Stylizacja ślubna z pawim oczkiem

Niesamowity zestaw kolorów, wyrazisty, głęboki ... magiczny dar natury: pawie pióra!

 

W poszukiwaniu detalu, który doda ślubnej stylizacji charakteru oraz połączy wspólnym mianownikiem elementy aranżacji weselnej sali, warto zwrócić się w stronę przyrody i jej bogactwa. W jednej z notek Inspiracji zachęcaliśmy do wykorzystania motywu motyla, dziś podsuwamy inny, równie magiczny dar natury: pawie pióra.

Niesamowity zestaw kolorów, wyrazisty, głęboki, idealnie skomponowany, świetnie podkreśli wyjatkowość dnia waszego ślubu.

 

 pawie pioro obraczki

 Źródło: flickr.com

 

W pawim piórze zachwycające są zarówno kolory, jakimi mruga do nas wieńczące je "oko", jak i sama forma pióra. Długie, wiotkie, ale sprężyste "łodygi" świetnie sprawdzają się jako elememty bukietów, dekoracji, stroików do włosów.

 

 Źródło: pinterest / elegantweddinginvites

Źródło:wishbucket com au

 

Pawie pióro inspiruje barwami - warto sięgnąć po składowe kolory pawiego oka: turkusy, szmaragdy, głębokie granaty, opalizujace brązy i zestawić je w swojej ślubnej stylizacji.

 

Źródło: pinterest / confetti ave

pawie piora kolory dodatki slubne

Źródło: flickr.com

 

Pawie pióra w bukietach ślubnych prezentują się nadzwyczaj pieknie i dostojnie. Tworzą wytworne kompozycje z kwiatami "poważniejszymi", jak kalie, storczyki czy róże.

 

 

Źródło:Flirty Fleurs

foto via pinterest

pawie piora bukiet slubny storczyki

Źródło: flickr.com

pawie piora bukiet slubny fiolety

Źródło: flickr.com

foto via theknot

 

Z racji swoich ciemnych barw, pawie oczka doskonałe są na męskie butonierki. Z dodatkiem kwiatów występujących w bukiecie panny młodej lub samodzielnie stanowią oryginalną ozdobę klapy marynarki.

 

 pawie piora butonierka kalia

Źródło: flickr.com

paiwie piora butonierka kalia

Źródło: flickr.com

 

Jeżeli zdecydowałyście się na motyw pawiego pióra lub wykorzystanie jednej z jego barw jako koloru przewodniego, macie wiele możliwości, aby to zrealizować.

 

pawie pioro podwiazka panna mloda turkusowe buty

Źródło: flickr.com

Źródło: pinterest / etsy.com

foto via pinterest / weddingomania

 

Pióra są idealne jako detal ozdoby do włosów. Opaska, spinka czy bardziej zdecydowany stroik lub fascynator z pawim okiem wygląda urzekająco, nieco w stylu retro czy vintage.

 

Źródło: pinterest / etsy.com

Źródło: howtodoit

Źródło: theknot

 

Biżuteria również lubi piórka - wybór jest spory delikatne kolczyki, pierścionek, broszka czy pawia kolia.

 

Źródło:pinterest / brides

Źródło: pinterest / etsy.com

 

Motyw pawiego pióra z łatwością przeniesiecie na weselne stoły i sale. Pióra w bukietach, kompozycjach kwiatowych, obrusy, serwetki, dekoracje krzeseł w fioletach, turkusach, brązach.

 

foto via brideindreams.blogspot.com

foto via elegantweddinginvites.com

pawie piora wieniec na drzwi dekoracja

Źródło: flickr.com

pawie pioro dekoracje weselnych stolow bukiety

Źródło: flickr.com

 

Uzupełnieniem, a może raczej zwieńczeniem całości może stać się tort weselny i słodkości z motywem i kolorach pawiego oka.

 

foto via instagram

foto via Site For Everything

pawie piora tort weselny muffiny weselne menu

Źródło: flickr.com

 

A wiedzieliście, że pawie występują również w wersji "light"? Tak, wśród tego gatunku zwierząt również zdarzają się albinoskie egzemplarze. Okazuje się, że ich pióra, mimo że pozbawione charakterystycznych barw, również mogą zdobić! Może więc postawicie na monochromatycznego pawia jako detal waszych weselelnych stylizacji. Oryginalność: +100 ;)

 

pawie piora paw zaproszenia weselne

Źródło: flickr.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź