Pomysł na wesele - Szalone lata 60!

Lata 60. minionego wieku są świetnym pomysłem na temat przewodni wesela. Kobiece kreacje w stylu Brigitte Bardot, Audrey Hepburn, hity The Beatles i rock-and-rollowa zabawa to przepis na udane przyjęcie.

foto: MM Rudiak 

 

Lata 60. minionego wieku są świetnym pomysłem na temat przewodni wesela. Kobiece kreacje w stylu Brigitte Bardot, Audrey Hepburn, hity The Beatles i rock-and-rollowa zabawa to przepis na udane przyjęcie. Dziś kilka pomysłów na to, aby mniejszymi lub większymi zabiegami przywołać magiczną atmosferę tego okresu.

Polecamy obejrzeć klip zrobiony właśnie w tym stylu 

 

 

 

film udostępniony przez  GreenArt Studio

 

 

 

Para młoda "retro style"

Przełom lat 50 - 60  to znaczący okres  w modzie. Początkowo prym wiodły rozkloszowane suknie do kolan, z wyraźnie zaznaczoną talią, wdziecznym dekoltem. Pastelowe barwy dawały wrażenie subtelnej, dziewczecej elagancji.

Następnie do gry weszła rewolucja obyczajowa i sukienki znacznie zmieniły długość na ekstremalne mini, modne stały się geometryczne wzory, krój litery A lub ołówkowy.

I obowiązkowe dodatki: rękawiczki, duże okulary, kolczyki-kwiaty, geometryczna torebka i buty na obcasie lub baleriny.

Zwieńczeniem stylizacji jest odpowiednia fryzura: mocno natapirowane upięcia i koki, włosy uniesione u podstawy, gęste grzywki, pejsy. Wszystko to uzupełnione ozdobami w postaci kwiatów, opaski, wstążki czy toczka z woalką.

Nie zapomnijcie o charakterystycznym dla tego okresu makijażu: wyraźna kreska eye-linera, podkreslone usta i kości policzkowe.

Jeżeli twoja suknia jest w stylu pop-artowskim, możesz pokusić się na zdecydowany makijaz a'la Twiggy: mocno podkreślone oko ze sztucznymi rzęsami i blade, delikatne usta.

 

"Faceci z bakami" 

Panowie powinni postawić na dopasowaną marynarke, wąskie spodnie i krawat. Odważniejszym w eksperymentowaniu ze stylem polecamy fryzurę z długą grzywką na bok i bokobrodami.

 

PAN MŁODY W STYLU VINTAGE

 

Niech żyje rock'n'roll!

Lata 60. to czas rozkwitu muzyki rock-and-rollowej. Świetnym pomysłem będzie zaskoczenie gości szalonym pierwszym tańcem do piosenki Elvisa Presleya bądź przedstawieniem nawiązującym do kultowego musicalu „Hair”.

Oprawą muzyczną przyjęcia w stylu lat 60. mógłby zająć się zespół stylizowany na The Beatles. Ich przeboje rozruszają wszystkich waszych gości, bez względu na wiek i status :)

 

WESELE W OSTRYM, ROCKOWYM BRZMIENIU

 

Kolory i wzory

Zdecydowane barwy i geometryczne wzory to znak rozpoznawczy tamtych czasów. Kolorowe pokrowce na krzesła, obrusy i serwetki, lampiony, wstążki i balony wyczarują wnętrze wprost z lat 60. Warto też pokusić się o odpowiednie dekoracje na torcie lub babeczkach: grochy, kwiaty, figury geometryczne. Ważne, by kolory były intensywne i kontrastowały ze sobą.

 

Wehikuł czasu

Ślub w stylu lat 60. nie może się odbyć bez bohaterki tamtych czasów – legendarnej Syreny. Zadbane auto w jaskrawym kolorze pozwoli parze młodej konsekwentnie utrzymać klimat retro. Przy odrobinie wytrwałości znaleźć można w Polsce świetnie utrzymane modele starych amerykańskich gablot, które, niczym wehikuł czasu, wyczarują atmosferę tamtych lat.

 

CZYM DO ŚLUBU?

 

Make love - not war

Początek II połowy XX wieku to również czas hipisów propagujących wartości pacyfistyczne. Wypuszczenie przez państwa młodych gołębi, kolorowych lampionów czy wielobarwnych balonów może być oddaniem hołdu dla hipisowskiego „Peace & Love”.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź