Ślub i wesele z cytrynowym motywem

Przyroda dokazuje i sama w sobie stanowi najpiękniejszą oprawę ślubnej ceremonii. Co powiecie na orzeźwiające cytryny?

 

Lipiec i sierpień to niewątpliwie najgorętsze miesiące w roku: zarówno pod względem temperatur, jakie szykuje nam aura, jak i z powodu gorącego sezonu ślubnego. Wiele par wybiera lato jako porę idealną na zawarcie małżeństwa i urządzenie weselnego przyjęcia. 

Warto jednak pomyśleć o dekoracyjnym detalu, który urozmaici weselną aranżację, a może nawet stanie się jej motywem przewodnim. 

To świetny pomysł na kolor, akcent dekoracyjny stylizacji państwa młodych oraz sali, w której odbędzie się zabawa weselna. Żółte, cytrynowe, energetyczne barwy w dodatkach stroju panny młodej to doskonałe uzupełnienie jej stylizacji. Kanarkowe buty, torebka, czy soczyście żółty naszyjnik kolorystycznie nawiążą do barw upalnego letniego dnia.

Zielone lub limonkowe akcenty wspaniale zaprezentują się w postaci ozdobnej kokardy w pasie, szpilek, stroika we włosach czy muchy pana młodego.

 

 

Żółty bukiet

Oczywiście bukiet panny młodej daje ogromne pole do popisu - żółte jaskry, margaretki, frezje czy storczyki w połączeniu z zielonymi liśćmi, gipsówką - możliwości "cytrusowych" kompozycji jest mnóstwo.

 

 

Owoce

Owoce cytrusowe są rewelacyjnym materiałem na dekoracje. Ich żywe, intensywne kolory, mięsiste skórki i przyjazne, okrągłe kształty świetnie sprawdzają się jako ozdoba weselnych stołów.

Ich przygotowanie jest banalnie proste: wystarczy wyłożyć owoce na paterach, między nakryciami lub "utopić" w szklanych wazach i misach.

 

 

 

Na upalny dzień

Równie interesująco i oryginalnie prezentują się dzbany z limonkowo-cytrynową lemoniadą. Oszronione od lodu naczynia wypełnione plastrami cytrusów wyglądają bajecznie.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

Jeżeli zdecydujecie się na cytrusowe wesele, wykorzystanie limonek czy cytryn w weselnym menu jest oczywiste. Orzeźwiające owocowe sałatki, cytrynowe torty, ciasta, tartaletki przyciągną weselnych gości rozgrzanych letnią temperaturą i dobrą zabawą :)

Wspomniana już wcześniej lemoniada oraz wazy z aromatycznym cytrynowym ponczem to świetna alternatywa dla przesłodzonych soków i napojów gazowanych.

 

 

Motywy

Cytrusowe motywy mogą wkraść się do weselnych aranżacji już w fazie przygotowań. Zaproszenia weselne z owocową grafiką zaanonsują motyw przewodni mającego nastąpić waszego święta.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

Zobacz także:

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź