Tych rzeczy nie rób! 5 modowych wpadek Pana Młodego

Przeczytaj ten tekst i raz na zawsze pozbądź się niepewności, czy coś wypada, czy nie w tym jednym, najważniejszym dniu.

 

Pewnie wiele razy słyszeliście, że rodzina i znajomi ochoczo komentowali stylizację Pana Młodego albo dobór dodatków. Dobrze, o ile słychać było same zachwyty, gorzej jeśli opinie były zgoła odmienne.

Oczywiście nieżyczliwi zawsze się znajdą ale po co dawać im dodatkowy pretekst do rozmów. Przeczytaj ten tekst i raz na zawsze pozbądź się niepewności, czy coś wypada, czy nie w tym jednym, najważniejszym dniu.  

 

Lancerto.pl 

 


Niepotrzebny przepych - czasem mniej znaczy więcej  

Wielu Panów Młodych, często za namową wybranki stara się za wszelką cenę „zabłysnąć” czymś oryginalnym, wyjątkowym lub czymś czego nikt jeszcze nigdy nie miał. Często pada argument, że to takie niebanalne, a ślub ma się tylko raz. No właśnie, nie zmarnuj tej okazji strojem, który dzisiaj wydaje się być fajny, a za kilka lat sprawi, że będziesz wstydził się zaglądać do ślubnego albumu ze zdjęciami.

Jeszcze kilka lat temu mogliśmy obserwować prawdziwy wysyp garniturów ślubnych w szampańskich kolorach, o tkaninach błyszczących niczym dyskotekowa kula. Na szczęście ta moda powoli mija i Panowie chętniej wybierają klasykę, która zawsze się obroni. Uważaj też na wszelkiego rodzaju zdobne koszule z żabotami, zgrupowaniami guzików, trzema nakładanymi kołnierzykami.

Odpuść sobie też błyszące muszniki, krawatki i inne tego typu akcesoria, no chyba, że zaraz po ceremonii masz zamiar wystąpić w filmie kostiumowym…

 

Lancerto.pl 

 


Skarpety i ich kolor 

Mały element garderoby, który potrafi wywołać niemałe zamieszanie. Wszyscy śmieją się z białych skarpet i sandałów, sieć pełna jest zdjęć zrobionych po kryjomu na ulicy albo na wakacjach Panom, którzy wyglądają jakby przed chwilą grali w tenisa i tylko zamienili tenisówki na sandały.

Tymczasem, mało osób zdaje sobie sprawę, że założenie czarnych skarpet np. do granatowego albo niebieskiego garnituru jest tylko trochę mniej „wstydliwe” niż legendarne już wyżej wymienione połączenie. Różnego rodzaju przewodniki pełne są porad dotyczących łączenia skarpet z butami i spodniami. Warto zapamiętać trzy z nich.

Jedna mówi, że skarpety w przypadku okazji o wysokim stopniu formalności należy dobierać pod kolor spodni (granat do granatu, szarość do szarości itd.) przy czym skarpety powinny być o ton ciemniejsze, dzięki temu niejako „przedłużają” one linię spodni i sprawiają, że nogi wyją się być dłuższe. Druga zasada tyczy się koloru czarnego, takie skarpety nosimy w zasadzie wyłącznie do butów czarnych i czarnych spodni. Błędem będzie założenie czarnych skarpet do butów brązowych, koniakowych albo burgundowych. Inaczej ma się sprawa ze skarpetami granatowymi, które z powodzeniem możesz założyć zarówno do brązowych, jak i czarnych butów. Trzecia zasada, chyba najważniejsza – odpowiednia długość. Skarpety w przypadku takich okazji jak ślub powinny być nieco dłuższe. Często zdarza się, ze przy siadaniu zbyt krótka skarpeta po prostu zsunie się nieco z nogi.

Uwierzcie Panowie, widok owłosionej męskiej łydki nie jest niczym zjawiskowym. 

 

Lancerto.pl

 

 

Kwiatek do klapy 

No właśnie jak to z tym kwiatkiem jest? Nosić czy nie nosić, a jeśli już, to taki z bukietu Panny Młodej, a może zupełnie inny? A w ogóle to gdzie go przypiąć? Spokojnie, zacznijmy od początku i tego czym jest butonierka, wiele osób myli ją z poszetką albo kieszonką.

Poszetka to niewielka chusteczka, którą chowasz w kieszonkę piersiową marynarki. Zaś ta kieszonka to brustasza. Butonierka natomiast, to dziurka guzikowa umiejscowiona zazwyczaj w lewej klapie marynarki i to właśnie w tym miejscu należy przypinać kwiatek. Tradycyjne zasady męskiego dress code mówią, iż powinien być to biały lub czerwony goździk albo róża.

Naszym zdaniem Panowie Młodzi nie muszą być, aż tak restrykcyjni i równie dobrze mogą użyć kwiatka z bukietu Panny Młodej. Najlepiej, aby by to pojedynczy kwiatek. Bogato zdobione mini bukieciki nie są w dobrym stylu.

I jeszcze jedno, nigdy ale to przenigdy nie wykładaj kwiatka w kieszonkę marynarki, ta zarezerwowana jest wyłącznie dla poszetki. 

 

Lancerto.pl

 


Krawat i poszetka uszyte z identycznej tkaniny 

Krawat, mucha i poszetka to niezwykle ważne dodatki, są na widoku i przyciągają wzrok. Błędem jest założenie poszetki uszytej dokładnie z tego samego materiału co krawat i poszetka.

Zgodnie z męskim dress code, poszetka powinna jedynie nawiązywać do koloru lub wzoru krawatu. A w takich sytuacjach jak ślub wskazane jest, aby odwoływała się do koloru koszuli, czyli była po prostu uszyta z białej bawełny, jedwabiu albo lnu.  

Jeżeli wybrałeś na swój ślub smoking, pamiętaj o muszce. Krawat do smokingu będzie niewybaczalnym błędem. 

 

Lancerto.pl

 

 

Brązowy kolor  

Brąz, burgund albo kolor koniakowych to świetny wybór obuwia w przypadku codziennego garnituru lub zestawów w stylu smart casual.

Na swój własny ślub wybierz buty z czarnej licowej skóry albo lakierki, jeżeli zdecydowałeś się na smoking. Błędem będą też garnitury brązowe. W męskiej modzie formalnej brąz zarezerwowany jest na swobodniejsze okazje, czas wolny, takie jak weekendy czy spotkania towarzyskie o niższej randze. 

 

 

Lancerto.pl 
 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź