Tych dań unikaj przed przymiarką swojej sukni ślubnej

Aby czuć się absolutnie najlepiej, kieruj się tymi znanymi wytycznymi żywieniowymi w dzień poprzedzający przymiarkę sukni ślubnej

foto via @salon_vienna 


Gdy szukasz idealnej sukni ślubnej, musisz wziąć pod uwagę wiele szczegółów. Czy odcień bieli nie jest zbyt biały? Czy ta satynowa zmarszczka dobrze wygląda?

Niezależnie od tego, czy próbujesz założyć sukienkę po raz pierwszy, czy też upewniasz się, że idealnie na tobie leży, chodzi o to, aby w kreacji czuć się po prostu dobrze i nie skupiać się na poszukiwaniu niekorzystnych miejsc.

Aby czuć się absolutnie najlepiej, kieruj się tymi znanymi wytycznymi żywieniowymi w dzień poprzedzający przymiarkę sukni ślubnej.

 

foto via @salon_vienna / suknia:Lorenzo Rossi

 


Mleko

Pasteryzowane produkty mleczne - w tym mleko krowie, jogurt i ser - słyną z powodu wywoływania wzdęć. Proces zastosowany do ich produkcji usuwa enzymy i sprawia, że ​​jest to jedna z najtrudniejszych do strawienia potraw dla większości ludzi.

 

foto via @salon_vienna / suknia:Lorenzo Rossi

 

Cukier

Cukier nie jest dobrym wyborem, ale produkty bez cukru wcale nie zabezpieczają przed wzdęciami. Żywność bez cukru często może zawierać środki słodzące, takie jak ksylitol, sorbitol, mannitol i erytrytol, które powodują problemy trawienne, takie jak wzdęcia, zwłaszcza gdy są spożywane w dużych ilościach.

 

foto via @salon_vienna / suknia: Milla Nova

 

Sól

Zalecamy unikanie przetworzonej żywności, która może zawierać nadmierną ilość soli. Sód tworzy fałszywy tłuszcz, co może sprawić, że będziesz wyglądać na nieco cięższą, niż wynosi twoja prawdziwa waga. 

 

foto via @salon_vienna / suknia: Milla Nova

 

Pikantne potrawy

Gorący sos i przyprawy, takie jak chili w proszku, mogą podrażnić żołądek i doprowadzić do wzdęć. Lepiej jest sięgać po rzeczy dość łagodne i używanie zamiast ostrych przypraw świeżych ziół, takich jak bazylia, oregano i pietruszka.

 

foto via @salon_vienna / suknia: Milla Nova

 


Sos sojowy

Pokarmy bogate w soję mogą także powodować wzdęcia i utrudniać trawienie.

 

foto via @salon_vienna / suknia:Lorenzo Rossi

 

Fasolka
Chociaż pożywne, rośliny strączkowe mogą prowadzić do niektórych tych samych problemów, co soja. Trochę nikomu nie zaszkodzi, ale nie wolno z tym przesadzać.

 

foto via @salon_vienna 


Owoce

Jabłko lub jagody najlepiej jest skonsumować z samego rana. Owoce składają się z cukrów prostych, które są bardzo szybko trawione i  wydalane z żołądka, więc jeśli chcesz, zjedz je na pusty żołądek.

Jeśli będziesz mieć na nie ochotę po dużym posiłku, nie zostaną tak szybko strawione i spowodują wzdęcia. 

 

foto via @salon_vienna

 

Woda gazowana

Fizyczne bąbelki powstałe w wyniku nasycenia wody dwutlenkiem węgla mogą tymczasowo zostać uwięzione w twoim brzuchu, co prowadzi do jego dziwnego wyglądu.

Jeśli chcesz, aby twój brzuch nie był powiększony, trzymaj się niegazowanej wody. 

 

foto via @salon_vienna / suknia:Lorenzo Rossi

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź