Perły jako motyw przewodni wesela

Perły to jedne z najszlachetniejszych kamieni. Oczarowują swoją subtelnością i pięknem, stąd są idealnym pomysłem na elegancki motyw przewodni wesela.

 

Perły na ślubie zwiastują nieszczęście i łzy. Czy wierzyć w przesądy?

 

W naszym kraju nadal jeszcze funkcjonuje przesąd, że perłowe dodatki na ślubie symbolizują smutek i łzy w małżeństwie. To zupełnie bezpodstawne przekonanie ma zapewne swoje korzenie w sposobie powstawania tych niezwykłych kamieni.

Tworzą się one, gdy do muszli, którą zamieszkuje małż dostanie się ciało obce. Mawia się więc, że perły przynoszą pecha, gdyż niejako powstają w bólu. Jednakże już w starożytnym Rzymie perła stanowiła symbol bogactwa, a Grecy kojarzyli ją ze szczęśliwą miłością małżeńską i niezwykłą urodą. Przypisywano tym kamieniom także moc leczniczą. Sproszkowane miały przeciwdziałać między innymi dolegliwościom serca.

Jak widzimy, nie ma więc najmniejszego powodu, by wierzyć w negatywne przesądy dotyczące pereł. Są one tak piękne i wyjątkowe, że stanowią idealne uzupełnienie niemal każdej stylizacji Panny Młodej.

Jeżeli perłowy motyw zastosujemy także w dekoracjach, torcie czy ślubnej wiązance, uzyskamy niezwykle elegancką i wyrafinowaną oprawę ślubu i wesela. 

 


 perły na slubie slubnaglowie.pl

źrodło: Novia Blanca

 


Perłowa biżuteria

 

Sznury pereł, wyrafinowana kolia czy dyskretny wisiorek? Wszystko zależy od rodzaju sukni i stylu wesela.

Kreację z odkrytymi plecami, warto urozmaicić sznurem pereł, elegancko spływającym po plecach.

Jeśli zaś wybieramy styl vintage czy też art deco, możemy zaszaleć z okazałą kolią, broszkami i zjawiskowymi perłowymi kolczykami.
 

perłowe kolczyki slub slubnaglowie.pl

źródło: Koronki iwogg

 Perłowy tort ślubny 

 

Będzie idealnym dodatkiem do perłowej stylizacji wesela.

Najbardziej elegancko prezentować się będzie w bieli, ecru lub odcieniach pastelowych. Dodatkiem mogą być lukrowe falbanki lub kwiaty. 

 

perłowy tort slubny slubnaglowie.pl

fotografia: Patrycja Kierońska Subtelna Fotografia

 

fotografia: Cztery Kadry

 Bukiet z perłami

 

Kwiaty i szlachetne kamienie to wyjątkowe i zawsze trafione połączenie. Subtelność pereł podkreśli piękno zarówno naturalnych kwiatów, jak i kompozycji wykonanych z materiału.

Perły to również doskonały dodatek do bukietów biżuteryjnych.  

 

 

 

Perłowe dekoracje

 

Perły mogą stanowić zarówno delikatny dodatek, jak i tworzyć efektowne girlandy.

Możliwości jest wiele, a te wyjątkowe kamienie (nawet te sztuczne) są tak wdzięcznym materiałem dekoracyjnym, że można dzięki nim wyczarować prawdziwe cuda, a zwykłą dekorację zmienić w wyjątkowo szykowną.

 

perły slubne slubnaglowie.pl

źródło: Koronki iwogg

 

 

Suknia ślubna z perłami

 

Możemy zdecydować się na suknię, której gorset w całości ozdabiają imitacje pereł, lub też na subtelną dekorację sukni w postaci paska czy ramiączek wysadzanych perełkami. 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź