Trendy ślubne: Trzyrzędowy garnitur wraca do łask

Za czasów II wojny światowej była nieodłącznym elementem garderoby brytyjskich dżentelmenów, później została nieco zapomniana i odłożona w kąt. Teraz powraca by znów podbijać serca mężczyzn.

Za czasów II wojny światowej była nieodłącznym elementem garderoby brytyjskich dżentelmenów,  później została nieco zapomniana i odłożona w kąt. Teraz powraca by znów podbijać serca mężczyzn. Kamizelka, bo o niej mowa, sprawi że niejedna stylizacja wzniesie się na wyższy poziom elegancji. Firma GIACOMO CONTI, która od lat dba o wizerunek mężczyzn podpowiada, by w tym sezonie włączyć ją nie tylko do smart casualowych propozycji, ale przede wszystkim do ślubnych stylizacji.

    

Trzyczęściowy garnitur - dlaczego warto po niego sięgnąć? 

Po pierwsze – wygląd. Trzyczęściowy garnitur prezentuje się bardzo elegancko, dodając mężczyźnie stosownej wykwintności i sprawia, że stylizacja Pana Młodego na długo pozostaje w pamięci zaproszonych gości. 

Po drugie – moda. Kamizelka w męskiej szafie to must have sezonu 2016/2017, o czym przeczytać możemy na niejednym blogu modowym i w niejednym magazynie.

Po trzecie – wygoda. Włączenie do stylizacji kamizelki pozwala na to, aby mężczyzna nosił rozpiętą marynarkę kiedy stoi. W przypadku kiedy jej zabraknie jest to oczywiście niedozwolone. Mężczyźni decydujący się na kamizelkę nawet po zdjęciu marynarki będą wyglądali znakomicie, co warto wziąć pod uwagę w trakcie długiej nocy wesela. 

 

 

Fasony kamizelek

GIACOMO CONTI w obecnym sezonie promuje dwa typy kamizelek - dwurzędowe, z bardzo eleganckim kołnierzem o szalowym fasonie, oraz jednorzędowe, klasyczne wersje kamizelek. Pierwszy typ, przez wzgląd na głębsze wycięcie, pozwala nie tylko na dobór krawata do białej koszuli ślubnej, ale również i ascota. Ten drugi, jednorzędowy typ, lepiej sprawdzać się będzie w duecie z dobrze nam znanym krawatem.

Obie wersje dostępne są w komplecie ze spodniami garniturowymi i marynarką, dzięki czemu można również swobodnie wykorzystać jedynie dwa elementy zestawu – spodnie i marynarkę lub spodnie i kamizelkę.

 

Fot. kamizelka dwurzędowa GIACOMO CONTI

 

 

Fot. kamizelka jednorzędowa GIACOMO CONTI


O tym, o czym warto pamiętać przy doborze odpowiedniej kamizelki, to to, by ciasno przylegała do ciała, ale też nie krępowała ruchu. Nie może być ani zbyt luźna, ani zbyt opięta.

 

Wzory i kolory

W tym sezonie w modzie męskiej królują odcienie granatu i niebieskiego. W zależności od preferencji Pana Młodego dostępne jest są zarówno intensywne odcienie, jak i stonowane ciemniejsze wełny.

 

 

Tegoroczne trendy przemycają do stylizacji również wzory. Warto więc wziąć pod uwagę również garnitur trzyczęściowy w prążki. Nosiły go największe gwiazdy Hollywood, inspirowane brytyjskim stylem, a także amerykański gangster o włoskich korzeniach – Al Capone, który do dzisiaj pozostaje ikoną męskiego szyku. Pojawił się na ulicach Londynu na przełomie XIX i XX wieku. Tak jak i kamizelka odszedł na pewien czas w zapomnienie, aby powrócić w tym sezonie jako jeden z topowych trendów. 

 

Dodatki

Jeżeli decydujemy się na garnitur 

Nie każdy Pan Młody będzie się czuł dobrze we wzorzystych garniturach. W tym przemycić desenie w niebanalnych dodatkach. Granatowy trzyczęściowy garnitur będzie wyglądał doskonale w połączeniu z kontrastującymi dodatkami w ciepłych kolorach. o od Pana Młodego powinno zależeć, czy lepiej będzie się czuł w bardzo formalnym krawacie, czy równie eleganckiej, ale nieco bardziej figlarnej muszce.

Butonierkę można urozmaicić ciekawą przypinką zamiast kwiatowej wiązanki. GIACOMO CONTI proponuje również aby włączyć do stylizacji poszetkę, nawiązującą do najmodniejszych w tym sezonie kwiatowych inspiracji.         

 

GIACOMO CONTI 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź