10 oryginalnych utworów na pierwszy taniec proponowanych na 2019 rok

Oto lista bardzo ciekawych i „nieogranych” propozycji na pierwszy taniec w 2019 roku!

fotografia: B&W PHOTOGRAPHY

 

Temat jak zawsze aktualny - poszukiwania właściwej kompozycji na pierwszy taniec. WIelokrotnie podpowiadaliśmy Wam jakie popularne hity możecie wybrać na Wasz pierwszy taniec.

Dzisiaj skupimy się na zagranicznych kompozycjach, które nie są zbyt często wybierane. Polecamy je osobom, które chcą być oryginalne i zatańczyć do utworu, który jest wybierany przez niewielu. Bardzo możliwe, że nie znacie wielu z poniższych propozycji, przyjrzyjcie się im, być może któraś z nich będzie właśnie tłem do Waszego pierwszego tańca.

 

fotografia: LMFOTO.pl

 

 

Utwory muzyczne na pierwszy taniec


Rozpoczynamy od utworu w spokojnym klimacie, idealnie nadającego się do stworzenia indywidualnej choreografii. W refrenie utworu śpiewanym po angielsku usłyszymy takie słowa jak „Więc kochanie powiedz tak a dam ci wszystko. Więc kochanie powiedz tak a będę dzisiejszej nocy cała twoja…” The Cure znaczy dosłownie - lekarstwo, Lady Gaga twierdzi że wszystko da się wyleczyć miłością.

 

Lady Gaga - The Cure


 

 

Kolejna propozycje będzie dla osób, które boją się pierwszego tańca, nie posiadają specjalnych umiejętności i chciałyby po prostu pokołysać się do niewymagającego utworu. Dzień ślubu to dla wielu jeden z najlepszych dni w życiu. 

 

American Authors - Best day of my life

 

 

 

Poniższy utwór ma już co prawda kilka lat, ale tekst zawarty w tej balladzie idealnie wpasuje się w dzień waszego ślubu - „wyjdź za mnie dzisiaj i każdego dnia…”

 

Train - Marry me

 


 

Następna kompozycja mówi o przeznaczeniu i podróży która właśnie rozpoczęli. Utwór amerykańskich wokalistów jest spokojny, przeznaczony raczej do spokojnego bujania.

 

Bebe Rexha - Mean to be

 


 

Leciwa, jednak bardzo nadająca się piosenka Etty James pozwoli Wam zatańczyć walca przy nieco jazzująco gospelowym klimacie.

 

Etta James - At Last

 

 

 

 

Poniższa propozycja była coverowana przez samą Tinę Turner na koncertach live. Jej pierwotnym wykonawcą jest jednak Al Green. Utwór może zabrzmieć niesamowicie jeżeli n Waszym weselu zagra zespół z sekcją dętą grającą na żywo.

 

Al Green - Let’s stay together

 


 

Kolejna piosenka świetnego duetu Marvina Gaye’a i Tammi Terrell to perfekcyjne komunikat dla świeżo upieczonych małżonków, którzy mogą sobie powiedzieć „jesteś wszystkim co chciałbym mieć’

 

Marvin Gaye & Tammi Terrell - You’re all I nee to get by

 

 

 

„Umieram każdego dnia czekając na ciebie, kochanie nie bój się, kocham cie od tysiąca lat, będę kochać przez następny tysiąc” Dokładnie takie słowa po angielsku śpiewa Christina Perry a w dodatku do tego utworu swobodnie zatańczycie walca.

 

Christina Perri - A thousand years

 


 

Chociaż poniższe trio zazwyczaj wykonuje muzykę z pogranicza gatunku country, tym razem ich kompozycja nieco odbiega od tej stylistyki w stronę popu, a jej balladowy charakter w połączeniu z pięknym tekstem o miłości, świetnie wpasuje się w charakter pierwszego tańca

 

Lady Antebellum - Home

 

 

 

Kane Brown w poniższej kompozycji wyznaje swojej kobiecie że kiedy budzi się koło niej to czuje się jak w raju ponieważ ona jest jego aniołem. Stosunkowo młody utwór o miłości w balladowym charaterze

 

Kane Brown - Heaven

 

 


Dla par, które chcą być nieco odmienne od innych, wybrać nieszablonowo, powyższe zestawienie może okazać się pomocnym. Przygotowaliśmy dla Was, naszym zdaniem - bardzo ciekawe i „nieograne” propozycje na pierwszy taniec w 2019 roku, być może zatańczycie właśnie do którejś z nich!

 

Damian Łaszek 
Puzzle Cover Band 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź