Pan, Pani Młoda i ich dodatki

Panowie, ten poradnik jest dla Was, po to abyście wiedzieli, co w tym dniu wypada, a czego nie wypada założyć i z przyjemnością oglądali ślubne zdjęcia za 5-, 10-, 20 lat.

 

Mówi się: „Diabeł tkwi w szczegółach”. Chociaż w kontekście ślubu takie powiedzenie brzmi osobliwie, to i w tym przypadku ma zastosowanie. Dodatki do ślubnego garnituru lub smokingu odgrywają nie mniejszą rolę, niż samo ubranie. Panowie, ten poradnik jest dla Was, po to abyście wiedzieli, co w tym dniu wypada, a czego nie wypada założyć i z przyjemnością oglądali ślubne zdjęcia za 5-, 10-, 20 lat. 

Często można spotkać się z opinią, że wszelkie dodatki do stroju ślubnego powinno się dopasowywać do sukni Panny Młodej i elementów jej stroju.  Zatem jeśli biała suknia, to obowiązkowa jest biała koszula, a jeśli ecru to wówczas koszula też powinna być w tym samym kolorze. Czy jeśli Panna Młoda wybierze szpilki w kolorze fuksji, oznacza to, że Pan Młody powinien założyć krawat w takim właśnie kolorze? Niekoniecznie, nie chcesz chyba, aby ktokolwiek pomyślał, że jesteś tylko dodatkiem na własnym ślubie. Oczywiście, jeśli od tego zależałoby Wasze szczęście małżeńskie warto iść na pewne ustępstwa ale tylko w ograniczonym zakresie. Zatem koszula w kolorze ecru albo brązowe buty na plenerowym ślubie to delikatne nagięcie zasad, na które możesz sobie pozwolić ale miętowe krawaty albo muchy w szampańskim kolorze lepiej sobie odpuścić. Co zatem wybrać do ślubnego stroju? 

 

Krawat, mucha, poszetka 


„Moda przemija, styl pozostaje” zwykła mówić Coco Chanel. W przypadku doboru ślubnych dodatków warto kierować się tą zasadą. W LANCERTO jesteśmy zwolennikami ponadczasowej klasyki dlatego nasz idealny zestaw dodatków to: ciemny krawat lub mucha. Wybierz model gładki lub w drobny wzór. Najlepiej jeśli będzie w kolorze granatowym, ciemnoszarym, srebrnym, bordowym, ciemnoczerwonym albo błękitnym. Alternatywą, która także sprawdzi się w przypadku garnituru 

 


Zobacz więcej klikając tutaj:

 

może być mucha ale wówczas warto zadbać o koszulę z guziczkami jubilerskimi lub krytą listwą guzikową. Jeszcze jedna zasada: jeśli zdecydujesz się na smoking, jedynym słusznym wyborem będzie mucha. W obu przypadkach warto dobrać do stroju poszetkę, czyli niewielkich rozmiarów chusteczkę, którą wkłada się do kieszonki piersiowej marynarki. 

 

Zobacz więcej klikając tutaj:

 

Zobacz więcej klikając tutaj:

 

Koszula na spinki 

Niezależnie od tego jaki model koszuli wybierzesz, powinna mieć podwójny mankiet francuski zapinany na spinki. Kolor spinek warto dobrać do pozostałych „metalowych” dodatków. Jeśli klamra paska i koperta zegarka są srebrne wówczas takie też powinny być spinki. Jeżeli złote, wówczas warto dobrać spinki w złotym kolorze.  

 

Koszula z krytą listwą guzikową. Zobacz więcej klikając tutaj:

 

 

Koszula z guziczkami jubilerskimi. Zobacz więcej klikając tutaj:
 

 

Koszula w kolorze ecru. Zobacz więcej klikając tutaj:

Zobacz więcej klikając tutaj:

 

 

Zobacz więcej klikając tutaj:

 

 

Pasek, pas smokingowy i buty 

Przy okazji pojawia się tutaj temat paska. Dość istotny, bowiem jego brak, szczególnie w przypadku eleganckich stylizacji będzie błędem. Zasada jest prosta: jeśli Twoje spodnie mają szlufki, zawsze należy do nich nosić pasek, nawet najlepszy garnitur będzie bez niego wyglądał niekompletnie. W przypadku smoking pamiętaj o tym, aby pasek zastąpić pasem smokingowym, nazywanym też hiszpańskim.  

 

Zobacz więcej klikając tutaj: 

Zobacz więcej klikając tutaj:
 

Zobacz więcej klikając tutaj:

 

Zadbaj o to, aby kolor Twojego paska od spodni był tożsamy z kolorem obuwia i innych skórzanych dodatków. W przypadku czarnych butów (i te szczególnie polecamy na ślub i wesele) łatwo trzymać się tej zasady – w eleganckich stylizacjach zawsze dobieramy do nich czarny pasek, ew. jeśli ślub odbywa się zimą rękawiczki. Jeśli chodzi o buty brązowe (te polecamy tylko na okazje dzienne np. ślub w plenerze), możemy pozwolić sobie na niewielkie odstępstwo od tej reguły. Z racji tego, że bardzo trudno byłoby znaleźć identyczny odcień brązu zarówno w pasku, butach, jak i rękawiczkach w zupełności wystarczy, jeśli pasek będzie w odcieniu zbliżonym do pozostałych skórzanych  dodatków.

Zobacz więcej klikając tutaj:

 

Skoro już jesteśmy przy skórzanych dodatkach, nie sposób pominąć roli butów! W przypadku ślubu najlepsze będą oxfordy (nazywane też wiedenkami), to buty z nakładanym noskiem najlepiej w czarnym kolorze. W sytuacji, w której preferujesz elegancki styl tego typu buty wykorzystasz także po ceremonii - będą w zasadzie tak samo uniwersalne jak granatowy garnitur. Zamknięta przyszwa (fragment cholewki w którym znajdują się dziurki do sznurówek), delikatnie zaokrąglony czubek i smukłe kopyto sprawią, że założysz je zarówno na wystawny bal, jak i na ważne biznesowe spotkanie albo na co dzień do pracy. Zawsze będą wyglądały dobrze – szczególnie starannie wypastowane. Pamiętaj o jeszcze jednej zasadzie: do czarnego garnituru nie nosimy brązowych butów i odwrotnie. Natomiast zarówno brązowe, jak i czarne obuwie będzie pasowało do granatu, grafitu i szarości.

Lancerto S.A.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź