Powiedzenie trzymać kogoś na muszce odnieść możemy nie tylko do bondowskich filmów, w których agent 007 w eleganckim smokingu i nieskazitelnie białej koszuli zapiera nam dech w piersiach ale i do ślubu.

Nie tylko dlatego, że Pan Młody na muszce trzymać musi swój nieskazitelny wizerunek i (naturalnie) Pannę Młodą, żeby nie uciekła o zachodzie słońca z wąsatym gangsterem.

Odkąd muszka stała się dodatkiem ślubnym nr 1 do stroju Pana Młodego, wiele męskich firm garniturowych specjalizujących się w branży ślubnej, takich jak GIACOMO CONTI, trendsetuje muszkę w swych lookbookach ślubnych. Nie sposób przejść obok niej obojętnie.


O muszce słów kilka


Muszka od zawsze silnie powiązana była z krawatem, choć w przeciwieństwie do niego, jej rodowód wywodzi się od męskich chust wiązanych w kokardę pod szyją. Z czasem chusty stawały się coraz węższe i mniejsze, aż przyjęły ostateczną, znaną nam dziś doskonale formę.

Obecnie spotykamy dwa rodzaje much: wiązaną (jest to formalna wersja muchy) oraz zapinaną (wersja wygodniejsza i mniej formalna).

 

Na jaką muszkę ślubną się zdecydować?

 

By wybrać odpowiednią muchę, odpowiedzieć sobie musimy na kilka podstawowych pytań:

W jakim stylu jest suknia Panny Młodej?

Jeżeli jest to dostojna długa suknia, wiązana mucha pod szyją Pana Młodego będzie jak najbardziej odpowiednia. Gładka, jedwabna, czarna, granatowa lub bordowa mucha gustownie skomponuje się z suknią Panny Młodej.

Może być to też mucha zapinana, jednak koniecznie gładka z luksusowym połyskiem. Z kolei jeśli nasz ślub ma być elegancki, ale niekoniecznie królewski, pofolgować możemy sobie z wzorzystymi muchami, tak popularnie spotykanymi przez minione lata w świecie mody.

Czy uroczystość ślubna ma swój kolor przewodni? 

Przy twierdzącej odpowiedzi na to pytanie, wniosek nasuwa się sam: mucha Pana Młodego, podobnie jak bukiet Panny Młodej, dookreśli charakter wpasowując się w wybrana kolorystykę.

Czy wesele ma swój motyw?

Przez motyw rozumiemy np. styl sielski, vintage, nowoczesny itd. – mucha Pana Młodego jak najbardziej dookreślić może wybrany kanon wesela fantazyjną kratką czy grochami.

Zestawiona z odpowiednim obuwiem wizytowym i skarpetkami (eleganckimi czarnymi lub w kontrastowym kolorze), może stać się wisienką na torcie całej stylizacji.


Przykłady: Pan Młody i muszka w stylizacjach ślubnych od GIACOMO CONTI

Co zaznaczyliśmy już subtelnie w poprzednim akapicie, mucha wyśmienicie podkreślić może charakter i powagę ślubnej uroczystości. By zobrazować temat, przedstawiamy poniżej dwa lookbooki z kolekcji wiosna-lato 2015 szanowanej męskiej marki odzieżowej GIACOMO CONTI, w których to zobaczymy m.in. znanego z programu Top Model, Michała Baryzę.

 

Wzorzysta mucha


Wzorzysta mucha pasować będzie szczególnie tym Panom Młodym, dla których mucha stanowi synonim podkreślenia własnej indywidualności i którzy preferują niekoniecznie czystą, klasyczną modę, ale modę nowoczesną i swobodniejszą.

W przedstawionej stylizacji z gracją połączono nieco luźniejszą czarną muchę w subtelną kratę z eleganckim strojem.

Przedstawiony garnitur nosi takie znamiona prestiżu jak smokingowe guziki obszyte materiałem oraz aksamitne klapy marynarki, natomiast koszula, choć zapinana na guziki, charakteryzuje się mankietami zapinanymi na spinki, przez co całość zyskuje na dystynkcji.

 

 

Gładka mucha

 

Podstawy dress code’u zakładają, że gładki dodatek do stroju zawsze jest bardziej klasyczny, a więc bardziej elegancki, niż wzorzysty.

Jak widzimy w stylizacji ciemnogranatowego garnituru ślubnego z aksamitnymi czarnymi klapami marynarki, nawiązującej do luksusowego stylu smokingowego adekwatnego do elegancji zaślubin, granatowa podwójna mucha z jedwabiu z czarnym tyłem dodaje mężczyźnie powagi i wykwintności.

Wybrano tu również bardziej klasyczną, białą koszulę ślubną z listwą zakrywającą guziki. Jest to zdecydowanie stylizacja wysokiej klasy formalnego szyku.

 

 

Więcej lookbooków dla zwolenników włoskiej elegancji, nie tylko ślubnej, znajdziecie na stronie www.giacomo.pl.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź