10 detali o których warto pamiętać w dniu ślubu

Dzień ślubu już tuż, tuż... a Ty masz nieodparte przeczucie, że w natłoku spraw zapomnisz o jakimś detalu? Podpowiemy Ci o czym warto pamiętać.

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

Dzień ślubu już tuż, tuż... a Ty masz nieodparte przeczucie, że w natłoku spraw zapomnisz o jakimś detalu? Nie panikuj!

Podpowiemy Ci o jakich drobnych szczegółach warto pamiętać w dniu ślubu.

 

 

Kilka detali, o których warto pamiętać w dniu ślubu

 

1. Ślubna torebka z kosmetykami

 

Dzień przed ślubem spakuj do niej ulubiony błyszczyk, tusz do rzęs, odświeżające chusteczki, pastylki miętowe, chusteczkę na wypadek łez.

Obok torebki koniecznie uszykuj biżuterię na ślub, tak aby niezapodziała się gdzieś w szale przedślubnych przygotowań!

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

2. Przemowa na wesele

 

Jeśli planujesz przemowę podczas ceremonii zaślubin, lub wesela koniecznie spisz ją na kartce.

Nawet jeśli masz zdolności oratorskie, tego dnia może zabraknąć Ci słów - przecież to bardzo emocjonalna chwila.

Jeśli natomiast marzysz aby ktoś inny przemówił na Waszym weselu to odpowiednio wcześniej poproś tą osobę tak aby nie czuła się zaskoczona i miała czas przygotować się odpowiednio (np. świadkowie, rodzice, itp.)

 

 

3. Odpowiednio dobrana bielizna

 

Spędzając długie godziny żeby wybrać tą jedną jedyną suknię często zapominamy o tym, że dobór odpowiedniej bielizny też  ma ogromne znaczenia.

Zdziwisz się jak bardzo kobieco i sexy poczujesz się z nową, piękną bielizną pod swoją suknią ślubną.

Uwaga! Koniecznie przymierz suknię na bieliznę jakiś czas przed ślubem, tak żeby nic Cię nie zaskoczyło i abyś miała całkowitą pewność że nic Cię nie uwiera i czujesz się idealnie :)

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

4. Program Wesela

 

Jeśli planujesz jakieś dodatkowe atrakcje dla gości stwórz swoisty program lub menu ceremonii i wesela.

Taki program sprawdzi sie nie tylko w przypadku ślubu międzynarodowego, ale pomoże Ci poinformować gości na przykład o tym, że tort będzie krojony tuż po obiedzie (a nie o północy), że w sali obok będzie rozstawiona fotobudka, że w hotelu macie animatora, który zajmuje się dziećmi, lub że bardzo prosicie o wpis do księgi gości, która będzie leżała tuż przy słodkim stole.

Goście na pewno będą wdzięczni i z pewnością nie pominą żadnej z atrakcji ;)

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

5. Ulubiona muzyka

 

Stwórzcie listę z Waszymi ulubionymi piosenkami i prześlijcie kapeli lub DJ-owi, tak żeby ulubione rytmy mogły Wam towarzyszyć podczas wesela.

A jeśli macie gości którzy będą podróżować do domu dłużej niż 30 minut zgrajcie (odpowiednio wcześniej) te utwory na CD i wręczcie gościom po weselu - jako upominek na drogę - tak żeby poczuli raz jeszcze emocje wesela :)

 

 

6. Coś niebieskiego!

 

Zgodnie z tradycją pamiętaj aby podczas ceremonii mieć przy sobie coś starego, coś nowego, coś pożyczonego i coś niebieskiego.

Nawet jeśli nie jesteś przesądna to w tym dniu takie talizmany przynoszą... pewność siebie - wiec i szczęście ;)

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

7. Gadżety weselne

 

Aby urozmaicic wesele i wnieść "coś swojego" do ceremonii i do zdjęć, które  staną się pamiątką na całe życie odpowiednio wcześniej przygotuj tabliczki "Mr. Right", "Mrs. Always Right", girlandy z napisem "NOWOŻEŃCY", " Kocham Żonę", "Kocham Męża", lub śmieszne nakrycia na głowę.

Na pewno zostaną odpowiednio wykorzystane ;)

 

źródło: SlubneZakupy.pl

 

 

8. Pudełko na koperty

 

Faktem jest to, że większość prezentów ślubnych to koperty z wkładką. Odpowiednio wcześniej przygotuj estetyczne pudełko, lub wiklinowy koszyk na te koperty.

Nie na nic bardziej niestetycznego jak prezenty ładowane do torby foliowej z supermarketu trzymanej przez świadka. Na zdjęciach wygląda to po prostu koszmarnie!

 

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 

 

9. Podziękowania dla ... rodziców i świadków

 

Większość par dziękuje na weselu swoim rodzicom. Na ogół jest to kosz ulubionych smakołyków lub kwiaty.

Jeśli i Wy planujecie takie podziękowanie, to przygotujcie je wcześniej i poproście aby np. świadkowa zaopiekowała się tymi upominkami i na czas dostarczyła je na salę.

Jeśli postanowicie zdać sie na siebie to o północy może okazać się że kwiaty zostały w mieszkaniu Pana Młodego na drugim końcu miasta...

Jeśli chodzi o upominki dla świadków i druhen to coraz częściej Para Młoda wręczą im drobne, ale pamiątkowe gadżety tak aby wyróżnić i docenić ich wkład w przygotowania (np. czekoladki, bransoletka, wino, czy świece zapachowe).

 

źródło: SklepSlubny.Love

 

 

10. Piosenka na pierwszy taniec

 

Wybierzcie swój utwór! Nagrajcie i prześlijcie kapeli odpowiednią wersję Waszego ulubionego utworu (taką do której ćwiczyliście taniec), tak żeby niebyło żadnych nieporozumień i taniec wypadł perfekcyjnie. 

I jeszcze jedna rada... WYŚPIJCIE SIĘ... w końcu następnego dnia bierzecie ślub!

 

fotografia: Brańka & Kowaleczko Fotografia

 

 

Zobacz także:

JAK WYBRAĆ REPERTUAR NA PIERWSZY TANIEC

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź