Ślubne dekoracje kościoła

Pary planujące ślub kościelny pragną, żeby ta część dnia stała się pięknym obrazem, który na długo zapisze się w pamięci ich i gości.

fotografia: Malachite Meadow

 

Przysięga ślubna wypowiedziana przed ołtarzem jest jedną z bardziej wzruszających chwil w dniu ślubu. Kościelne mury mają tę magiczną moc, która tworzy atmosferę powagi, szlachetnej zadumy.

Słowa przysięgi małżeńskiej odbijające się o wiekowe mury kościelnych naw nabierają szczególnej wartości. Dlatego pary planujące ślub kościelny pragną, żeby ta część wyjątkowego dla nich dnia stała się pięknym obrazem, który na długo zapisze się w pamięci ich i gości.

 

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 

 

Wyjątkowa sceneria

Aby sceneria ślubu kościelnego nabrała dodatkowego uroku, warto zatroszczyć się o dekorację świątyni. Często zdarza się, że obsługa kościoła sama stroi jego wnętrze - należy więc ustalić, czy możecie spodziewać się dekoracji, jakie wam odpowiadają, czy może trzeba będzie je uzupełnić lub zastąpić innymi.

Najlepiej dopiąć tę kwestię już przy zamawianiu ślubu u księdza. Samą dekorację realizuje się w dzień ślubu, możecie wykonać ją we własnym zakresie lub wynająć specjalistę.

 

Kwiatowe kompozycje

Najbardziej oczywistym materiałem dekorującym są kwiaty. Duże bukiety przy ołtarzu lub w nawach prezentują się niezwykle dostojnie. Najlepiej (i najtaniej) wybrać kwiaty sezonowe, które stworzą zachwycające, soczyste bukiety, wprowadzając do chłodnych wnętrz świątyni nieco słońca.

Rozłożyste kompozycje świetnie wyglądają umocowane na długich “nogach” stojaków. Wyjątkowy efekt uzyskacie ozdabiając wnętrza kościoła kwiatowymi pomponami.

 

fotografia: Krzysztof Jaskólski Fotografia

 

 

Droga do ołtarza

Innym elementem zdobiącym są dekoracje kościelnych ław. U szczytu każdego rzędu można umieścić kokardę z tkaniny przypominającej welon, bukiecik z kwiatów użytych do dekoracji ołtarza, cynowe wiadereczka z polnymi kwiatkami, a zimą konstrukcje z gałązek, świerku, wstążek i koralików. Taki ustrojony korytarz z ław będzie uroczym tłem dla kroczącej do ołtarza pary młodej.

 

Magiczny blask świec

Jeżeli pobieracie się jesienią lub zimą do dekoracji kościelnych wnętrz użyjcie świec, które ocieplą atmosferę, dodadzą blasku i magii.

Świeczniki możecie wzbogacić kwietnymi wiankami, warkoczami z liści, gipsówki, wstążkami.

 

Pięknie również na zewnątrz

Warto pomyśleć o ozdobieniu elementów architektonicznych świątyni: poręczy, sklepień oraz jej zewnętrznych części.

W chłodniejszych miesiącach, gdy drzwi kościoła są zamykane, świetnym pomysłem będą wianki na drzwiach, girlandy u portali lub wielkie donice dostojnie witające weselnych gości.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź