Ślub i wesele z motywem konwalii

Konwalie to kwintesencja delikatności i subtelnego wdzięku. Od dekad utrzymują się na szczytach ślubnych list przebojów.

fotografia: Velvetstudio

 

Konwalie to kwintesencja delikatności i subtelnego wdzięku. W wielu kulturach są symbolem panieństwa, czystości, pokory. Od dekad utrzymują się na szczytach ślubnych list przebojów. Jakiś czas temu mogliśmy je oglądać podczas książęcej ceremonii ślubnej w dłoniach księżnej Kate.

Żywymi konwaliami w bukiecie ślubnym cieszyć się mogą przed wszystkim wiosenne panny młode - ich kwitnienie przypada na maj i czerwiec. Jeżeli więc właśnie dopinasz ostatnie guziczki ślubno-weselnych przygotowań i myślisz nad wyborem motywu florystycznego, być może poniższe inspiracje natchną cię właśnie na konwalie?

 

Wiosna, budząca się do życia przyroda to wymarzona sceneria ślubnej ceremonii i weselnego przyjęcia. Konwalie doskonale wpiszą się w ten klimat, a nawet podkręcą go swoim subtelnym urokiem.

W bukiecie ślubnym mogą pojawić się tylko konwaliowe dzwoneczki, ewentualnie uzupełnione równie pięknymi liśćmi o głęboliej, zielonej barwie. Stworzą w ten sposób dziewczęcy, pełen niewinnego uroku bukiet, idealny dla zwiewnej stylizacji w stylu rustykalnym. Połączone z jaskrami czy hortensją będą prezentować się cudownie. Jeżeli pragniesz czegoś bardziej kobiecego, z nutą elegancji, zestaw konwalie z różami czy piwonią.

 

Delikatne dodatki z konwaliowym motywem uzupełnią stylizację panny młodej. Konwalie mogą pojawić się we włosach jako stroik, wianek czy opaska, w biżuterii i innych drobiazgach.

 

Konwalie na stołach w prostych szklanych dzbanuszkach to przepis na zachwycającą swoją prostotą, niebanalną dekorację. Pragniesz czegoś bardziej wytwornego? Połącz je z innymi kwiatami i dodaj więcej zieleni, szczyptę pastelowych odcieni i blask srebra lub złota.


Torty weselne udekorowane konwaliowymi gałązkami porażają pięknem. Idealne, nieprzekombinowane, po prostu cudowne. Kwiaty użyte do dekoracji tortów muszą być wykonane z masy cukrowej, ponieważ każda z części tej rośliny ma właściwości trujące.  

 

Konwaliowe motywy genialnie sprawdzą się na blankietach zaproszeń lub na pudełeczkach z słodkościami dla gości.

 

Marzysz o konwaliach wczesną wiosną lub jesienią? Jest na to szansa, gdyż kwiaty te należą do nielicznych roślin, które mogą być doprowadzone do kwitnienia niemal w każdej porze roku. Wystarczy podnieść temperaturę będących w spoczynku kłączy do 20°C.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź