Mucha czy krawat - co powinieneś wybrać?

Dowiedz się jak dopasować krawat lub muchę do swojej stylizacji!

 

 Modna mucha czy oryginalny krawat? Dowiedz się jak dopasować krawat lub muchę do swojej stylizacji. Dodatki są wspaniałym uzupełnieniem każdej stylizacji, dzięki temu podkreślisz swój styl i wyróżnisz się na tle innych. Należy jednak pamiętać, że dodatki nie powinny znajdować się na pierwszym planie i odwracać uwagę od reszty ubioru. Przy wyborze akcesoriów należy kierować się określonymi zasadami ich doboru - według tkaniny, połysku materiału, kształtu oraz sposobu wiązania. Przez jakiś czas krawaty miały swój kryzys w świecie mody, wynikający z braku wiedzy o dopasowaniu krawata. Jednakże, po jakimś czasie wróciły i stały się popularne wśród mężczyzn podkreślających swój styl. 

 

 

Jaki wzór i kolor krawatu? 

 


Wielu mężczyzn coraz częściej ma świadomość o istniejących kolorystycznych i wzorzystych regułach, mających wpływ na perfekcyjne dopasowanie krawatu do garnituru. Dla mężczyzn poszukujących  eleganckiego krawatu najlepiej sprawdzą się takie, o stonowanym kolorze w delikatny niewidoczny wzór. Idealnym przykładem jest czerwony krawat męski, który lepiej dopasuje się do formalnej stylizacji niż czarny krawat w niebieskie kropki. Kolejną zasadą, o której należy pamiętać, jest kolor. W formalnej stylizacji powinien pojawić się kontrast między koszulą a krawatem. Na bal bądź wyjątkową okazję wybierz białą koszulę i czarny krawat, natomiast przy mniej formalnej okazji, lecz wciąż szykownie sprawdzi się granatowy lub bordowy krawat.

 

 

                                                                                                                                                                                                          

 

 

Jaki krawat na co dzień?

 

 
Wśród popularnych i mniej popularnych można wyróżnić krawaty wąskie i szerokie.  Z upływem czasu młodsze pokolenie pokochało krawat śledź idealnie komponujący się z garniturem slim.  Mężczyźni, którzy uwielbiają ciekawe rozwiązania, szczególną uwagę powinni zwrócić na błękitny krawat w kwiatowy wzór dodający oryginalnego charakteru nawet najbardziej wymagającej stylizacji. Jeśli preferujesz krawaty o ciemniejszym kolorze idealnym rozwiązaniem dla Ciebie, jest granatowy krawat we wzór.

 

 

 

                 

 

 

 

 

Jak dobrać muchę do garnituru?

 


Muchy w ostatnim czasie stały się dopełnieniem casualowych i formalnych stylizacji. Jeśli chciałbyś, aby mucha była idealnie dopasowana do formalnego zestawu, weź pod uwagę muchy w dwóch kolorach. Elegancki smoking uzupełniać powinna czarna mucha dobrana odcieniem i połyskiem tkaniny klap marynarki. Frak uzupełnij o muchę z bawełnianej tkaniny, która świetnie podkreśli elegancki zestaw. Więcej możliwości mają Panowie, którzy chcą uzupełnić casualową stylizację, w której mogą bawić się wzorami i kolorami much. Najnowszym trendem w modzie męskiej stały się muchy i krawaty w groszki, prążki, kwiaty, które w niebanalny sposób zdobią koszulę i marynarkę. Należy jednak pamiętać o dopasowaniu dodatków w taki sposób, aby nie odwracały uwagi od twarzy i reszty stylizacji. 

 

 

 

 

  

 

 

 

Więcej na stronie Giacomo Conti 

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź