Stylizacja ślubna z pawim oczkiem

Niesamowity zestaw kolorów, wyrazisty, głęboki ... magiczny dar natury: pawie pióra!

 

W poszukiwaniu detalu, który doda ślubnej stylizacji charakteru oraz połączy wspólnym mianownikiem elementy aranżacji weselnej sali, warto zwrócić się w stronę przyrody i jej bogactwa. W jednej z notek Inspiracji zachęcaliśmy do wykorzystania motywu motyla, dziś podsuwamy inny, równie magiczny dar natury: pawie pióra.

Niesamowity zestaw kolorów, wyrazisty, głęboki, idealnie skomponowany, świetnie podkreśli wyjatkowość dnia waszego ślubu.

 

W pawim piórze zachwycające są zarówno kolory, jakimi mruga do nas wieńczące je "oko", jak i sama forma pióra. Długie, wiotkie, ale sprężyste "łodygi" świetnie sprawdzają się jako elememty bukietów, dekoracji, stroików do włosów.

 

Pawie pióro inspiruje barwami - warto sięgnąć po składowe kolory pawiego oka: turkusy, szmaragdy, głębokie granaty, opalizujace brązy i zestawić je w swojej ślubnej stylizacji.

Pawie pióra w bukietach ślubnych prezentują się nadzwyczaj pieknie i dostojnie. Tworzą wytworne kompozycje z kwiatami "poważniejszymi", jak kalie, storczyki czy róże.

Z racji swoich ciemnych barw, pawie oczka doskonałe są na męskie butonierki. Z dodatkiem kwiatów występujących w bukiecie panny młodej lub samodzielnie stanowią oryginalną ozdobę klapy marynarki.

Jeżeli zdecydowałyście się na motyw pawiego pióra lub wykorzystanie jednej z jego barw jako koloru przewodniego, macie wiele możliwości, aby to zrealizować.

Pióra są idealne jako detal ozdoby do włosów. Opaska, spinka czy bardziej zdecydowany stroik lub fascynator z pawim okiem wygląda urzekająco, nieco w stylu retro czy vintage.

Biżuteria również lubi piórka - wybór jest spory delikatne kolczyki, pierścionek, broszka czy pawia kolia.

Motyw pawiego pióra z łatwością przeniesiecie na weselne stoły i sale. Pióra w bukietach, kompozycjach kwiatowych, obrusy, serwetki, dekoracje krzeseł w fioletach, turkusach, brązach.

Uzupełnieniem, a może raczej zwieńczeniem całości może stać się tort weselny i słodkości z motywem i kolorach pawiego oka.

A wiedzieliście, że pawie występują również w wersji "light"? Tak, wśród tego gatunku zwierząt również zdarzają się albinoskie egzemplarze. Okazuje się, że ich pióra, mimo że pozbawione charakterystycznych barw, również mogą zdobić! Może więc postawicie na monochromatycznego pawia jako detal waszych weselelnych stylizacji. Oryginalność: +100 ;)

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź