UCIECZKA OD TRADYCJI CZYLI NIETYPOWE POMYSŁY NA ŚLUB

Istnieje mnóstwo pomysłów, aby ten dzień stał się dla młodej pary prawdziwą przygodą. Wystarczy odrobina fantazji, odwagi i pozytywnego szaleństwa, by zrealizować niekonwencjonalny ślub.

fotografia: BedurWeddings

 

Coraz częściej pary uciekają od tradycyjnej formy ślubu w kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego.  Pragną nadać ceremonii oryginalnego charakteru i sprawić by była zapamiętana jako wyjątkowa, zarówno przez nich, jak i przez weselnych gości.

Istnieje mnóstwo pomysłów, aby ten dzień stał się dla młodej pary prawdziwą przygodą. Wystarczy odrobina fantazji, odwagi i pozytywnego szaleństwa, by zrealizować niekonwencjonalny ślub.

Koncepcji jest mnóstwo, od bardziej ekstremalnych typu ślub pod wodą, czy w powietrzu, po ślub na łonie natury, na statku czy w równie nietypowej scenerii. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia i Urzędnik Stanu Cywilnego…

Niestety to od niego zależy, czy nasz oryginalny pomysł zostanie zrealizowany. Należy zebrać niezbędne dokumenty, poznać regulamin zawarcia związku małżeńskiego poza murami Kościoła czy USC i odbyć bogatą w argumentację rozmowę z urzędnikiem.

Trzeba również pamiętać o tym, że nietypowy ślub będzie niósł za sobą dodatkowe koszty. Mimo przeszkód, warto zawalczyć o nadanie nietuzinkowego charakteru naszej uroczystości.

 

fotografia: Białe Kadry

 

Dość popularnym wyborem stają się ostatnio śluby na łonie natury. Leśna polana, ogród pełen kwiatów, góry czy pomost nad jeziorem… Romantycznych scenerii jest wiele, wszystko zależy od klimatu ślubu i koncepcji wybranej przez młodą parę. Coraz częściej realizowanym pomysłem jest tzw. garden party. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które samodzielnie chcą zaaranżować przestrzeń i zorganizować dodatkowe atrakcje dla gości.  Białe namioty, zieleń, mnóstwo kwiatów i muzyka na żywo rozprzestrzeniająca się w eter. To wszystko dodaje magii ceremonii. Jest cudownym pomysłem, niestety nieco zależnym od figlarnej pogody, warto więc mieć w zanadrzu jakiś plan awaryjny.

Jeśli lubicie klimaty średniowieczne, świetnym pomysłem jest organizacja ślubu na zamku, niewątpliwie poczujecie się jak książęca para, przeznaczając fundusze fundusze na oprawę artystyczną (aktorów przebranych w dworskie stroje, szczudlarzy, zespół grający muzykę średniowieczną). Oryginalność i gwarancja dobrej zabawy będzie stuprocentowa.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

Czasem warto zejść z lądu i popłynąć w weselny rejs - zawsze można zarzucić kotwicę i oddać się również lądowym atrakcjom. Imprezę weselną na statku łatwo rozbujać, lepiej jednak przed wyborem zorientować się, czy ktoś wśród gości nie cierpi na chorobę morską.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

Nietypowym konceptem jest organizacja ślubu pod ziemią. Zakochani mają możliwość zawarcia związku małżeńskiego w podziemnej kaplicy św. Kingi (cena wynajmu za 1h to ok. 2000 zł, zależnie od liczby osób).

Nie tylko miejsce, ale również środek transportu może odbiegać od standardowych wyborów.  Do ślubu możecie pojechać karocą, rowerami, w rockowym klimacie na harleyach lub przylecieć balonem.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

Wachlarz możliwości jest szeroki, zależny od budżetu, Waszych osobowości i celu, dla którego chcecie uciec od tradycyjnych zaślubin.

Wyłamanie się z szablonu i schematycznego podejścia do ślubu nie może jednak przysłonić głównej przyczyny zawarcia związku małżeńskiego, mianowicie miłości.

Niech nie zaślepi Was chęć pokazania się rodzicom, znajomym, czy sąsiadom.  Miejcie to na względzie planując Waszą osobistą wizję uroczystości.

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #atrakcjeweselne - zobacz 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź