UTWORY NA PIERWSZY TANIEC – ZAGRANICZNE HITY OSTATNIEJ DEKADY

"Propozycji na pierwszy taniec nigdy za wiele. Odpowiadając na Wasze zapytania postanowiliśmy tym razem przygotować zestawienie obcojęzycznych piosenek które były hitami przez ostatnie 10 lat. Zapraszamy PUZZLE Cover Band


"Propozycji na pierwszy taniec nigdy za wiele. Odpowiadając na Wasze zapytania postanowiliśmy tym razem przygotować zestawienie obcojęzycznych piosenek które były hitami przez ostatnie 10 lat.  Zapraszamy  PUZZLE Cover Band 

Możliwe, że w któryś z poniższych utworów jest bardzo bliski Waszej znajomości i wiążą się z nim miłe wspomnienia. Na przykład konkretna piosenka była w tle w restauracji podczas Waszego pierwszego spotkania, wspominacie ją miło ze wspólnych wakacji lub przeżywaliście przy niej chwile miłosnych uniesień. Jeżeli właśnie tak było, to zapewne warto zastanowić się nad którąś z poniższych propozycji jako utworem na pierwszy taniec na Waszym weselu.

 

Zacznijmy od roku 2007

Niesłabnącą popularnością cieszy się powstały nieco wcześniej hit Jamesa Blunta, brytyjskiego wokalisty, który niegdyś był żołnierzem i pełnił służbę w Kosowie. Ten romantyczny utwór jest strzałem w dziesiątkę. „You’re beautiful”

 

 

 

Nieco mniej romantycznym utworem, ale jednak niesamowitym przebojem stała się piosenka Rihanny z albumuGood girl gone wild” pt. „Umbrella”

 

 

 

W bardzo ciekawy sposób została przerobiona przez grupę The Baseballs, nabierając zupełnie innego charakteru.

 

 

Jeżeli pierwszy taniec marzy Wam się jako rock and roll to ta aranżacja będzie wyśmienita.

 

 

Rok 2008

Na pierwsze miejsce Bilboard Pop Charts wdrapuje się mega hit Sary Bareilles pt. „Love Song”.  Bardzo przyjemny w odbiorze utwór w umiarkowanym tempie, a jednocześnie niosący ze sobą dużą dawkę energii. Chociaż jego tekst nie jest o do końca wzajemnej miłości, to może ze względu na wartswę muzyczną warto rozważyć ten utwór.

 

 

 

„Nikt nie stanie na drodze tego co do Ciebie czuję” takimi romantycznymi słowami piosenki pt. „No one” rozgłos zyskała Alicia Keys.

 

 

 

Zespół Coldplay wydaje wówczas utwór który rok później zdobywa nagrodę Grammy w kategorii piosenka roku. Mowa oczywiście o przeboju „Viva la vida”.

 

 

 

Rok 2009

Rockowa ballada grupy Kings of Leon w której można usłyszeć tekst „Przydałby mi się ktoś taki jak Ty”, była topowym wówczas numerem. „Use Somebody”.

 

 

 

Z cheerleadera stał się bardzo rozpoznawalnym wokalistą i przebojem stała się jego piosenka w rytm której całe ciało zaczyna bujać się samo. „Jestem Twój” -  czy można sobie wyobrazić lepszą dedykację dla kobiety która chwilę wczesniej została żoną swojego ukochanego mężczyzny? Jason Mraz - „I’m Yours”.

 

 

 

Rok 2010

Na światowym rynku muzycznym coraz bardziej znanym staje się Bruno Mars, wokalista tóry jest właścicielem trzyoktawowej skali głosu. Przepiękne miłosne wyznanie  znajdziemy w jednym z jego hitów -  „Just the way you are”.

 

 

 

Jeżeli Wasza znajomość miała jakieś wspomnienia związane z „american dream” to przypominamy o hicice Jaya Z nagranego wspólnie z Alicią Keys gdzie główną rolę odgrywa Nowy Jork „Empire State of mind”.

 

 

 

Rok 2011

Adelle, wokalistka która zasłynęła utworem „Rolling in the deep” bezapelacyjnym numerem 1 z płyty „21” zaproponowała doskonałą balladę pt. „Someone like you”.

 

 

 

Rok 2012

Rihanna, piękność z Barbadosu, która debiutowała jako nastolatka nagrywa bardzo energetyczny utwór pt, „We found love”.

 

 

 

Dużo elektronicznych brzmień przeplatanych kantylenowym śpiewem - francuski DJ David Guetta wspólnie z wokalistką o pseudonimie Sia wydaje dyskotekowy hit pt. „Titanium” .

 

 

 

Rok 2013

Czym jest dla siebie dwóch świeżo upieczonych małżonków? Jak najczęściej się do siebie zwracają? „Skarbie !” No właśnie i o takim dokładnie tytule absolutnym numerem jeden staje się utwór „Treasure” Bruno Marsa. Prezentujemy wersję z sekcją dętą live.

 

 

 

Ten rok należy bez wątpienia do tego artysty. W jego kolejnym hicie możemy usłyszeć bardzo otwarte wyznanie: „Bo Twoja seksualność sprawia ze jestem w raju” Bruno Mars i jego „Locked out of heaven”.

Również niesamowicie energetyczna wersja z instrumentami dętymi live, zwróćcie uwagę na choreografię, może ona tez Was zainspiruje.

 

 

 

Rok 2014

„Bo wszystko to co we mnie, kocha to co w Tobie” możemy usłyszeć w pięknej balladzie Johna Legenda „All of me”. Piosenka wręcz idealna do choreografii ułożonej przez zawodowca, jeżeli chcielibyście skorzystać z lekcji tańca.

 

 

 

Latynoskie rytmy i wielki powrót długo niesłyszanego w nowym repertuarze artysty. Enrique Iglessias nagrywa wyjątkowy utwór który kojarzy się z wakacjami na Karaibach i wszelkich hiszpańskojęzycznych zakątkach świata. „Bailando”. Jeżeli byliście wtedy na wakacjach, to ten utwór nie mógł was ominąć.

 

 

 

Rok 2015

„Kochaj mnie tak jak kochasz, dotykaj mnie tak jak dotykasz… na co czekasz?” Prawda że piękne wyznanie? Ellie Goulding raczy nas swoim świetnym utworem na pierwszy taniec pt, „Love me like you do”.


 

 

Rok 2016

Nie musieliśmy się zastawiać ani minuty nad numerem, który możemy zaproponować w 2016 roku. Dawno żaden utwór nie ujął nas tak jak ten właśnie utwór. Jest w nim magia, emocje, kunszt wokalny, to piosenka idealna wręcz na pierwszy taniec. Kojarzy się z sensualnymi, uwodzicielskimi ruchami, gorącymi spojrzeniami i żarem uczuć. Wokalistów i fantów tej piosenki ostrzegamy, jest to utwór niezwykle wymagający wokalnie.

Upewnijcie się, że zespół który wybieracie jest go w stanie zagrać na poziomie jakiego sobie życzycie. Jeżeli wybierzecie czołowy cover band w kraju –  z pewnością poradzi sobie z nim. Jeżeli nie – odtwórzcie ten utwór z płyty. Rihanna i jej „Love on the brain”

 

 

 

Utwór jest zdecydowanie realny do zagrania przez zawodowców, jako ciekawostkę pokazujemy cover i wykonanie live, śpiewa rumuńska wokalistka Delia:


 

Powyższe propozycje mają poza tym że są obcojęzyczne - jedną wspólną cechę – każda z przedstawionych piosenek miała swój czas kiedy była na szczycie. To mega hity, których nie dało się przeoczyć lub pominąć. Mamy nadzieję, że któryś z nich przypomniał Wam wspólne chwile i stanie się utworem na pierwszy taniec, będzie Was przenosił do miłych wspomnień i przeżyć.

Jeżeli macie swoje mega hity ostatniej dekady które uważacie za świetne na pierwszy taniec – podzielcie się z nami w komentarzach.

Damian Łaszek
PUZZLE Cover Band 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź