Surdut na ślub na nowocześnie

Planujesz wykwintny ślub w bajkowej otoczce, Panna Młoda ma już piękną suknię ślubną, ale nadal brakuje Ci pomysłu, co powinien założyć na siebie Pan Młody, by podkreślić wyjątkowość dnia? Być może surdut, jako alternatywa do standardowych garniturów czy smokingów, jest tym czego poszukujesz… choć zazwyczaj nosi się ten formalny strój z kamizelką, możemy też podejść do tematu nowocześnie, podchodząc do klasyki z przymrużeniem oka.

 

 

Zacznijmy od podstaw, czyli krótkiego wstępu czym właściwie jest tak rzadko spotykany w Polsce surdut. Surdut to wykwintny strój dzienny, mniej wykwintny niż frak, którego nie powinno zakładać się przed godziną 18:00, ale jednak nadal bardziej wykwintny niż garnitur czy smoking. Należy do rodziny tzw. body coats, czyli specjalnych marynarek charakteryzujących się szwem w talii, dzięki czemu idealnie podkreśla linię sylwetki.

Najbardziej wyróżniającą się cechą surduta, dostrzegalną już w pierwszej sekundzie, jest długa marynarka o zaokrąglonym u dołu kształcie. To właśnie ten dostojny „ogon” sprawia, że surdut staje się dużo bardziej kuszącym przyodzieniem dla Pana Młodego niż klasyczny garnitur – wyróżnia on bowiem Ślubującego spośród gości weselnych, a całej ceremonii dodaje niezaprzeczalnej dystynkcji.

 

 

W tradycyjnej wersji surdut nosi się zawsze z kamizelką, za którą nie przepada większość mężczyzn. Można też jednak podejść do tematu bardziej nowocześnie i zastąpić klasyczny surdut marynarką surdutową w komplecie ze spodniami do surdutu, jak zrobiono to na zdjęciach poniżej od męskiej marki garniturowej, GIACOMO CONTI. Przedstawiona tu propozycja wygląda wykwintnie mimo nowoczesnej formy surdutu, jednak w żaden sposób nie ogranicza komfortu Pana Młodego dodatkowymi sztukami odzieży. Do kompletu wystarczy koszula z plisą kryjącą guziki, czarna mucha i biała poszetka oraz kontrastująca butonierka.

 

 

Surduty zazwyczaj wyszywa się na miarę – u krawca lub serwisowo. Oczywiście ceny w każdym z miejsc będą inne, a mniej zapłacimy w salonach mody męskiej, dla przykładu w salonach Giacomo Conti wyszyjemy komplet z marynarką surdutową na miarę  z wysokiej jakości tkaniny (100% lub 90% wełna, podszewka z wiskozy) już w okolicach 2000-2500 złotych. Za idealne dopasowanie pod budowę Pana Młodego, wydaje się nie być to ceną przesadzoną.

Fotografie:stylizacje męskie - Giacomo Conti, stylizacja damska – Pracownia Sukien Ślubnych Anna Lachor

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź