Wybór idealnej sukni ślubnej

Dziś o tym na co zwrócić uwagę przy wyborze ślubnej sukni oraz na ile czasu przed ślubem najlepiej rozpocząć jej poszukiwania..

suknie: OKSANA MUKHA

 

Wymarzona suknia ślubna


Znalezienie tej jedynej, niepowtarzalnej sukni ślubnej to dla każdej Panny Młodej nie lada wyzwanie. I choć czasami rzeczywiście bywa tak, że przyszła Panna Młoda przymierza pierwszą suknię, która finalnie okazuje się strzałem w dziesiątkę,  to jednak nie ukrywajmy – taka sytuacja to jedna na milion. 

Wybór ten jest trudny przede wszystkim z uwagi na fakt, iż każda kobieta chce w tym wyjątkowym dniu wyglądać olśniewająco i idealnie. O tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze ślubnej sukni oraz na ile czasu przed ślubem najlepiej rozpocząć jej poszukiwania, dowiecie się w dalszej części artykułu.

 

Kiedy zacząć poszukiwania sukni ślubnej?

Mówi się, że zamówienie sukni 4 miesiące przed planowaną datą ślubu to termin, którego nie powinno się przekraczać, aby spokojnie zdążyć ze wszystkimi ostatecznymi przymiarkami. Jednak zarówno wśród poszczególnych salonów sukien ślubnych jak i według profesjonalnych konsultantów ślubnych, poszukiwania warto zacząć już około rok- 8 miesięcy wcześniej. 

Jest to zdecydowanie czas, kiedy możesz pozwolić sobie zarówno na poszukanie inspiracji i Twojej indywidualnej wizji tego, jak chciałabyś wyglądać w ten dzień, a także na spokojne  i bezstresowe poszukiwania po różnych salonach sukien ślubnych. Dzięki temu możesz również poprzymierzać bardzo różnorodne modele sukni i dokonać odpowiedniego wyboru, nie czując tym samym presji tego, że pozostało Ci niewiele czasu. 

 

 

 

Jak wyglądają przymiarki sukni, w której pójdziesz do ślubu?! 

Kiedy już wybierzesz konkretny model z salonu, wówczas umawiasz się na przymiarki przedślubne (zazwyczaj dwie lub trzy). Termin takich przymiarek może być bardzo różnorodny, natomiast zwykle mają one miejsce od 3 do 1 miesiąca przed ślubem. 

Celem pierwszej przymiarki jest w głównej mierze odpowiednie zaznaczenie długości wybranej sukni, jaką chciałaby uzyskać Panna Młoda, zmierzenie dokładnych wymiarów PM, a także naniesie poszczególnych, ewentualnych korekt oraz ewentualnie dobór różnorodnych dodatków do sukni (jeśli salon takowe posiada). Kolejne przymiarki wyglądają podobnie, jednak wtedy już jest zdecydowanie większa dbałość o szczegóły i dopinanie ostatnich, ewentualnych poprawek. Ostatnia wizyta w salonie to odbiór naszej sukni. 

 

 

 

Wybór krawcowej – co z szyciem sukni od zera?

Nie da się ukryć, że zdecydowanie się na uszycie naszej kreacji ślubnej u krawcowej to często ryzykowny wybór. Jest to niewątpliwie bardzo odpowiedzialne zadanie. Z tego też względu warto zdecydować się na osobę, której możemy zaufać, lub też która cieszy się pozytywną opinią wśród osób trzecich. Jeśli wybierzemy właśnie taki rodzaj usługi, wówczas tutaj również warto wybrać się do krawcowej z co najmniej kilku miesięcznym wyprzedzeniem, aby w międzyczasie można było pozwolić sobie na poszczególne poprawki, które bez wątpienia należy wziąć pod uwagę. 

Istnieje naprawdę dużo plusów udania się do krawcowej lub krawca. Przede wszystkim, jeśli jest to osoba z dużym doświadczeniem, odpowiednimi kwalifikacjami i profesjonalizmem, wówczas będzie potrafiła stworzyć idealną, wymarzoną suknię ślubną właśnie dla Ciebie! Taka suknia nie tylko będzie posiadać wszystkie elementy, jakie tylko sobie zwizualizowałaś, ale także okaże się oryginalna i niepowtarzalna. 

Uszycie sukni ślubnej przez krawcową zazwyczaj trwa 3-4 miesiące, jednak (tak jak już zostało wspomniane wcześniej) pamiętajmy o tym, że „przezorny zawsze ubezpieczony”, dlatego warto udać się wcześniej i tym samym nie czuć tak dużej presji czasu oraz stresu, że coś może pójść nie tak. Jeżeli jest to zaufany usługodawca, można również skorzystać z okazji i poprosić o uszycie sukni dla świadkowej bądź mamy. 

 

 

 

Wypożyczenie sukni ślubnej 

Poza najpopularniejszymi usługami związanymi z suknią ślubną, czyli salon sukien ślubnych bądź udanie się do krawcowej, na obecnym rynku ślubnym powstaje coraz więcej firm, zajmujących się wypożyczaniem ślubnych sukni. Jest to niewątpliwie najrzadziej wybierana usługa przez Panny Młode, jednak warto poznać jej plusy, które jak najbardziej posiada. 

Taka propozycja z pewnością okaże się mniej kosztowna, niż w przypadku zakupu sukni. Poza tym, profesjonalne firmy wypożyczające suknie ślubne również potrafią mieć w swojej ofercie szeroki i ciekawy wybór różnorodnych i modnych modeli sukni. Przeważnie takie ślubne suknie wynajmowane są na okres od dwóch dni do nawet dwóch tygodni. Dodatkowo, w profesjonalnej i dobrej wypożyczalni możesz liczyć także na zaoferowanie poszczególnych poprawek czy też czyszczenie w cenie wynajmu. 

 

Wypożyczenie w dobie koronawirusa a teraz

Czas pandemii był niezwykle trudnym czasem dla całej branży ślubnej. Nie inaczej sytuacja wyglądała także w przypadku takich usług jak właśnie wypożyczalnie sukni ślubnej. W tamtym okresie było to mocno ograniczone, a nawet w niektórych salonach niemożliwe, oczywiście z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa. 

Obecnie jednak nie trzeba się o to martwić, gdyż jakiekolwiek obostrzenia w tej kwestii zostały już dawno zniesione. Nie zapominajmy jednakże o tym, iż każda profesjonalna firma wypożyczająca suknie ślubną, powinna nadal zachowywać wszelkie środki ostrożności oraz zadbać, o dokładne wyczyszczenie sukni po jej oddaniu. 

 

 

 

Jakie są koszty sukni ślubnej?

W przypadku gdy mówimy o kosztach, trudno tu przytoczyć konkretne widełki cenowe. Jeśli jednak bierzemy pod uwagę standardowy salon sukien ślubnych, należy liczyć się z kosztami od 2000 zł, do nawet 8 000 zł. Z kolei w salonach z nieco wyższej półki, są to często kwoty w wysokości kilkunastu, bądź nawet kilkudziesięciu złotych. W przypadku wybrania się do krawcowej, wówczas standardową i dość rozsądną ceną, są suknie do 3 000 zł. Jeśli natomiast mówimy o wypożyczalniach – tam można znaleźć równie pięknie fasony i modele za nawet kilkaset złotych. 

 

 

 

Nie zapominaj o swoich potrzebach! 

Pamiętajmy o tym, że to, w co ubierze się Panna Młoda, zależne jest tylko i wyłącznie od niej samej. Wszelkiego rodzaju rady i wskazówki osób trzecich można jak najbardziej wziąć pod uwagę, ale nie zapominając tym samym o własnych preferencjach i indywidualnym guście. Bez względu na wszystko, jako Panna Młoda w tej jedynej sukni powinnaś czuć się przede wszystkim komfortowo i pięknie. 

 

 

Zobacz także:

TYCH DAŃ UNIKAJ PRZED PRZYMIARKĄ SWOJEJ SUKNI ŚLUBNEJ


 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź