Problemy pierwszego roku małżeństwa! Rodzina, Intymność, Zaniedbanie, Część 2

Jak mawiają niektórzy „małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością” i jest w tym powiedzeniu sporo prawdy.

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

Druga część z cyklu: Problemy małżeńskie w pierwszym roku po ślubie

Tu znajdziecie część pierwszą 

 

źródło: SlubneZakupy.pl

 

 

Spotkania z rodziną

 

Przed ślubem każde z Was pewnie próbowało zdobyć sympatię przyszłych teściów i rodziny partnera. Teraz, kiedy jesteście już małżeństwem, bliscy drugiej połówki mogą Wam działać na nerwy. Rodzice zaczną sobie zapewne pozwalać na odważniejsze komentarze i próby wpływania na Wasze, wspólne decyzje.

Jest tylko jedna niezwykle ważna zasada: w konfrontacji z rodziną zawsze stoicie za sobą murem. Nie dajcie innym kierować swoim życiem. Jego kształt zależy wyłącznie od Was. Starajcie się o tym rozmawiać i zawsze trzymajcie się razem. W ten sposób unikniecie wielu konfliktów i (chociaż brzmi to być  może paradoksalnie) zyskacie szacunek u rodziny. Porady tak, wymuszanie i szantaż emocjonalny - nie!

 

fotografia: WeMakeStory Studio

 

 

Intymność

 

Według psychologów, seks to najczęstszy powód do kłótni młodych małżeństw. Może się okazać, że po ślubie Wasze stosunki ulegną zmianie. Myśl, że nie musicie się już o siebie tak starać, może Was trochę rozleniwić, dlatego tej myśli nie powinniście do siebie dopuszczać ;-)

To, że jesteście małżeństwem wcale nie oznacza, że teraz już zawsze będziecie szczęśliwi. Nad każdym aspektem związku należy nieustannie pracować (jeśli chcecie tworzyć zgraną i szczęśliwą parę). Nie ma co ukrywać, że seks jest ważny i bardzo Was do siebie zbliża (dosłownie i w przenośni). Kolejny raz polecamy szczerą rozmowę o potrzebach i oczekiwaniach. Nie wstydźcie się tego, na pewno wyjdzie Wam to na dobre!

 

fotografia: Magdalena Kańska Fotografia Ślubna

 

 

Zaniedbanie

 

Wracamy do myśli o tym, że po ślubie nie trzeba się już o siebie starać. Ustaliliśmy już, że nie dopuszczamy jej do siebie. W innym razie, może to wiązać się z wieloma innymi, niepożądanymi konsekwencjami, takimi jak na przykład zaniechanie dbania o siebie (tycie, brak higieny osobistej).

Traktujmy siebie tak, jak byśmy poznali się wczoraj. Według badań seksuologów, zdecydowanie więcej par przetrwałoby próbę czasu, gdyby w związek wkładało chociaż 10% tego, co jest w stanie włożyć w ognisty romans. Oczywiście, nie zachęcamy Was do romansów, jedynie do tego, by się o siebie nieustannie starać i odkrywać na nowo. Dbajcie o siebie i tym samym, dbajcie o Wasz związek. Nic nie trwa wiecznie – znacie to hasło - ale może trwać naprawdę długo, jeśli obie strony się zaangażują. Tego Wam życzymy!

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Wkurzające drobiazgi, które kiedyś uwielbialiście

 

To, co wcześniej wydawało Wam się urocze u drugiej połówki, teraz może być dla Was niezwykle wkurzające. Tak to jest, kiedy już zamieszka się razem i zaczyna prowadzić wspólne życie. Musicie nabrać dystansu i nauczyć się przymykać oko na pewne sprawy (jeśli nie zaważają na Waszym związku).

Z takim podejściem naprawdę znacznie łatwiej iść przez życie.

 

fotografia: Bauaban Wedding Stories

 

 

Czas dla siebie

 

Czy jest złota recepta na udany związek? Nie ma. Są jednak pewne rzeczy, o których warto pamiętać. Przede wszystkim, wspominana już przez nas szczera rozmowa. To, bez wątpienia, klucz do sukcesu. Druga sprawa to pewna niezależność. Kiedy zawrzecie już związek małżeński, nie oznacza to, że każdą wolną chwilę musicie spędzać razem.

Dajcie sobie odrobinę oddechu. Niech każdy z Was realizuje swoją własną pasję. To pozwala nabrać zdrowego dystansu. Jesteście razem, ale każde z Was potrzebuje mieć swoje sprawy, którymi możecie się później podzielić. Kochacie się i to jest najważniejsze. Przypominajcie sobie o tym jak najczęściej i ta myśl niech będzie dla Was podstawą do budowania udanego, trwałego związku.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Zobacz także:

12 ZNAKÓW, ŻE MAŁŻEŃSTWO NIE BĘDZIE TRWAŁE

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź