Perły jako motyw przewodni wesela

Perły to jedne z najszlachetniejszych kamieni. Oczarowują swoją subtelnością i pięknem, stąd są idealnym pomysłem na elegancki motyw przewodni wesela.

 

Perły na ślubie zwiastują nieszczęście i łzy. Czy wierzyć w przesądy?

W naszym kraju nadal jeszcze funkcjonuje przesąd, że perłowe dodatki na ślubie symbolizują smutek i łzy w małżeństwie. To zupełnie bezpodstawne przekonanie ma zapewne swoje korzenie w sposobie powstawania tych niezwykłych kamieni.

Tworzą się one, gdy do muszli, którą zamieszkuje małż dostanie się ciało obce. Mawia się więc, że perły przynoszą pecha, gdyż niejako powstają w bólu. Jednakże już w starożytnym Rzymie perła stanowiła symbol bogactwa, a Grecy kojarzyli ją ze szczęśliwą miłością małżeńską i niezwykłą urodą. Przypisywano tym kamieniom także moc leczniczą. Sproszkowane miały przeciwdziałać między innymi dolegliwościom serca.

Jak widzimy, nie ma więc najmniejszego powodu, by wierzyć w negatywne przesądy dotyczące pereł. Są one tak piękne i wyjątkowe, że stanowią idealne uzupełnienie niemal każdej stylizacji Panny Młodej.

Jeżeli perłowy motyw zastosujemy także w dekoracjach, torcie czy ślubnej wiązance, uzyskamy niezwykle elegancką i wyrafinowaną oprawę ślubu i wesela. 


 

źródło: tulleandchantilly.comSuknia ślubna z perłami

Możemy zdecydować się na suknię, której gorset w całości ozdabiają imitacje pereł, lub też na subtelną dekorację sukni w postaci paska czy ramiączek wysadzanych perełkami. 

 

źródło: dhgate.com

źródło: weddinginspirasi.com
 
Perłowa biżuteria

Sznury pereł, wyrafinowana kolia czy dyskretny wisiorek? Wszystko zależy od rodzaju sukni i stylu wesela.

Kreację z odkrytymi plecami, warto urozmaicić sznurem pereł, elegancko spływającym po plecach. Jeśli zaś wybieramy styl vintage czy też art deco, możemy zaszaleć z okazałą kolią, broszkami i zjawiskowymi perłowymi kolczykami.
 

tulleandchantilly.com

źródło: bridebox.com Tort z perełkami

Będzie idealnym dodatkiem do perłowej stylizacji wesela. Najbardziej elegancko prezentować się będzie w bieli, ecru lub odcieniach pastelowych. Dodatkiem mogą być lukrowe falbanki lub kwiaty. 
 

źródło: weddingchicks.com

źródło: weddingchicks.comBukiet z perłami

Kwiaty i szlachetne kamienie to wyjątkowe i zawsze trafione połączenie. Subtelność pereł podkreśli piękno zarówno naturalnych kwiatów, jak i kompozycji wykonanych z materiału. Perły to również doskonały dodatek do bukietów biżuteryjnych.  

 

źródło: swannsoirees.com

źródło:tulleandchantilly.com

 

Perłowe dekoracje

Perły mogą stanowić zarówno delikatny dodatek, jak i tworzyć efektowne girlandy. Możliwości jest wiele, a te wyjątkowe kamienie (nawet te sztuczne) są tak wdzięcznym materiałem dekoracyjnym, że można dzięki nim wyczarować prawdziwe cuda, a zwykłą dekorację zmienić w wyjątkowo szykowną.

 

źródło:tulleandchantilly.com

źródło:tulleandchantilly.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź