Pan młody w klasycznej czerni

Żyjemy w czasach, gdy pan młody dobierając swoją ślubną garderobę może swobodnie wybierać w setkach kolorów, wzorów i fasonów. Jednak modowy powrót do minimalizmu i wytwornego luksusu, jako trendów przodujących w sezonie 2015, sprzyja mężczyznom preferującym spokojną, lecz jak zawsze wykwintną czerń. Czy to smoking, czy frak, czy garnitur, jeśli został wykonany z wełny wysokiej jakości, z dbałością o perfekcyjne wykończenia, prezentować się będzie niezwykle wykwintnie przed ołtarzem. Kilka ślubnych propozycji dla wielbicieli eleganckiej czerni przedstawia ekspert ślubnych kolekcji, marka GIACOMO CONTI.


Decydując się na czarny garnitur bądź smoking, wszystkie elementy stylizacji pana młodego powinny być dokładnie przemyślane. Jedynie właściwe dobrane, „nieprzesadzone”, ale i dalekie od nudy dodatki , zdołają w pełni wydobyć szyk fasonu oraz tkaniny i zaprezentować się w pełni elegancko i luksusowo. 


Zaczynając od smokingów, których szczyt popularności przypadł na ubiegły sezon (co nie oznacza, że minął - fasony smokingowe są nadal niezwykle modne), tym, co przyozdabia je w najszlachetniejszy sposób są klasyczne zestawy typu czarna muszka i biała poszetka. W stylizacji bardziej wyszukanej można pójść o krok dalej i zdecydować się np. na dwubarwną muszkę w bieli i czerni. Kuszącą propozycją będzie też aksamitna czerwień dodatków, które stają się wówczas mocniejszym akcentem stylizacji. Przy smokingach fenomenalnie prezentują się białe koszule z delikatnymi pliskami czy czarnymi guzikami.

giacomo garnitu pan mlody

Fot. Giacomo Conti

giacomo garnitu pan mlody

Fot. Giacomo Conti

 

Ciekawą alternatywą dla panów lubiących smokingi może być również taliowany garnitur o pięknie obszytych atłasem klapach. Łącząc w sobie atłasowe elementy tak cenione w smokingach i klasykę garniturowego fasonu, prezentuje się niezwykle elegancko z czarną aksamitną muszką i białą koszulą z plisą.

Jest oryginalny, świeży (bo wzory tego typu dopiero pojawiają się na polskim rynku), a jednocześnie idealnie definiuje motto wyrafinowanej stonowanej klasyki. I co więcej, pan młody nie zakłada do niego pasa smokingowego, dzięki czemu komfort ruchów jest większy.


giacomo garnitu pan mlody

Fot. Giacomo Conti


Oczywiście jeśli tym, czego poszukujemy jest czarny klasyczny garnitur i tutaj możemy zdecydować się na małe urozmaicenie, np. czarną skokówkę (przerywany ścieg nici zdobiący m.in. krawędzie klap marynarki). Drobny element, ale również podkreślający fason i jakość garnituru.

Wystarczy dobrać do niego biały krawat ślubny i białą poszetkę w delikatne ornamenty o motywie roślinnym czy kwiatowym (kolejny wielki trend w dodatkach sezonu wiosna/lato 2015), a mamy pewność że pan młody nie będzie odstawał elegancją od pięknej panny młodej. Plusem garnituru jest też zapewne fakt, iż suknia panny młodej może być przy nim dowolnej długości, nie ograniczając kobiecej fantazji.


giacomo garnitu pan mlody

Fot. Giacomo Conti


Z podobnym deseniem dodatków (kamizelka, szeroki krawat ślubny i poszetka) sparować możemy również czarny surdut – najbardziej wytworny spośród ślubnych kanonów mody męskiej, ale i najbardziej wymagający jeśli chodzi o ślubną oprawę. Długie atłasowe klapy pasują jedynie na wysoce wytworne śluby.


giacomo garnitu pan mlody


Fot. Giacomo Conti

Więcej na  stronie GIACOMO CONTI.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź