Ślub w Wielkanoc

Czy organizacja ślubu i wesela podczas świąt wielkanocnych to dobry pomysł? Zobaczcie pomysły na suknię, dekoracje, menu oraz sesję i przekonajcie się sami :)

Uroczystość zawarcia związku małżeńskiego podczas świąt to stara polska tradycja. Święta Wielkiej Nocy to również dzisiaj niezwykle popularny czas na organizację ślubu i wesela. Wiosna już tuż tuż, wokoło zaczyna się zielenić, zachwycamy się pierwszymi wiosennymi kwiatami, a dni są coraz dłuższe i cieplejsze. Jak tu nie ulec pokusie ;)

 

źródło: theweddingofmydreams.co.uk

 

Jakie są plusy wielkanocnego wesela?

Nasi goście będą mieć z pewnością mniejszy problem z przybyciem, ponieważ większość nie pracuje podczas świąt. Termin ten nie jest też tak oblegany, jak bywa to w letnie weekendy, więc mamy większy wybór podwykonawców i ceny poza głównym sezonem. Wyjątkowo urocze kwiaty to również atut wczesnowiosennego wesela. 

 

żródło: elizabethannedesigns.com

 

Jaka suknia na wielkanocny ślub ?

Lekka, zwiewna, kolorowa. Wspaniale tutaj sprawdzi się tiul, a także wszelkie materiały w kolorystyce ombre: biel – róź, biel- błękit, biel - żółć czy biel – zieleń. Delikatne kwiatowe wzory także będą mile widziane.

 

 

źródło: colincowieweddings.com

źródło: colincowieweddings.com

źródło: colincowieweddings.com


Świąteczne menu

Koniecznie należy zaznaczyć wielkanocną aurę w naszym weselnym menu. Białe mięsa mogą być serwowane w towarzystwie szpinaku, botwinki, koziego sera czy dużej ilości kiełków. Do wytrawnych sałatek można dodać pokrojone truskawki i listki świeżej mięty, roszponkę czy rukolę. Warto rozważyć elegancko podany pasztet z zająca, jajka przepiórcze czy tartę z łososia. 

 

źródło: celebrationsathomeblog.com

źródło: diynetwork.com

 

A na deser sernik z delikatną cytrynową pianką bądź galaretką lub panna cotta. Tort mogą zastąpić natomiast pięknie udekorowane muffinki. 

 

źródło: socialandpersonalweddings.ie

źródło: socialandpersonalweddings.ie

 

Dekoracje

Paletą dominującą powinny być oczywiście pastele z dużą dawką zieleni. Warto udekorować stoły sporą ilością wiosennych kwiatów, a gdzieniegdzie zaznaczyć świąteczny charakter wesela gniazdkami z pisankami czy serwetkami ułożonymi na kształt zajączka. 

 

źródło: 3.bp.blogspot.com

źródło: mihome.xyz

źródło: ciaonewportbeach.blogspot.com

 

Wielkanocna sesja ślubna

Wielkanocna sesja pozwala wykorzystać mnóstwo charakterystycznych motywów. Jednym z nich są kojarzone z nią zwierzaki: małe owieczki, króliczki czy kurczaczki. Jeśli macie taką możliwość, warto zaprosić je na Waszą sesję. Zdjęcia będą z pewnością oryginalne i niezapomniane. 

 

źródło: brides.com

źródło: brides.com

źródło: brides.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź