Piwonia – królowa ślubnych bukietów

To fakt, jeden z najbardziej popularnych kwiatów używanych na ślubach to piwonia!

 

Piwonia - królowa bukietów na ślub


Kwiaty są symbolem miłości, a jeden z najbardziej popularnych kwiatów używanych na ślubach to piwonia. Piwonia, zwana również królową ślubnych bukietów, jest piękną i wyrazistą rośliną, która zawsze wygląda elegancko w bukiecie ślubnym.

Piwonia jest dostępna w wielu różnych odcieniach, zarówno jasnych, jak i ciemnych, dzięki czemu łatwo można dopasować odpowiedni kolor do pozostałych kwiatów.

Piwonie są również uważane za symbol szczęśliwej i trwałej miłości. Są one również wykorzystywane jako symbol wierności i zaufania. Oznacza to, że są one idealnym wyborem dla par, które chcą uczcić swoje zawarcie małżeństwa. Wybór piwonii na bukiet ślubny jest doskonałym wyborem, ponieważ są one piękne, trwałe i mają znaczenie symboliczne, które odzwierciedla uczucia pomiędzy nowożeńcami.

 

piwonie na slub slubnaglowie.pl

 

 

Niezwykle piękny wytrzymały kwiat 

 

Piwonie to grupa bylin, w której występuje kilkadziesiąt gatunków. Piwonie są gęste w formie i mają wyprostowany pokrój. Rośliny zwykle dorastają do 50-60 cm. Wspaniałe piwonie przywodzą na myśl wiejski ogród babci i pałacowy dziedziniec. Piwonie są hodowane ze względu na ich wspaniałe, kuliste, pachnące kwiaty. Ich średnica może przekraczać 10 cm. Piwonie wytwarzają białe, różowe i fioletowe kwiaty.

Hodowcy starają się wzbogacić barwę za pomocą żółcieni i kremów. Coraz częściej pojawiają się również kwiaty dwukolorowe. Różnorodność kolorystyczna pozwala dopasować kolorystykę kwiatów do stylu Pary Młodej oraz ogólnego motywu uroczystości. Piwonia to roślina o bogatej, wielowiekowej historii botanicznej, którą warto przeczytać w wolnym czasie — jest równie interesująca, jak dobra powieść.

Piwonie są obecnie pożądanym kwiatem w wielu aranżacjach ogrodowych i przeżywają wielki renesans jako kwiaty ślubne.


sklep.swiatkwiatow.pl

 

 

 

Jak wyhodować kwiaty do swojego bukietu? 


Jednym z pierwszych wymagań piwonii jest odpowiednie miejsce. Jest to bardzo ważne, ponieważ piwonie niechętnie zmieniają swoje stanowiska. Ta roślina potrzebuje słońca, ale dobrze rośnie również w półcieniu. Sadzonki piwonii sadzi się późnym latem, na przełomie sierpnia i września. Późne sadzenie może spowodować mniej kwiatów, a nawet przetrwać kilka sezonów. Zwykle dyskusja jest spowodowana innym równie ważnym warunkiem - głębokością sadzenia. Pod tym względem Piwonia nie toleruje błędów ogrodnika. Pąki kwitnące w tym sezonie należy umieścić dokładnie 5 cm pod powierzchnią gleby. Sadzenie zbyt głęboko to kolejny problem, jaki może nas spotkać w uprawie tej byliny.

Gatunek jest chciwy, musi mieć podłoże bogate w składniki pokarmowe. Najlepsze są gleby piaszczysto-gliniaste bogate w próchnicę. Podlewać umiarkowanie, uważając, aby nie zamoczyć liści i kwiatów (mogą wystąpić choroby grzybowe). Glebę wokół sadzonek można przykryć - wolniej wysycha. Nawożenie piwonii nie jest konieczne, o ile jest posadzone w żyznym, przepuszczalnym miejscu. Nadmierne nawożenie rośliny nigdy nie skończy się dobrze.

Krzewy nie kwitną, a pędy szybko zarażają się chorobami. Tam, gdzie rosną piwonie, nie trzeba okrywać. Gatunek ten radzi sobie nawet z silnymi mrozami, a uszkodzenia szybko regeneruje. Rośliny muszą być przycinane po kwitnieniu, gdyż zawiązywanie nasion zawsze osłabia roślinę. Uprawa amatorska przyjmuje rozmnażanie przez podział.

 

jak wyhodować kwiaty do bukietu slubnego?

 

 

Rola piwonii na ślubie i weselu  


Jedną z największych zalet piwonii jest jej trwałość. Kwiaty te są w stanie przetrwać nawet najbardziej niesprzyjające warunki i zachować swój piękny kształt przez wiele dni. Oznacza to, że można je trzymać w bukiecie ślubnym przez kilka dni, bez obawy o ich utratę.

Dzięki niezwykłej trwałości bukiet jest w stanie przetrwać poprawiny i sesje zdjęciowe w plenerze. Piwonie sprawdzają się jako samodzielne kwiaty ślubne. Atrakcyjne jest połączenie kilku kolorów kwiatów i uzupełnienie go oryginalnymi dodatkami np. wstążką z koronki. Gdy jednak zależy nam na większym urozmaiceniu bukietu, piękną kompozycję stworzy peonia z ferezjami, różami gałązkowymi czy eustomą lub delikatną gipsówką.

Z zielonego materiału florystycznego, do piwonii najlepiej pasuje eukaliptus. Zjawiskowe piwonie to też kwiaty idealne na dekoracje sali i stołów. Długo zachowujące świeżość, efektowne peonie to obowiązkowe kwiaty na weselach w stylu boho lub glamour. 

 

piwonie na wesele slubnaglowie.pl

różowa piwonia

 

sklep.swiatkwiatow.pl

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź