Pan Młody i poszetka – pewność siebie w dobrym stylu

Ozdobne chusteczki stają się coraz popularniejsze, jednak, wielu mężczyzn nadal nie wie w jaki sposób dobrać je do swojej stylizacji...

 

Mylona z butonierką, błędnie kojarzona tylko z bardzo eleganckimi stylizacjami, od kilku lat małymi krokami zdobywa męskie serca. Mowa o poszetce, która może wzbogacić niejedną męską stylizację, a także spójnie połączyć jej elementy w całość. Ozdobne chusteczki stają się coraz popularniejsze, jednak mimo tego, wielu mężczyzn nadal nie wie w jaki sposób dobrać je do swojej stylizacji. GIACOMO CONTI, lider branży garniturowej, przygotowało kilka porad dla Panów, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z poszetkami. 

Chustka włączona do męskiej stylizacji jest przede wszystkim wyznacznikiem poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie mężczyzny. Panowie, którym brakuje tego uczucia zapewne zrezygnują z noszenia poszetki w marynarce – może to wynikać z faktu, że wielu z nich uważa, że trudno dopasować ją do marynarki – na szczęście już po pierwszych eksperymentach większość mężczyzn przekonuje się do tego inspirującego dodatku.

Na wstępie należy zaznaczyć, że myślenie, że chustki nosi się tylko jako dopełnienie bardzo eleganckich stylizacji jest błędne. Oczywiście, ten dodatek może podkreślić powagę formalnego ubioru – idealnie zrobi to biała wersja chusteczki, złożona w tak zwany T-fold, lub finezyjnie upięta w stylizacji ślubnej. 

 

Przykłady ślubnych stylizacji ślubnych, fot. Giacomo Conti
 

Poszetka będzie jednak idealnie dopełniała wszelkie smart-casualowe stylizacje, o ile postawimy na odpowiedni jej wybór. Sprawa jest o tyle trudna, że nie ma jasno określonych przepisów, którymi Panowie powinni kierować się w jej doborze. Zdecydowanie nie powinno się nosić jej w tym samym kolorze i wzorze co np. krawat/muszkę, jednak główną rolę gra tutaj kwestia modowego wyczucia. 

 

Stylizacja smart casualowa z poszetką, fot. Giacomo Conti 

Stylizacja ślubna z poszetką TV-fold, fot. Giacomo Conti

 

W poprzednich sezonach styliści proponowali aby w przypadku wyboru wzorzystego krawata zdecydować się na wybór gładkiej poszetki i odwrotnie – ta z deseniem sprawdzi się w połączeniu z prostym krawatem.

Obecny sezon obfituje jednak w różnorodne wzory, dlatego ta zasada nie ma już zastosowania – może być jedynie ułatwieniem dla mężczyzn, którzy nie czują się dobrze w dobieraniu pasujących deseni. Giacomo Conti poleca jednak zdecydować się na odważniejszą wersję – wzory można połączyć w spójny sposób dzięki wyborze dodatków w podobnej tonacji kolorystycznej. 

 

Wzorzyste poszetki, fot. Giacomo Conti

Bezpieczne połączenie - wzorzysta chustka połączona z gładkim satynowym krawatem, fot. Giacomo Conti


Poszetki można także nosić bez krawata – z zapiętą lub rozpiętą koszulą. Nudna, prosta marynarka nabierze dzięki niej charakteru, a ta wzorzysta, odważna, dzięki gładkiej zyska na ekkości. Trendy na wiosnę 2016 stawiają na kontrasty granatów z zielenią i wzory nawiązujące do przyrody – kwiaty lub paisley.

 

Poszetka w połączeniu z rozpiętą koszulą, fot. Giacomo Conti


Poniżej prezentujemy kilka przykładów wykorzystania poszetek w męskich stylizacjach, wraz z poradami w jaki sposób je złożyć.

 

Fot. Giacomo Conti

Fot. Giacomo Conti

Fot. Giacomo Conti

Fot. Giacomo Conti

Fot. Giacomo Conti

Więcej na www.giacomo.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź