Pan Młody – smoking

Jakie są tegoroczne trendy w modzie ślubnej? Jak skomponować wizytowy strój męski?

 

Ślubne trendy zmieniają się – to, co było modne kilka dekad temu, z pewnością nie sprawdzi się współcześnie. W Pako Lorente stawiamy na ponadczasową klasykę – smoking, koszula z łamanym kołnierzykiem i mucha – to obowiązkowy zestaw szykownego Pana Młodego. Dla Świadka czy Drużby odpowiedni będzie garnitur, w eleganckim kolorze, krawat, wzorzysta poszetka i ozdobny pin, wpięty w klapę marynarki. Jakie są tegoroczne trendy w modzie ślubnej? Jak skomponować wizytowy strój męski?

Genialnym pomysłem na elegancki i szykowny look dla Pana Młodego jest tradycyjny smoking, ale w nowoczesnym wydaniu. Idealnie dopasowana do sylwetki marynarka smokingowa jednorzędowa, z klapami pokrytymi lekko błyszczącym materiałem i kieszeniami bez patek. Marynarka smokingowa wyróżnia się kilkoma elementami: 

 

• klapami pokrytymi materiałem o połyskującej strukturze, najczęściej w kolorze kontrastującym do całości;


• kieszeniami bez patek, elegancko obszytymi tym samym materiałem co klapy;


• czterema guzikami przy mankiecie, obszytymi tą samą tkaniną co kieszenie i klapy;


• zapięciem na jeden guzik;


• stonowanym kolorem (granatowym, czarnym, bordowym lub ciemnozielonym). 

 

 

Spodnie smokingowe mogą, ale nie muszą być wykończone lampasem, umieszczonym z boku nogawki. Model zaprasowany w kant powinien mieć idealną długość, taką, która zapobiega nieeleganckiemu marszczeniu się materiału. Spodnie najczęściej zapinane są na maskowany suwak i guzik. 


Zestaw smokingowy można dopełnić szykowną kamizelką smokingową dwurzędową, w kolorze korespondującym z marynarką i spodniami. 
Do smokingu pasuje wyłącznie koszula z łamanym kołnierzykiem, pod który należy założyć muchę. Duet koszula z łamanym kołnierzykiem i mucha to kwintesencja ponadczasowej klasycznej elegancji, idealnej na wizytowe okazje. Koszula w neutralnym kolorze – białym lub kremowym będzie najbardziej odpowiednia. Krój ubrania dobrze jest dopasować do sylwetki. Model z kołnierzykiem łamanym, najczęściej wykończony jest mankietami zapinanymi na spinki – nie można zapomnieć więc i o tym dodatku biżuteryjnym. 


Dopełnieniem wizytowego looku są akcesoria – w przypadku stylizacji ślubnej Pana Młodego, będzie to mucha, spinki do mankietów, lakierki i klasyczny pasek wykonany ze skóry licowej, z prostą klamrą. Dodatki są niezwykle ważne – to one w dużej mierze, akcentują charakter całości i sprawiają, że prezentuje się ona wytwornie i spektakularnie. 

 


Dla ważnej na ślubie i weselu osoby – Świadka lub Drużby, odpowiednim strojem, podkreślającym szczególną pozycję, jest klasyczny garnitur. Model jednorzędowy, wykonany z wysokogatunkowej wełny, w ciemnym kolorze, wykończony kieszeniami z patką, brustaszą i butonierką to must-have mody ślubnej. Spodnie dopasowane kolorystycznie do marynarki, z nogawką zaprasowaną w kant, kieszeniami i szlufkami w pasie, do których należy dopasować pasek, powinny mieć lekko dopasowany krój, który wizualnie wysmukli sylwetkę i doda jej niezbędnej lekkości. Uzupełnieniem wizytowej stylizacji Świadka czy Drużby są dodatki – mucha lub krawat, poszetka, ozdobny pin, eleganckie buty i pasek w tym samym kolorze co pozostałe skórzane akcesoria. Aby przełamać zachowawczą rutynę można pozwolić sobie na poszetkę z przykuwającym wzrok printem, kolorowe skarpety lub pin o fantazyjnym kształcie. 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź