jest trochę formalności do załatwienia, kilka urzędniczych serc do skruszenia, ale z tego co nam wiadomo - ślub nad polskim Bałtykiem jest do zrealizowania!

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Ślub nad morzem

 

Ci z was, którym morskie “okoliczności przyrody” są bliskie, ale ślub na plaży leży poza ich możliwościami,  proponujemy przeniesienie skrawka plaży i bezkresnych głębin do aranżacji przyjęcia weselnego.

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wystarczy oprzeć się na “morskich” motywach, takich jak muszelki, rozgwiazdy, kamienie, oszlifowane wodą drewno, piasek i charakterystycznych kolorach: błękitach, beżach, ecru, naturalnych brązach i szarościach.

Zacznijmy od młodej pary. Panna młoda spowita w błękitnych lub szarych tiulach lub delikatnej jak morskie fale złamanej bieli to bardziej odważny zabieg.

Zawsze jednak można posiłkować się dodatkami: błękitne szarfy, biżuteria, buty. 

 

źródło: Ślub w plenerze

 

 

Bukiet powinien korespondować z waszym marynistycznym konceptem wesela.

Utalentowana florystka z pewnością znajdzie sposób na morski bukiet i butonierkę pana młodego i wplecie między kwiaty muszle, koralowce, gałązki i trawy nadmorskie. Efekt jej starań może porażać siłą oceanu ;) 

 

fotografia: Bauaban Wedding Stories

 

 

Dekoracje weselnych stołów to spore pole do popisu. Muszelki rozrzucone między nakryciami, kompozycje z kamieni, piasku i muszli w przezroczystych szklanych wazach robią duże wrażenie.

Warto wykorzystać również drewno - wygładzone morskimi falami patyki w połączeniu z trawami czy sukulentami stworzą pełne uroku, oryginalne ozdoby.

 

źródło: SklepSlubny.Love

 

 

Aby nikt z waszych gości nie przeoczył motywu przewodniego, warto przygotować coś morskiego specjalnie dla nich. Planując wygląd zaproszeń ślubnych, sięgnijcie po grafiki z plażowymi atrybutami, darami morza i morską kolorystykę.

Doskonałym pomysłem są winietki przymocowane do małych muszelek czy rozgwiazd. Podziękowania dla weselników również mogą przywoływać plażowe klimaty: ciasteczka czy czekoladki w kształcie kamyczków, muszelek, słoiczki z landrynkami przypominającymi oszlifowane przez fale szkło...

A jeżeli któryś z gości nadal nie skojarzy co autor (czyli wy :)) miał na myśli, to na widok tortu weselnego obłożonego czekoladowymi, marcepanowymi lub cukrowymi darami morza od razu odzyska władzę umysłową i już nikt nie będzie miał wątpliwości, jaki jest motyw przewodni waszego wesela ;) 

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

zobacz także: 

ŚLUB NA PLAŻY - POZNAJ SEKRETY EKSPERTÓW!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź